Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Защо се вдигат цените?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #16

    Защо се вдигат цените?

    Чакай сега, верно си говорим на различни езици. Ти смяташ че промените на валутните пазари са случайни, така ли? Аз не мисля така. И доларът не лавира, а направо си пада бавно и колебателно, но сигурно. А що се отнася до свободните съчинения - ела, ще ти дам книжки на автори да прочетеш, да се запознаеш що е борса, как функционира, с какви макро - и микроикономически фактори е свързана. После ще ми кажеш къде в България има реална фондова борса, щото аз се сещам за не повече от 2-3 наши предприятия, на които акциите биха се купували и са реална алтернатива на парите; ще ми кажеш и как се играе на борсата без пари, пък аз ще ти нямеря инфото; ето Нефтохим е една от водещите компании на нашия фондов пазар, аз съм бил 2 пъти на стаж там и дори съм му правил финансов анализ за две години; колкото и да е калпав тоя анализ все пак му имам всичките счетоводни отчети. Освен това ще ми обясниш как точно българският фондов пазар може да повлияе международния; повечето компании, които оперират на такъв пазар само като играчи, биха се срамували, ако реализират оборот колкото българската фондова борса. Ще ми кажеш и как се играе точно международно, как аз като компания мога да излеза примерно в Лондон... За да повлияя долара, е необходимо сделката ми днес да е много голям процент от реализирания днешен оборот; иначе машинациите са хиляда и не са чак такива магии - играч X има подопечни примерно фирми n, n1, n2...... И фирмата nk му е регистрирана в офшорна зона; фирмата nk купува огромно количество акции от фирмата n1 например, която пак си е негова [:D] И парите не се губят, но сделката се извършва в долари, в лева и т.н. Което покачва индексът на съответната валута. Съответно той е готов и от другата страна с парици и сключва облигационни сделчици с временно променения долар; и печели толкоз. Друго - банка Б е сключила сериозни сделки облигационни и чака курса на долара да се покачи за да спечели некой левче; като не става тя излиза на пазара и превръща голяма част от авоарите си в долари; търсенето на долари се увеличава, а свободните долари на пазара намаляват(банката ги е скътала) и цената малко се покачва. Тея машинации обикновено не са трайни, но водят точно до тея колебания, дето ти ми приказваш .Ха сега кажи ми, как ще станат без пари? И къде в БГ да заиграеш на борсата, пък дори и като бачкер??????

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    49
    #17

    Защо се вдигат цените?

    много може да се спори.............но материята която дискутираме двамата с теб по мое скромно мнение не е изцяло подвластна на чистото теоретизиране в дебелите книги ............

    ай аз приключвам със спора..........безполезен е.......все едно спорим на чия жена и е по цепната шундата.........без да знаем и двамата въобще имаме ли жени...........

  4. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #18

    Защо се вдигат цените?

    За цените в какви цени са е политика на всяка фирма според разбиранията си за сигурност във валутата(независимо в каква валута ще бъде).

    В България Борсите не са развити добре те сега запачват да прохождат.

    За долара че е слаб ми как няма да е слаб след след такава политика за Ирак и Намалените лихвени проценти и разкритията за прикрити загуби в големи американски компании.Пък на тях е и изгодно да подържат определено време нисък курс за да подържат тъзи ръст в икономиката.

    Може много да се говори и спори за тази тема. Твърде голяма е.[]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #19

    Защо се вдигат цените?

    Е чи кво..... Тамън ше стане интересна дискусия

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #20

    Защо се вдигат цените?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">според вас защо долара пада за известен период после се вдига и т.н. за да сме ние на далавери ли? Не мисля!



    <div align="right">Originally posted by glarus*-*16/02/2004*:* 23:41:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    доколкото съм чел по книгите има разни теории за развитието на капиталистическата икономика - тя е с "цикличен характер".



    т.е. редуват се периоди на застой и развитие, на дефлация и инфлация и т.н. и т.н.



    за по-подробен отговор - Маркс, Енгелс - както и разни мастити икономисти от 20 век





    колкото до търговците - няма да коментирам, само искам да кажа, че на борсата 256MB DDR е 2-3$ , а пък ние я купуваме за 30-40$






  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #21

    Защо се вдигат цените?

    Smarty, принципно си прав, има ги тея работи в "Капитала", но в случая не е съвсем така. В случая става въпрос не за рецесия, а за навлизане на съвсем нова валута на международните пазари, която при това за най -големия индустриален и потребителски пазар - европейския е вече почти задължителна. Логично тя "измества" долара като универсално платежно средство. Той пада не толкова поради срив в икономиката на Съединените Щати, колкото спрямо еврото, което все още не е застанало здраво на крака върху някакъв фиксинг. И докато все - повече страни въвеждат еврото като официална валута, тая тенденция по моему се запазва и дори безкрайните войни на САЩ няма да успеят да я компенсират (освен ако не нападнат Европейския Съюз)[:D]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #22

    Защо се вдигат цените?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">колкото до търговците - няма да коментирам, само искам да кажа, че на борсата 256MB DDR е 2-3$ , а пък ние я купуваме за 30-40$</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Еееееее smarty, къде ги видя тия 2-3$ ?!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #23

    Защо се вдигат цените?

    Въпросът беше "защо ДОЛАРОВИТЕ цени на компютърните компоненти се движат като тези на петрола". Според мен отговорът се съдържа във въпроса - има механизми (някои и не чисто пазарни), които защитават производители и крупни търговци и без да искам да обидя никой - едва ли на някой участник от този форум ще може да го изясни.

    и нищо лично към ДЗВЕРР ама ако може по-накратко и по същество. Пък не става ясно какво произтича от това, че е правил анализ на Нефтохим/Лукойл

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #24

    Защо се вдигат цените?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">колкото до търговците - няма да коментирам, само искам да кажа, че на борсата 256MB DDR е 2-3$ , а пък ние я купуваме за 30-40$</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Еееееее smarty, къде ги видя тия 2-3$ ?!



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*20/02/2004*:* 16:24:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    http://www.ebnonline.com/printableAr...icleID=6511988



    http://www.digitimes.com/NewsShow/ar...ges=PR&seq=203



    http://www.digitimes.com/Backgrounde...AMeXchange.asp



    втория и третия линк са от тази година - не ми се рови повече

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #25

    Защо се вдигат цените?

    N.P., Muncho и аз спирам... Не обичам да се хабя, като не си правят труда да ме слушат. Нищо, че обичам да говоря.

  13. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #26

    Защо се вдигат цените?

    smarty това е само за чиповете според мен.

    Иначе бих купил 1000

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Защо цените са еднакви
    От jujo_si във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-14, 14:30
  2. Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?
    От casparcho във форум Телевизори
    Отговори: 25
    Последно: 22-02-12, 16:59
  3. [Още по-наглите] Депутатите си вдигат заплатите с 44%
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 09-11-07, 10:27
  4. Защо се вдигат цените на TFT мониторите?
    От Colonelo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-10-06, 11:37
  5. Вдигат парното от юли, токът - от октомври
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 24-05-06, 03:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе