Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #1

    Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте,

    Както разбирате от заглавието, става дума за Mitsubishi MSZ-GE25VA и миризмата на кисело когато компресора спира да работи. Гледам, че има и други хора със същия проблем обаче никаде не видях някой да е намерил решение на проблема. Може ли тези хора да обяснят как са се опитвали да решат проблема и дали нещо е подеиствало дори и за кратко.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #2

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    няма решение пробвал съм какво ли не , спрейове, препарати и тн. след известно време миризмата се появява пак. цаката му е по често да се проветрява в помещението.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1343039288[/time]_________________________________________________

    забравих да спомена моите са FD35

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от strupi
    забравих да спомена моите са FD35
    Функция "clean'' след всяко изключване + плазма филтър нон стоп и няма никакви миризми. Доброто отичане на вътрешното също е важно да няма миризма на застояла вода.

    П.С. Я пусни снимки на спуканите топлообменници да видим на коя серия са?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #4

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от strupi
    цаката му е по често да се проветрява в помещението.
    И това не действа. Имам FTX71 в магазин 45кв.м и по цял ден вратата е отворена и всичко е ОК. Но ако затворя вратата, климатика наваксва зададените градуси, изключва компресора и....

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #5

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Преди изключване от работа на охлаждане,пускайте само на вентилатор,да подсуши питата и ваната,значително се намалява мириса.
    За мицубишито,вентилатора на макс,и вдигни зададената температура,нямаше отделен режим вентилатор май.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #6

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Функция "clean'' след всяко изключване + плазма филтър нон стоп и няма никакви миризми. Доброто отичане на вътрешното също е важно да няма миризма на застояла вода.

    П.С. Я пусни снимки на спуканите топлообменници да видим на коя серия са?
    Как да разбера дали отичането е добро ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Пробвайте веднъж дневно за по 15 минути обръщане режима на отопление, максимални градуси и вентилатор да избиете всички: бактерии, мухъл и плесен.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #8

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Отваряй врати да се увеличава кубатурата и компресора да не спира, друго спасение няма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #9

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Функция "clean'' след всяко изключване + плазма филтър нон стоп и няма никакви миризми. Доброто отичане на вътрешното също е важно да няма миризма на застояла вода.

    П.С. Я пусни снимки на спуканите топлообменници да видим на коя серия са?
    Снимки няма да пусна , сещайте се защо ! Сериите са от GC, GE и има и едно FD.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1343071836[/time]_________________________________________________

    функцията CLEAN винаги е включена но файда никаква !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #10

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Аз реших да се помъча и да пробвам уж някой решения. Вчера купих 3 шишенца със салицилов разтвор 2% и напръсках топлообменника. Днес ще видя как работи. Другите 2 варианта са ми: Меглио и Японския спрей. В крайна сметка ще ги пробвам и тях. Ако някой има и други идеи нека споделя.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #11

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Според мен трябва да си почистиш И турбината.Моите машинки също понамирисваха но след почистване на турбината проблема е решен .И сега съм се зарекъл всяка година преди започването на отоплителния сезон да отделям по един ден за почистването на турбините на 3те климатика .Ето виж какво искарах от Тошибата след двугодишно ползване в детска стая





  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #12

    Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да, но твоето е след 2 годишно ползване, а моят е на 1 месец. Пък и ме е страх да свалям турбината защото не съм толкова навътре в нещата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Малко развитие по темата. Климатика продължаваше да мирише дори и в режим отопление. Преди около 2 месеца обаче ми монтираха и друг климатик (Нокриа 14ка) благодарение на колегата Bobovo от форума. Въпреки, че мицубишито не беше закупено и монтирано от него и все още е в гаранция, го помолих да дойде и да го погледне. Няколко дни по късно дойде, пръсна го с някакъв препарат и вече климатика е перфектен. Големи благодарности на Bobovo за което. Само да уточня, че лично аз бях пробвал със Японския спрей и салицилов разтвор 2%, но нямаше никакъв ефект. Така че... доверявайте се само на специалисти!

  17. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #14

    Отговор: Re:Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Преди изключване от работа на охлаждане как да превключа климатика само на вентилатор, за да подсуши питата и ваната.
    Функция само вентилатор май няма.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #15

    Отговор: Мирис на кисело Mitsubishi MSZ-GE25VA

    не може да няма

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От antonio66666 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 831
    Последно: 19-07-23, 08:01
  2. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 31-08-13, 00:36
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе