Резултати от 1 до 11 от общо 11

Два въпроса...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #1

    Два въпроса...

    Какво зависи от омовете при тонколоните?

    За кво са тия 32bit-a или 64 при процесорите?тоест какво предсавляват [:I] сигурно ще ви се сторят тъпи въпросите, но понеже доста спорихме с едни приятели и за тва да питам []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #2

    Два въпроса...

    От омовете най-вече зависи мощността на тонколоната...По другия въпрос някой по-компетентен...Имай предвид, че при тонколоните, обаче, мерната единица ОМ не се отнася към СЪПРОТИВЛЕНИЕ, а се нарича ИМПЕДАНС.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #3

    Два въпроса...

    /off Боли ме ръката и не ми се пише..



    Омовете при колоните - това е съпротивлението на товара на усилвателя. Всеки усилвател си има минимално съпротивление, което може да понесе, примерно 4 ома. Попринцип, колкото е по-ниско съпротивлението на товара (колоните), толкова е по-голям токът, консумиран от усилвателя, с което расте и изходната мощност (т.е. звучи по-силно). Минималното съпротивление трябва да се спазва, ако си цениш усилвателя Ако искаш да знаеш нещо по-конкретно - питай...



    Т'ва за процесорите - някой по компетентен да отговори, аз мисля, че от това зависи скорост на пренос на данни от някъде си към някъде си.. Не знам, добре е да обясните []

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #4

    Два въпроса...

    impedance = съпротивление, доколкото знам. За пръв път чувам, че при колоните значи нещо друго.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Два въпроса...

    impedance = корен втори(активно съпротивление на втора + реактивно съпротивление на втора)

    има разлика която не е малко

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #6

    Два въпроса...

    resistance = съпротивление, impedance = импеданс... glarus го е обяснил много точно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Два въпроса...

    как да не съм го по друг начин казано импеданс е средно квадратично то активното и реактивното съпротивление, равни са в случайте когато няма реактивна съставка или при честота 0 т.е. постоянен ток

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    14
    #8

    Два въпроса...

    ot tova kolko bitov e processora zavisi kolko pamet moje da adresira ednovremenno nai obshto, ... nqma da obesnqvam poveche 4e s tazi EN klaviatura ste mi se karat no ako nqmash pove4e ot 5 G RAM (ne sym sigyren za cifrata no beshe neshto takova) ne ti trqbva 64 bit procesor. Vpro4em edna ot pro4inite Intel da ne pravi oshte svoq realizaciq na 64 bit e minimalniq pazar (prosto ne mu e doshlo oshte vremeto)


  11. Gadget
    Guest
    #9

    Два въпроса...

    В общи линии 32 или 64 се определя каква е разредността на АЛУ-то на CPU-то. Съответно повече битове, повече инструкции могат да се обработят. Иначе се нацепват на по-малки части, временни резултати и т.н. и отнема повече CPU време обработката на определена инструкция с определена дължина.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #10

    Два въпроса...

    glarus, gkirev - 10x

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #11

    Два въпроса...

    10x на всички за отговорите

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Два въпроса за С++
    От Silviya във форум Програмиране
    Отговори: 24
    Последно: 15-06-07, 10:23
  2. 2 Въпроса
    От spun във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-04, 00:18
  3. Три въпроса!
    От Sitron във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-03-04, 23:35
  4. Два въпроса...
    От Stealth във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-02, 12:28
  5. 2 въпроса...
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-01, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе