Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96

С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Въпроса сигурно звучи тъпо, но запечатването на кутийте със сигурност е в ущърб на потребителите! И струвамисе е некоректно спрямо тях.....



    Моля за логично обяснение на ситуацията...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #2

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Не само на компютърните конфигурации имат лепенки.Както знаеш от тези лепенки зависи гаранцията ти.Ако се "прецака" нещо от компютъра по вина на клиента не се покрива от гаранцията и точно заради това ги има тези лепенки без тех гаранция няма.Ако ги махне клиента ва гаранционния период гаранцията автоматично "пада".

  4. Gadget
    Guest
    #3

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Едно време като купувах PC ми казваха така: "С лепенка гаранцията ти е 2 години, а без лепенка - една"

    Логика почти няма още повече, че повечето лепенки се отлепват от само себе си още на следващия ден

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #4

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Аха, с бръснарско ножче най-добре се самоотлепят

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #5

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Аз и затова не съм си взимал никога комп чаркове от такива фирми които слагат лепенки.Това си е направо смешно единственото оправдание за такива фирми може би е че нямат достатъчно квалифициран персонал който да установи от каде е повредата

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    2
    #6

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Лепенките се слагат поради различната гаранция на модулите в системата, обикновенно гаранцията на компонент е 1 година (с изключение на паметта и процесора). За да могат фирмите да дадат по-голяма гаранция от тази, която са получили има 2 подхода: да завишат цената с някаква застраховка или да сложат лепенка за да се защитат от счупени кристали (на процесор), по малко разнасяне на хардиска насам-натам (като пръскачка из лозе) и др.

    В сервиза са ми носили и памет счупена на 2. по думи на клиента: "Ами тя така си беше" това става на 9 месец от гаранцията. Е за това има лепенки!

    Ако лепенката се махне, гаранцията остава по компоненти т.е. такава каквато имаме и ние към нас!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Хех, що имало лепенки.

    Ми аз ко да кажа, като един приятел дето нищо не разбира, отишъл в Leader - Варна и онея не само, че му сложили лепенка, ами му заключили и БИОС.

    Е да ама:

    1. Не е наместен системния час!

    2. ПСто тръгва да буутва от мрежовата карта, после от СДто, после от флопи и накрая от харда.

    3. Пуснати му са и 4-те канала на ауто и всеки път търси като тръгне да зарежда в началото

    ами ебал съм ви ПС фирмите.

    И като отидах и като им дигнах един скандал, що имало парола, излиза няква руса как, дет пукал си няма от ПС и ми вика, щото пишлеметата мноо клокват и трябва да им признавам гарацията после.

    И си викам на акъла - Ибах маа му, останаха ли такива търговци още бре !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Аз съм много доволна, че има такава лепенка. Компютърът ми е купен от Мост. Купих си допълнително записвачка от друга фирма. И точно се чудех кой ще ми монтира записвачката (защото аз не мога сама) и видях лепенката, което означава, че трябва да занеса компютъра в Мост и те да я монтират. Хората ме посрещнаха любезно, за 10 минути я монираха и когато ги попитах колко струва това ми обясниха, че това е техен компютър и в рамките на 2 години всичко което правят е безплатно. Пожелаха ми приятен ден и съответно аз съм безкрайно доволна. И как да важи гаранцията, ако няма лепенка и всеки се прави на майстор и бърника по компютъра? И после от фирмата да оправят чужди бакии. Някак си не става, нали? И това не е само за компютрите между другото.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #9

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Правилно!



    А колкото до това:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хех, що имало лепенки.

    Ми аз ко да кажа, като един приятел дето нищо не разбира, отишъл в Leader - Варна и онея не само, че му сложили лепенка, ами му заключили и БИОС.

    Е да ама:

    1. Не е наместен системния час!

    2. ПСто тръгва да буутва от мрежовата карта, после от СДто, после от флопи и накрая от харда.

    3. Пуснати му са и 4-те канала на ауто и всеки път търси като тръгне да зарежда в началото

    ами ебал съм ви ПС фирмите.

    И като отидах и като им дигнах един скандал, що имало парола, излиза няква руса как, дет пукал си няма от ПС и ми вика, щото пишлеметата мноо клокват и трябва да им признавам гарацията после.

    И си викам на акъла - Ибах маа му, останаха ли такива търговци още бре !



    <div align="right">оргинално мнение на Кайсо</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Останаха! Да! Много ги има, даже! Аз дори съм един от тях. И мога да ти кажа някои работи. Защо мислиш, че фирмата, от кояти си купил PC-то е длъжна да ти смени процесора (дори и в гаранционния срок) след като ти си го clock-нал ненормално много. Решило детето да си види до колко може да си настъпи процесора и ... давай! Нали е гаранционен! Да, ама не! Гаранцията гарантира единствено, че продукта ще работи нормално при нормална експлоатация.



    Освен това, както казва Sunny когато има лепенки каквото и да си купиш фирмата е длъжна да ти го постави. Предполагам, че всички го правят безплатно. Поне аз не знам някои да взима пари за това. Ти може да се имаш за много знаещ, но има хора, които осъзнават колко знаят и предпочитат друг да сложи компонента. Нормално е този човек да си помисли "Кой ще го сложи това нещо в компютъра ми и колко ще трябва да му платя?", но когато има лепенки има кой да го сложи в компютъра и нищо не се налага да плаща.



    Стигам до извода, че лепенките пречат само на начинаещите overclockеr-чета.



    А колкото до pass на BIOS... С елементарни познания може да се reset-не BIOS-а дори без програма.



    "системния час" няма да го коментирам. Само едно ще ти кажа. click-ни два пъти бързо в десния край на taskbar-а и виж какво ще стане!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    1 Sunny,е жена

    2 с излъчване

    3.и изключителен късмет.

    4.убивал съм продавач заради ония малките квадрадни лепенки с името на фирмата (да ми пише на кутията нек'ва мижава фирмица, вместо Intel/AMD примерно... не мога да го преглътна)

    5.Лепенки гаранционни няма, и ако някой тръгне да ми лепи по PC-то си тръгвам и не се връщам в тази фирма.

    6.Ако ми заключат BIOS-a ще си го кракна ще го флашна, и ще им го върна... хехех 3, 4 пъти

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #11

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    1. Никой не е оспорвал факта, че Sunny е от женски пол.

    2. Излъчването също не е оспорено. Дори не е коментирано.

    3. Късмет - може би.

    4. Да си призная не вярвам да си убивал някого заради лепенка. Не вярвам дори да си се скарал с някой от фирмата. Освен това лепенките са отзад и нито се виждат, нито пречат. Intel или AMD можеш да си лепнеш на front-а на кутията където ще се вижда. Просто не можеш да ме убедиш, че си лепиш лепенки с логото на Intel или AMD отзад на кутията!

    5. Лепенка гаранционна има. За момент си помислих да я сканирам и да я attach-на за да я видиш, но не искам да правя реклама на фирмата, в която работя.

    6. Точно това предложих и аз за BIOS-a. Само не разбрах защо ще им го връщаш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Много страшен си бил ве Deathknight - само добрия тон тук ме спира да ти тегля една.Гаранционни лепенки има ( колкото и да ти е гадно) и не само мижави фирмички слагат , а доколкото знам и доста големи - водещи фирми.

    И ти да имаш фирма и ти ще слагаш.Колко хора си убил незнам , но ще ти се прииска наистина като дойде някое "пишлеме"с опекън процесор и ти каже - "пуснах го сутринта и той не тръгна и замирисана горяло".Относно хората дето тестват нещата би ли ми казал коклко от тях имат необходимата техника за тест ?

    когато се оборудват фирмите с такива неща - тогава ще се махнат лепенките - но тогава ти няма да можеш да оспориш нещата че не си го изгорил ти процесора - а ще си траеш и ще си купуваш друг. а дали се връщаш или не в тая фирма е въпрос на това дали там има нещо което ти трябва и е на добра цена.За заключването на биоса - това е наистина неприятно но си има начин да се разбереш с хората.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #13

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Да пием за добрия тон!

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #14

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Останаха! Да! Много ги има, даже! Аз дори съм един от тях. И мога да ти кажа някои работи. Защо мислиш, че фирмата, от кояти си купил PC-то е длъжна да ти смени процесора (дори и в гаранционния срок) след като ти си го clock-нал ненормално много. Решило детето да си види до колко може да си настъпи процесора и ... давай! Нали е гаранционен! Да, ама не! Лепенки е имало, има и ще има.

    Освен това, както казва Sunny когато има лепенки каквото и да си купиш фирмата е длъжна да ти го постави. Предполагам, че всички го правят безплатно. Поне аз не знам някои да взима пари за това. Ти може да се имаш за много знаещ, но има хора, които осъзнават колко знаят и предпочитат друг да сложи компонента. Нормално е този човек да си помисли "Кой ще го сложи това нещо в компютъра ми и колко ще трябва да му платя?", но когато има лепенки има кой да го сложи в компютъра и нищо не се налага да плаща.

    Стигам до извода, че лепенките пречат само на начинаещите overclockеr-чета.

    А колкото до pass на BIOS... С елементарни познания може да се reset-не BIOS-а дори без програма.

    <div align="right">оргинално мнение на Longhorn</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хех, колега, не че искам да се заяждам, но това изказване звучи меко казано - СМЕШНО ! ...

    1. Защо мисля, че трябва да ми го смени ли ! Аз не съм казал, че трябва да ми го сменя, напротив! Какво пише в гаранционната карта, която твоя милост дава на клиента? Пише следното - При неправилна експлоатация, гаранцията отпада. Или се лъжа?

    2. Айде да не говорим за изгаряне, щото аз до сега след излизането на П3 и топлинната защиота при АМД, изгорял процесор не съм виждал, да не говорим за изгоряла памет и тн. Може да ти изгори нещо, само от калпаво захранване, което Ваша милост, слага в кутията на клиента!

    3. А за лепенките - ще ми кажеш ли какво точно пазят тея лепенки ? Да не изкарам някойкабел, докато работи ПЦто ли? А ще ми обясниш ли, за какво е лепенката на паметта примено на която пише: Warrantz avoid if removed ? И какъв търговец си ти, че аз да ти платя 1000 лева и да мисложиш лепенка на кутията ? Ще ми обясниш ли, с прости думи факта, защо след като овърклока е толкова опасен, няма производител на дъна, ЦПУта и каквито се сетиш още чаркулаци, който да го забранява ? Или ти си по голям тарикат от тях и си сметнал, че на теб така ти е по изгодно?

    4. Ммм да, може да се каже че се имам за знаещ, лошото е когато незнаещ си купува ПЦ. Щото тогава той пита - какво е най-добро. А родния търговец, вместо да помогне, гледа да пробута стоката дето му е залежало и му е през центъра, дали това ще върши няква работа или не в последствие...

    5. Айде ресетни ми БИОС и после ако недай си боже, ти стане нещо на машината, за което ти не си виновен по никакъв начин, се пробвай да върнеш съответното ПС. Да видим какво ще ти каже компетентния търговец ...



    Хех, както казах, АМАН от ТЪРГОВЦИ !



    П.С. И още нещо, айде да не се караме за глупости Няма нужда, нищо няма да се промени така или иначе

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    42
    #15

    С какво право фирмите слагат лепенки на PC-тата??

    Мдаааа, виждам че тук са само минали покрай търговци на компютри, и аз продавам ама не слагам лепенки, сега може колегите да ме нападнат заради моето изказване ама ще им кажа следното - когато HP, (Compaq), Dell и другите производители и асемблатори от световен мащаб почнат да слагат лепенки на компютрите си тогава и аз ще почна. Всичко останало е "мижи да те лажем". Как ще коментират Уважаемите търговци факта че компютър който не се отваря година, и поради това радиатора на процесора му се е набил с прахоляк и не си върши работата, и им го тръснат с изгорял процесор например точно поради тази причина? Или скъпата видеокарта? Може би със стандартното "токов удар". Е не, аз от тези търговци не искам да бъда...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сайт за оценка на фирмите от гражданите
    От bobibp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-08, 20:29
  2. Фирмите ще плащат вече и за дъждовната вода на ВиК
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 02-11-06, 20:39
  3. Лепенки за коли
    От CCCP_FAN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-04, 14:25
  4. термални лепенки ?
    От John във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-04, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе