Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

"Съдят производители на PC-та за заблуда"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #16

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това утре ще го чакаш цял живот.

    Пак си оригинален както винаги, явно си върл фен на шоуто на Къци!



    <div align="right">оргинално мнение на The_UFO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Липсват ти 2 метра ръст и бръсната глава да ти мине хумора...



    Колкото до спекулацията с МБ/ГБ ... мислят ни за тъпи... това е...именно и за това интел правят целерони. Интересното е че като имах 10 ГБ диск беше 10400 МБ а сега колкото по-голям си взимаш толкова повече се вътриш - на 250 ГБ лично аз бих си помислил че са ми дали грешен диск.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #17

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    На моите Макстори в клуба пише: "80GB (80 000 000 000 B)", с което явно фирмата обяснява на разбиращите, че там има 76.4 ГБ. Тук обаче също виждам проблем, щото неразбиращите най-вероятно ще изберат значещата, за тях, информация - естествено, не тази в скобките.

    <font color="blue">-------извън темата-------</font id="blue">

    Диане, явно имаш доста развити локатори за "интел - амд" спорове![] И в дъра-бъра не могат да си позволят да напишат нещо офтопик безнаказано []

    [:D][:D][:D] ...шегичка[]

    <font color="blue">-------извън темата-------</font id="blue">

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #18

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Аз бих свидетелсвал с/у производителите. Върви да обяснаваш на човек който нищо не разбира защо харда му не е толкова за колкото е платил.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #19

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">На моите Макстори в клуба пише: "80GB (80 000 000 000 B)", с което явно фирмата обяснява на разбиращите, че там има 76.4 ГБ.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    На Maxtor-a ми и на WD-а ми няма такива неща в скобки, както и в ценовата листа, както и в офертите за цяло пц....[V][V][V]

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #20

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Maлее и на мене това ми е болна тема. Време беше да ги метнат. Не е човешко това, първия път като си купих 40 гб. диск, направо лошо ми стана. Време беше да ги метнат, дано да ги и осъдят, че вече аман. Толкоз ли по-скъпо ще излезе, ако направят един диск 80 Гб. и да го продават за 80 гб, вместо 74.54. Та в крайна сметка, това са почти 6 Гб !!!

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Бе май само празни приказки в тази тема.

    Еми като ги осъдят, няма да продават за $100 80Gb , ами 74.54Gb.

    И така ще е при всички производители. Ще коригират етикетите. Не ме топли кой знае колко това.

    Аз разбирам Maxtor да продават така, а пък IBM еди как си.

    И сега е същото. Почти всички знаят за играта със смятането, но си купуват дискове.

    Както и да го напишат парите ще са си същите, ама щяло да ми пише еди колко си.

    Или искам да кажа, съда ще реши начина на изписване [пресмятане], а не за тези пари да се продават повече Mb.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #22

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Майтап да няма ще си купя ИБМ след като разбрах че са по-големи .

    Абе то не е за големината ,ама те те лъжат още преди да си купиш харда ,а какво остава ,ако недай си боже ти се развали харда ??

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #23

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Бе май само празни приказки в тази тема.

    Еми като ги осъдят, няма да продават за $100 80Gb , ами 74.54Gb.

    И така ще е при всички производители. Ще коригират етикетите. Не ме топли кой знае колко това......

    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Koлега, не си прав в случая мисля. Аз лично предпочитам да си купя HDD 74.54Gb za 100$ и да знам, че е 74.54, вместо да отида да си купя 80 GB и като си го пусна, да ми се измъдри 6 Гб. по малко ....

    Taка поне знаеш реално за какво плащаш. Щото иначе, все едно да отидеш в магазина, да си купиш 5 кила сирене, да ти дадат 4.5 и да ти кажат, ама то по нашия кантар е 5 кила ....

    Това си е жива измама ....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #24

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> The_UFO</div id="right">[/i]





    Липсват ти 2 метра ръст и бръсната глава да ти мине хумора...



    Колкото до спекулацията с МБ/ГБ ... мислят ни за тъпи... това е...именно и за това интел правят целерони. Интересното е че като имах 10 ГБ диск беше 10400 МБ а сега колкото по-голям си взимаш толкова повече се вътриш - на 250 ГБ лично аз бих си помислил че са ми дали грешен диск.



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil[/right]

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами ако искаш да пробваме на кой какво ще му мине!



    По темата: Всички лаят срещу производителите като кучета пред месерски магазин. По-лесно е да напишеш 20 отколкото 18,6, както и 80 вместо 76.4 и тн. Никога няма да ги осъдят, защото тази практика не е само при тях. Като започнете от грамаж на пакетиран слънчоглед, прах за пране, цигари и тн...Всичко е заблуда за потребителя? Вие например когато си купувате 1 кило домати, няма да ви сложат никога повече от 1 кило (освен ако не е някоя баба дето не вижда), винаги по-малко. Тоест производител никога няма да работи на загуба като слага повече (или точно, както е дифицита при харддисковете)!


  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #25

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="blue">-------извън темата-------</font id="blue">

    Диане, явно имаш доста развити локатори за "интел - амд" спорове![] И в дъра-бъра не могат да си позволят да напишат нещо офтопик безнаказано []

    [:D][:D][:D] ...шегичка[]

    <font color="blue">-------извън темата-------</font id="blue">

    <div align="right">оргинално мнение на Леголас</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Разбира се..това ми е като шесто чуство





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ами ако искаш да пробваме да кой какво ще му мине

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ха ха, много си забавен...ако се разровя из пощите мисля че ще намеря заплашителните писма за теб и твоите приятели - ПловДивските гангстери (LoL) които щели да горят града ....майна...



    Хумор приемам само по топика..а да видим дали ще ти мине?



    По темата: Аз мисля да осъдя интел че ми продават 2400 МХз процесор който се справя колкото 1400МХз че и по-зле. Лично аз няма да се разсърдя ако като си погледна диска да открия че вместо 120 е 124 ГБ например. Ама и производителите се бухат в гърдите кой колко успял да събере на 1 плоча...maxtor били събрали 80 ГБ на плоча...чушки..събрали са 74.



    Такива неща са си за съдене... и мен ме е яд на моето ISP че се занимава с интернет а са толкова тъпи че не могат да си оправят проблемите... изобщо не трябва да е така. Но в момента няма никакви закони които да защитават потребителите на такъв вид стоки. Ако някой не може да прави нещо както трябва, било то дискове, дъна дори и да продава интернет то не е редно да има одобрението на властите...Acorp няма да ги има. ECS също, Gigabyte ще спрат да правят боклуци, диска ми ако не повече поне ще е толкова за колкото съм го купил а интернета ми ще е супер...но за съжаление сме хора и самоунищожението е заложено в нас... "защо пък да не прецакам потребителя след като всички други го правят..той е свикнал... "

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #26

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    ха ха, много си забавен...ако се разровя из пощите мисля че ще намеря заплашителните писма за теб и твоите приятели - ПловДивските гангстери (LoL) които щели да горят града ....майна...



    По темата: Аз мисля да осъдя интел че ми продават 2400 МХз процесор който се справя колкото 1400МХз че и по-зле. Лично аз няма да се разсърдя ако като си погледна диска да открия че вместо 120 е 124 ГБ например.



    "защо пък да не прецакам потребителя след като всички други го правят..той е свикнал... "



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хе-хе Съвет: припомни си писмата ))

    Справял се колкото 1400 [] Ти на такава цена искаш хем да не грее, хем да го o/c много, пък и да е за без пари, е поне за сега няма такъв филм!

    Потребителят винаги ще е потърпевш, защото няма силата, връзките, парите, на производителя. Потребителят рядко има глас, ако не му харесва чантата, вратата, пътя... майна []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #27

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    [/quote]



    По-лесно е да напишеш 20 отколкото 18,6, както и 80 вместо 76.4 и тн. Никога няма да ги осъдят, защото тази практика не е само при тях. Като започнете от грамаж на пакетиран слънчоглед, прах за пране, цигари и тн...Всичко е заблуда за потребителя? Вие например когато си купувате 1 кило домати, няма да ви сложат никога повече от 1 кило (освен ако не е някоя баба дето не вижда), винаги по-малко. Тоест производител никога няма да работи на загуба като слага повече (или точно, както е дифицита при харддисковете)!





    <div align="right">оргинално мнение на The_UFO</div id="right">

    [/quote]



    Абе не мисля, че писането им е проблем - те да не го пишат на рука все пак. Слагат го на конвейра и готово. Пък и какъв е проблема да го закръглят? Точно никъв. Ако решат да го правят точно, едва ли ще им е проблем да си пускат 80ГБ диск.



    В интерес на истината никога не съм мерил прах за пране или други продукти, но на пазара определено не винаги ти дават по-малко! Зависи си - за 10 грама никой не прави проблем. Сега примерно купуваш си кило домати и излезне кило и 10... е вярвай ми продавача няма да седне да мести доматите и там други глупости - дава си го така човекът.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Да би Кайсо прав си, две мнения няма.

    Идеята ми меше, че след корекцията аз и ти пак ще си даваме по $100. Да, ще спечели самочувствието, че не са ни взели за балъци.



    Същата работа е и с ISP, гарантирано <u>с всеки</u> ISP. Тук има хора, които ще го отрекат и ще реагират бурно, но няма да бъдат откровени.

    Плащаш примерно за 128 Kb и ако се хванеш за буквата на договора [ако имаш такъв], би трябвало теоретично да си дърпаш постоянно и неизменно с 16К. Разбира се това не може да стане по ред причини, някои обективни, но някои субективни [лично ISP те shape-ва]. Айде върви го докажи. Ще ти изтъкнат 101 причини, чистотата на ефира покрай кочинката ти, ама те БТК знаеш ли колко са смотани, ама нещо настройките при тебе си разбутал, ама на Орион сателита бил за малко долу ... много са. Кинтите обаче са си същите.

    На някой сигнатурата е много подходяща за такива ситуации.

    Беше нещо от рода, колкото и да се въртиш все ще ти е вътре.

    Това ме вбесява естествено, но какво да направим.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    23
    #29

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Много интерестна тема сте си завартяли тука ! 1во всичко това е ракламна политика на самите фирми производителки. Лоялна или не това е положението, и цяря говореше за нов морал в политиката ама уви, запяхме същата песен но с нов глас само. Та и тука е така. Тъпо е наистена да продаваш 80 000 000 000 байта диск и да гърмиш че това е 80 ГБ, защото простата сметка показва че разделено на 1024 цифрата не е точна. А по въпроса за АМД процесорите на които пише примерно 3200+ мисля, че не се различава много. Защото един приятел си взе 1700+ но нищо почти не разбираше от компютри, и беше много разочарован че същност си е взел процесор с тактова честота 1,43 Мхз. Та аз питам е защо процесорите с тактова честота 1,43 не ги крастиха примерно 1200+ или 1000+ [:D][:D][:D][:D] ? Отговора е лесен, зашото всички хора са доста лекомислени и това въпрос на психика. Така че НИКОИ НЕ Е ВИНОВЕН НА НИКОГО ЧЕ ТИ ПРИЕМАШ НЕЩАТА по един начин а те реално не са така. Прости ние сме тапи да им вярваме ![8D]

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #30

    "Съдят производители на PC-та за заблуда"

    Malone, ISP-тата по принцип дават негарантирани скорости, така че нищо не можеш да им кажеш . А ако си вземеш гарантиран тогава наистина могат да ти кажат всичко, примерно че просто оттам, откъдето теглиш не могат да ти пуснат повече, а може и да са прави.



    PacoRabanne, за АМД е ясно. Естествено, че те това го правят с цел да си продават процесорите, но мисля, че все пак е основателно, защото точно хората които не разбират ще си купят един Интел на 1,7, като си мислят, че са направили някоя велика покупка, а той няма да е по-бърз от едно АМД на 1,43. Точно затова е и този ПР рейтинг. Сега друг е въпроса доколко съответства, наистина последните модели може да не съвпадат точно, но пък от друга страна 1700+ си е поне бърз колкото 1,7Гхз Интел, че и отгоре. Така чене мисля, че в случая сравнението е удачно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сомалийските пирати ще ги съдят в Москва
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 02-07-10, 17:14
  2. От кои производители на фреони сте доволни?
    От Markony във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-08, 08:00
  3. Ще съдят младеж за обида на Първанов
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 25-08-05, 10:55
  4. Производители на Видео карти...
    От dP във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 20-01-04, 12:40
  5. Заблуда ?
    От Aquadark във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 70
    Последно: 16-05-02, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе