Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 218
Like Tree232Одобрявам

Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #121

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Това с 300 киловата евтин ток, го е измислил някой завършен дебил ! Как точно ще помагат на бедните с тези две тарифи, като един пенсионер разполагащ само с едно конвекторче за отопление, ще може да го ползва само по 10 часа на ден /без да включва нищо друго/ за да се вмести в "евтиния" ток ! Останалите 12 часа, ще е завит под одеялото при външна температура около нулата, за да бъде "въглеродно неутрален" , а после и ще стане "подземно неутрален" като умре от пневмония !
    Да точно така стоят нещата. Придаването на социален привкус на тази идея е пълна демагогия. Целта е максимални икономии на ток за да се реализира по-голям износ. А зад по-големия износ стоят няколко други цели:
    - ЕС изпитва остър недостиг на ток, а той от своя страна трябва да компенсира недостига на другите горива;
    - държавата ни печели от това недостигащите пари в бюджета;
    - скритата цел е подтискане максимално на конкурентноспособността на реалната българска икономика.
    kantonaa1 и Slusatel харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #122

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    - скритата цел е подтискане максимално на конкурентноспособността на реалната българска икономика.
    Да разбирам, че ако няма евтини 300 киловата за битови абонати, българската икономика ще излети. А ако има - лошо )
    Яко…
    VanDan и Kx харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #123

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Да разбирам, че ако няма евтини 300 киловата за битови абонати, българската икономика ще излети. А ако има - лошо )
    Яко…
    Глупости! Къде видя да се коментират именно 300KW. Хайде свали си капаците и погледни на нещата с цените на тока в по-общ план.Никъде в мой пост в темата няма да видиш коментар на границите между евтиния и скъпия ток. И така ще е докато не е ясно за какво се отнасят те - за апартамен, за домакинство, на какви критерии трябва да отговаря правоимащия на евтин ток! Ако греша поправи ме с цитат. Аман от лъжи и демагостване от твоя страна. Уж си против политиканстването в темата, а във всеки твой пост има повече политика, отколкото експертност.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #124

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Искаш, не искаш, това ще се случи..
    Стремя се да мисля без ''искам'' или не искам.
    Дали цените ще се изравнят не знам.Като се има впредвид какви са цените на лития и как се променят.А какви ще са след 10 години,когато ще трябва да си купиш нова батерия....?
    Станции ще има, спокойно.
    Станции ще има.Но на каква цена ще е зареждането на тези станции?Този който ги прави ще трябва да купи много место,за да има за станцията,автомобила кой зарежда и чакащи.....Отделно цената на тока....И аз ще се наредя да чакам ли някой да зареди?Или двама ,например?
    Така както свикнахме да си зареждаме телефоните всеки ден, така ще свикнем и с колите.


    Някои ще свикнат,други просто няма как.
    Да не говорим,че в големите градове няма гаражи и дори домашното зареждане няма да е песен.


    https://www.novinite.bg/articles/213...malko-jilishte
    https://www.expert.bg/my-finance/est...s-1714481.html

    От снимката във втория линк -къде точно ще зареждат тези строените на паркинга?
    Друго което няма как да отчетем...щом ел.колите станат напр. 50% след 5 години за тах ще трябва ток,а търсенето на бензин ще намалява т.е. накъде ще са цените?

    Никой не може да каже какво ще бъде.
    Аз просто си избирам да следвам моята логика,може и да греша.
    За това купих 2 гаража в голям град и си поръчах бензинова кола.Като мился от наемите да си плашам поне половината бензин.
    И каквото сабя покаже.
    Няма лошо да мислиш и че ел. колите(и тока) ще се отплатят....То е като да залагаш на някой за победа....''Който играе пичели''.....понякога

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #125

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Е какво да те поправя
    Сложил си цитат с чужд пост и коментираш него

    Мисля, че не е лошо да знаеш какво коментираш?

    Ако не разбираш:
    - Това с 300киловата го е измислил дебил.
    - Да, точно така стоят нещата.

    - Ама аз за 300 киловата не говоря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #126

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Е какво да те поправя
    Сложил си цитат с чужд пост и коментираш него

    Мисля, че не е лошо да знаеш какво коментираш?

    Ако не разбираш:
    - Това с 300киловата го е измислил дебил.
    - Да, точно така стоят нещата.

    - Ама аз за 300 киловата не говоря
    Да си чувал израза 'вземам повод от"???
    Мисли преди да напишеш нещо! Поста му е споменат единствено в контекста на потвърждение на дебилността на предложението. Прочети поста ми докрая с формулираните цели на тази демагогия.Ако имаш някакви доводи срещу така посочените цели можем да продължим диалога, в противен случай го намирам за "губивреме".

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #127

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Не съм…
    И като израз. И “вземам” като дума не чувам в средата ми.
    Мисля винаги. И преди да напиша, и след него.
    В последните постове - аз коментирам твое мнение в рамките на приемливия тон.
    Ти… не коментираш мнения, а ? коментираш мен?
    В първото ти произведение в лъжа. Във второто - в липса на мисъл. За чий ти е бре човек?
    Резонни причини да бъдеш натирен откъдето и да го погледнеш. А като се случи пак ще има мрънкане, не те разбирам, въздържай се и извличай полза и удоволствие от участие, вместо да лееш жлъч.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #128

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не съм…
    И като израз. И “вземам” като дума не чувам в средата ми.
    Мисля винаги. И преди да напиша, и след него.
    В последните постове - аз коментирам твое мнение в рамките на приемливия тон.
    Ти… не коментираш мнения, а ? коментираш мен?
    В първото ти произведение в лъжа. Във второто - в липса на мисъл. За чий ти е бре човек?
    Резонни причини да бъдеш натирен откъдето и да го погледнеш. А като се случи пак ще има мрънкане, не те разбирам, въздържай се и извличай полза и удоволствие от участие, вместо да лееш жлъч.
    Дадох ти възможност да докажех твърдението си за коментара ми на тристата лева с цитат от мой пост. - не го направи а го удари на казуистика. Обясних ти какво съм имал в предвид позовавайки се на пост на писалия преди мен. Пак казуистика! Смислени аргументи срещу моите не видях. Аз излизам от този диалог поради липса на смисъл. Останалото ти го предложих още вчера - Вечен БАН и точка! Тук вече доста хора, ползващи се с моето уважение излязоха от форума.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #129

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Бай Лупи намали малко тез тежки и горестни емоции. Но пък ако толкова си подпалил, форуми и още повече групи в социалките с носталгия по Соц.идеите има достатъчно. Там лесно ще си намериш хора от твоето тесто, които да зауважаваш много. Ще се вихрите на воля и свободно ще громите умиращия (вече) западен империализъм. Като по-съвременен елемент ще громите и джендъризма, 5g и блутут във ваксините и за десерт защо не и кемтрейлса.
    Свободен си да ме понапсуваш на воля. Аз не се сърдя и не се опитвам да те убеждавам за нищо. Но да знаеш, че после ще си доволен ако ме послушаш.
    Малко сериозно - искрено съм учуден, че тази тема още съществува. Само отново ще се изпокарат помежду си потребители, които нямат нищо общо като мислене, възгледи, възприятия, ценности, образование, занятие, интереси.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-10-22 в 09:16.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #130

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Малко сериозно - искрено съм учуден, че тази тема още съществува. Само отново ще се изпокарат помежду си потребители, които нямат нищо общо като мислене, възгледи, възприятия, ценности, образование, занятие, интереси.
    Аз от друга страна съм учуден, защо не може да се води културна дискусия и спор, а все трябва да се караме.
    То е ясно, че няма как всички да сме на едно мнение и да споделяме общ светоглед, да не говорим колко глупаво би било.
    TRENDS, zxc0, rosswen и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #131

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Бай Лупи намали малко тез тежки и горестни емоции. Но пък ако толкова си подпалил, форуми и още повече групи в социалките с носталгия по Соц.идеите и "***** като въздуха и водата..." има достатъчно. Там лесно ще си намериш хора от твоето тесто, които да зауважаваш много. Ще се вихрите на воля и свободно ще громите умиращия (вече) западен империализъм. Като по-съвременен елемент ще громите и джендъризма, 5g и блутут във ваксините и за десерт защо не и кемтрейлса.
    Свободен си да ме понапсуваш на воля. Аз не се сърдя и не се опитвам да те убеждавам за нищо. Но да знаеш, че после ще си доволен ако ме послушаш.
    Малко сериозно - искрено съм учуден, че тази тема още съществува. Само отново ще се изпокарат помежду си потребители, които нямат нищо общо като мислене, възгледи, възприятия, ценности, образование, занятие, интереси.
    Би имало смисъл да ти отговарям, ако в поста ти имаше поне една дума по същината на темата.

    - - - - - - - - - -

    И след като разнищихме цените на тока (нероден Петко), да видим и как стоят нещата с дизела:
    https://www.dnes.bg/index/2022/10/20...-evropa.547702
    Този пост е редактиран от Lupus; 20-10-22 в 21:46.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #132

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Стремя се да мисля без ''искам'' или не искам.
    Дали цените ще се изравнят не знам.Като се има впредвид какви са цените на лития и как се променят.А какви ще са след 10 години,когато ще трябва да си купиш нова батерия....?


    Станции ще има.Но на каква цена ще е зареждането на тези станции?Този който ги прави ще трябва да купи много место,за да има за станцията,автомобила кой зарежда и чакащи.....Отделно цената на тока....И аз ще се наредя да чакам ли някой да зареди?Или двама ,например?


    Някои ще свикнат,други просто няма как.
    Да не говорим,че в големите градове няма гаражи и дори домашното зареждане няма да е песен.


    https://www.novinite.bg/articles/213...malko-jilishte
    https://www.expert.bg/my-finance/est...s-1714481.html

    От снимката във втория линк -къде точно ще зареждат тези строените на паркинга?
    Друго което няма как да отчетем...щом ел.колите станат напр. 50% след 5 години за тах ще трябва ток,а търсенето на бензин ще намалява т.е. накъде ще са цените?

    Никой не може да каже какво ще бъде.
    Аз просто си избирам да следвам моята логика,може и да греша.
    За това купих 2 гаража в голям град и си поръчах бензинова кола.Като мился от наемите да си плашам поне половината бензин.
    И каквото сабя покаже.
    Няма лошо да мислиш и че ел. колите(и тока) ще се отплатят....То е като да залагаш на някой за победа....''Който играе пичели''.....понякога
    Българите сме царе в измислянето на несъществуващи проблеми и да обясняваме как нещо няма да стане.
    Хората по света вече са намерили решението. Виж Норвегия например.
    Само аз за 5 минути ще ти измисля как да стане така, че хората да зареждат колите си по улиците.
    Включително тези на снимката, които си дал. Толкова ли е трудно да се прекара 220в ток до този паркинг и с един автомат да си слагаш картата и да те таксуват?
    Не виждам тук в България какво ни притеснява. Следващите 20 години ще се търкалят трошките на Европа както е и сега.
    По пътищата има достатъчно електромобили на 10 години и батериите им са още опериращи нормално.
    На какво залагам аз или ти няма значение.
    Казах ти, мача е свирен.
    Kx одобрява това.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #133

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Толкова ли е трудно да се прекара 220в ток до този паркинг и с един автомат да си слагаш картата и да те таксуват?
    .
    Явно не ти се е налагало да откриваш партида за ел. енергия, еле пък за голяма мощност. Свят ще ти се завие, като разбереш какво те чака.
    kod, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #134

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Явно не ти се е налагало да откриваш партида за ел. енергия, еле пък за голяма мощност. Свят ще ти се завие, като разбереш какво те чака.
    Много добре знам какво е. Нямам предвид всеки да му опънат личен кабел и партида до някое място пред блока, което да стои 90% от времето празно.
    Това би било инициатива на общината или частна фирма, предоставяща подобна услуга. Така е по света. Там не всички, които имат електромобили живеят в къщи с гараж.
    В духа на темата, така или иначе тази далавера с евтиния домашен ток е на приключване.
    Като цяло ми е безумно той да е по-евтин за домашно ползване, а скъп за бизнеса, тъй като реално техния скъп ток пак го плащане ние потребителите чрез по-скъпите продукти.
    Келфайда, че си мериш с уреда климатичето как само мирише тока, а после купуваш хляб за 3 лева.

  18. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #135

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Като цяло ми е безумно той да е по-евтин за домашно ползване, а скъп за бизнеса, тъй като реално техния скъп ток пак го плащане ние потребителите чрез по-скъпите продукти.
    Май си "фирмаджия" като те слушам !? По-скъпите стоки, произведени с по-скъпия ток, имаш избор да си ги купиш, или не, ама не може да не се къпеш, готвиш или топлиш, а не всички са софиянци с големите заплати, на ТЕЦ с топла вода, субсидирани от цялата държава, дето не ги бърка зимата дали ще се вдигне тока ! А колкото до електричките, като накарат раята доброзорлем да си накупят такива и да нямат алтернатива, те тогава ще почне якото доене с цената на тока и ще видите колко е яко "да си зелен"
    TRENDS, zxc0, jonny33 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Консумация на електроенергия
    От valboss във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-22, 10:07
  2. Отговори: 24
    Последно: 25-10-17, 19:32
  3. Уреди за пестене на електроенергия
    От dragomir7708 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-08, 17:36
  4. Кои са 16,32,64 битови памети
    От milev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 20:31
  5. 64 битови РС
    От CNA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-07-05, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе