Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 77
Like Tree27Одобрявам

covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #16

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Честито оздравяване! Пожелавам ви в преживяването да остане само като блед спомен в бъдеще.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Честито оздравяване.

    И по-добре че си го прекарал лятото, защото за останалите не прекарали това заболяване зимата ще е доста по-тежко.Не само заради повечето респираторни заболявания, но най-вече заради замърсената среда в Сф, големите градове и някои от средните градове.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Честито оздравяване и от мен!

    Както и в другата тема писах - племенника ми даде положителен тест (след масово заразяване на работното място - 8-10 човека в цеха), но при него нямаше никакво развитие и просто си мина с изолацията за две седмици .
    Swon и ccankov73 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #19

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Сега поне имаш изграден имунитет за някакъв срок. Реактивността на имунната система зависи и от сезоните. Нека ccankov73 да напише няколко реда по въпроса.
    Желателно е, всеки да си направи ваксина срещу грип другият месец, защото мнозинството лекари не правят разлика между симптомите на грип и короната.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    И що му е тази "ваксина" против грип, за идеята ли.Щото от години половината свят се боде за идеята.
    justify и tony34al харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Може пък да иска да си ги колекционира ваксините....дифтерия, коклюш, бубонна чума....като фен на епъл
    Този пост е редактиран от Tommorow; 18-08-20 в 23:22.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #22

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    С какво те лекуваха?
    Аз имам информация за 3 антибиотика - 2 венозно и 1 през устата...
    Всичко е венозно. През устата само някакви лабави допълнителни лекарства чрез индивидуална рецепта, като ACC или пробиотик, или нещо друго
    Изглежда има няква републиканска програма/алгоритъм за лечението, която е достатъчно детайлна за особеностите на всеки пациент.
    Например: всяка сутрин на всички пациенти венозно се слага антибиотик (левокс), Витамин Б комплекс и антикуагулант (клексан-мускулно). Оттук нататък, според индивидуалното състояние на пациента, може да има венозно още лекарства и вливането да откара до обяд. Почти на всички се влива течен парацетамол по 1 шишенца дневно, а понякога и по 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Някаква загуба на апетит или просто смяна на хранителният режим, за да се стигне до тази загуба на тегло ?
    Лекарите дадоха ли някаква гаранция че си изградил имунитет ?
    При по-голямата част пациенти, апетита се губи и на човек не му е до ядене - някое студено и солено айранче и толкоз. Може и някое охладено плодче. Вкуса се губи - в минералната вода все едно предварително някой е сложил много захар. Дишането на кислород изсушава устата и човек има нужда от вода, която пък е сладка, все едно със захар
    Също така, на по-"едрите" откъм талия, изрично им се казва да не ядат известно време, за да може стомаха да е празен и това да освободи място за белия дроб. Но все пак, въпреки препоръките за празен/полупразен стомах, храната не се забранява напълно, стига да имаш поне малко апетит.
    Гаранция за имунитет няма. Има тестове за антитела с титър. Един пациент беше направил толкова много антитела, че титъра му беше 49 пъти над нормата.
    Самите доктори, сестри и друг персонал са го прекарали вируса по-назад във времето. Някои от тях не са излизали от отделението повече от месец и са лекували както пациентите, така и себе си.
    Персонала не се пази с маски (освен понякога), защото очевидно счита че има имунитет и няма риск. Колко дълготраен е този имунитет според тях - не знам, но от поведението им личи, че го имат или за вечен, или за много дългосрочен - в крайна сметка всеки ден персонала общува със 40-50 заразени пациента без да се пази с маска, да не говорим за очила.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    колко е 10% от теглото , аз ако загубя десет процента ... край : ставам спасител на плажа!
    Шегувах се по Вайбър, че отново имам плочки на корема.


    ГЕНЕРАЛНО:
    Почнете ли да вдигате температура над 38 и имате ли кашлица, непременно да ви светне червена лампичка, че може да сте заразени и вече да заразявате околните.
    Температурата идва първа, после си отива за един ден, после пак идва, после пак си отива и това много лъже човека. Но след това идва и кашлицата и вече няма какво да се съмнявате.
    Разбира се, може да го изкарате за седмица безсимптомно или с някакви минимални неразположения.
    Но стигнете ли до температура и кашлица, мислете за болница със специализирано Ковид-отделение
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-08-20 в 02:07.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Не си писал колко време е бил престоят/"лечението" в болница и след това колко време у вас.
    Писал си единствено за 8-10 дни пневмония.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Честито оздравяване!
    Дано се изчисти напълно бързо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #25

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сега поне имаш изграден имунитет за някакъв срок. Реактивността на имунната система зависи и от сезоните. Нека ccankov73 да напише няколко реда по въпроса.
    Желателно е, всеки да си направи ваксина срещу грип другият месец, защото мнозинството лекари не правят разлика между симптомите на грип и короната.
    Доколкото съм запознат, ccankov73 не е със специалност свързана с имунологията. Имунохематологията е основна част от моята специалност и за това имам някои познания в областта на имунната система. Нямам спомен някъде да съм чел за сезонна зависимост на имунния отговор.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Мнението на кардиолози с днешна дата: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...zasiaga.460272

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #27

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Забраних нещо важно - ако ваш близък се разболее, не му звънете с въпрос "как си?".
    Това е най-садистичния и най-мразения въпрос в този момент.
    Чевека сигурно едвам говори, поуплашен е, дори и да е по-добре от вчера е наясно, че това не означава реално подобрение. Но най-вече - кашля, с температура е и не може да говори.
    В много случаи, след влизането в болница следва влошаване в следващите дни (и при мен беше така), защото пневмонията се развилнява и сатурацията пада. Аз бях с кислородна маска 10 дни и свалянето и заради въпрос "как си ?" ми изглеждаше голямо безумие, щото свалиш ли маската почваш да се задушаваш, а пък нито знаеш как си, нито имаш точна прогноза кога ще се оправиш

    Ако ваш близък се разболее и много искате да му звънете, то започнете с въпрос "ако не ти се говори, то да те оставя на мира".
    VanDan, Tommorow, dodo_pv и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #28

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Миткос, важното, че отмина и си ок. Със сигурност не ти е било смешно, както на някои тук по темата за ковид. Дано нямаш никакви поражения по органите. Можеш ли да опишеш разликите между обикновенна бронхова пнемнония и тази причинена от ковидо?

  17. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #29

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Жената преди 15 години кара вирусна пневмония и беше на 3 антибиотика и в болница 10 дена, не можеше да диша. Надали е нещо по-различно. Трябваше и година и половина да възстанови белия дроб.
    От пневмония умират много хора.
    Митко, доколкото прочетох написаното при теб симптомите са били температура, главоболие, кашлица, отпадналост, загуба на обоняние. Какво казаха лекарите- това са симптомите, нали. Всички други - един го болял гъза, друг ушите и очите, трети имал разстройство са бош лаф работа и нямат нищо общо с ковида, нали.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    И моята жена кара такава тежка вирусна пневмония декември 2019г. Една болница, след това втора - вече в Сф. Бая лекарства изпи и няма пълно възстановяване след такава пневмония.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-10-04, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе