Резултати от 1 до 13 от общо 13

Паста за зъби с мирис на ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Паста за зъби с мирис на ...

    Търся паста за зъби с аромат на мента и анасон - заедно или поотделно, по възможност заедно.
    И да не е гелообразна.
    И по възможност да не е Whitening, Repair, Гума, ... и всякаквите му там нови гяволъци "осемнайсе в едно" с много химия.

    Сенсодин имат такава (Repair версията), но аз точно от Сенсодин искам да избягам.

    Сенсодин вариантите Repair и Гума ми свършиха страхотна работа с пародонтозата.
    Но пък от известно време имам постоянно зачервено гърло и се чудя дали не е от пастата.

    Години наред ползвах стандартната Aquafresh triple. Точно преди година я смених с Colgate 24 hours. По време на коронавируса, когато изгубих вкус, тоя Colgate изведнъж ми стана много противен. После минах на Сенсодин рипеър, после на Сенсодин гума. Последната нова година, не можех да пийна студена напитка или хапна студен портокал от болки от пародонтоза. Но след близо 6 месеца с тези двете Сенсодин проблема изчезна - забравих какво е болка от гореща или студена напитка.
    Обаче с това постоянно зачервено гърло не ми е добре и подозирам пастата за зъби.

    Опитах с добре познатите Aquafresh и Colgate - чудя се как съм могъл да ги ползвам толкова време, ужасни са ми след Сенсодин.
    Пробвах с още две версии от Colgate - червена и лилава, но едната е син гел с някаква неприятна химия, а другата става донякъде, но пак много избива на неприятна химия.

    Ако се сещате за някаква обикновена бяла абразивна паста с посочените аромати на мента и анасон, то кажете марката please.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-07-21 в 02:18.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Не вярвам да е от пастата , но ако откриеш лек за постоянно зачервеното гърло пиши. Джипито зимата ми каза че имам хроничен фарингит , цяла зима ме боля но от пролетта да чукна на дърво се оправих и за сега е ок. От 8 месеца спрях и цигарите и се надявам да го закрепя , но щом е "хроничен" би трябвало зимата пак да ме заболи. Все пак надявам се джипито да греши за "хроничната" част... Пастата е бял кахър в сравнение с това което дишаме , ядем и пием , но ако смяташ че е от нея защо не пробваш само със сода бикарбонат върху четката за известно време. Хем е полезна за гърлото и венците ...

    ПП: М/у другото от киселини също може да се зачервява гърлото ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-07-21 в 19:41.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #3

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Защо не пробваш с евкалипт и анасон? Има доста по-голям избор. Дори и Астера имат такава.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    MitkoS
    потърси ги в Кауфланд
    https://bg.splatglobal.com/products/

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Ползвай пасти с поморийска луга.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    С малко повече старание и ловкост можеш да си я приготвиш и сам от готова тубичка паста и съответните етерични масла.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Благодаря на всички за съветите.
    Като че ли идеята да добавя и евкалипт към ментата и анасона, най-много ми допада. Щото напоследък имам проблеми и с носа освен с гърлото - навън съм в жегата, пот се лее от гърба, но и носа тече. Избрах си два модела паста за зъби, които да потърся през седмицата - Астера хомеопатика евкалипт и анасон и Corpore Sano с анасон, евкалипт и мента .
    И разбира се - най-важната идея май вече е да потърся доктор-специалист по уши+нос+гърло.

    Няма да мога да си я приготвям сам (както ме съветваш Лупус), поне не и сега.
    То това ще бъде нещо като хоби, но напоследък прекалявам с хобитата - хем станаха много, хем по много време им отделям.

    --------------

    Уф, объркал съм си постовете.

    -----------------------

    Объркал съм и ароматите:
    Сенсодин рипеър е с джоджен, а не с анасон. Така че търсим пасти и с аромати (и) на джоджен
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-07-21 в 01:20.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Днес пробвах две пасти - сутринта Aquafresh Sences, а вечерта Astera Homeopathica.
    И при двете евкалипта доминира и си е направо неприятно - някаква асоциация, че съм в жилище на вехта градска бабичка където мирише на мента+глог+валериан+евкалипт.
    Астерата повече мирише на евкалипт, но като че ли е една идея по-приятна. Но пък странното при Астерата е, че носа не ми се отпуши докато си миех зъбите (не се отпуши от евкалипта), а при Аквафреш сутринта си дишах само през носа.

    Изглежда ще се откажа от евкалипта и ще го заменя с аромат на джоджен.
    Имам предвид, че ще търя паста с аромат на мента+анасон+джджен и евентуално плюс евкалипт, като някое от първите три трябва да е доминиращото, нищо против да е джоджена.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ......
    Изглежда ще се откажа от евкалипта и ще го заменя с аромат на джоджен.
    Имам предвид, че ще търя паста с аромат на мента+анасон+джджен и евентуално плюс евкалипт, като някое от първите три трябва да е доминиращото, нищо против да е джоджена.
    Последно ти аромат ли търсиш или терапевтичен ефект? Не разчитай много на автентичност на материалите за постигане на даден аромат в козметичен продукт!!!

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Търся основно аромат и си мислех, че съм го написал съвсем ясно в първия пост.
    Терапевтичния ефект го постигнах и сега искам да си почивам с ароматна друга паста.
    Досега използваната терапевтична паста реши проблема с пародонтозата, но предполагам, че създаде нов - постоянно зачервено гърло.
    А иначе - самата терапевтична паста (всъщност са два терапевтични, които ползвах на смени) си е много ароматна с мирис на мента, джоджен и анасон.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #11

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Нещо съм много скептичен паста за зъби да причини зачервено гърло. Иначе автентичен аромат едва ли ще намериш, ако пастата не е някаква бил ала-бала. Всичко е синтетика.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 15-07-21 в 01:01.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Преди време бях приятно изненадан от италианските Marvis ... тук с по-подробно описание на вкусовете...

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Отговор: Паста за зъби с мирис на ...

    Малко оффтпик:
    Жената вари сокове от мента, листа от смокиня, листа от вишна
    цяло лято ги пия - с газирана вода и лимон
    много освежава устата
    не пречи да пробваш
    само натурални и никакви химии!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От mega_007 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 15-06-14, 09:48
  2. Ел. четка за зъби - предложения
    От Ronny77 във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-13, 23:05
  3. Термо паста?
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-10, 22:15
  4. Четка за зъби - предпочитания
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 22-10-08, 21:55
  5. Четка за зъби със софтуер?!!!
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 01-09-04, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе