Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #1

    Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ? ЛСД 42 инча с тунерите и мпге4 под 800 няма ?????? в същотото време 3Д...пак същите екстри почнаха да падат на 1300...то пак е скъпо но те падат а ЛСД или ЛЕД не ?????? нито има добри промоции примерно като преди нова година с 5г гаранция пак да си кажех ОК добре по скъп но ...гаранцията...сега всичко е закотвило цените и няма мърдане под 800 лв....нито излизат евтини НЕО-та 42-ки ..та да свалят цените или да си ги позволи поне тях човек с малък бюджет...как мимслите до кога ще държат тези цени....32-ките поевтиняха значително...а 499 си взех преди 3-4 месеца Тошиба фул НД с всички тунери... а разликата с 42-ка не вярвам панела да оскъпява 400 лв ????????????????? а екстрие вътре са си същите..

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    А защо да падат? Когато един продукт има достатъчно добри продажби, едва ли има нужда от корекция на цената.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #3

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Най-малкото защото излизат 3Д които уж са по-модерни, излизат с скайп,интернет....и по пътя на логиката ...32-ките се сринаха докато 42 не мърдат хмммм

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    3Д е различен клас телевизор...едното не е за сметка на другото.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    цените на доста телевизори падат, като това са телевизорите без екстри

    защо? защото разликата между "старите" и "новите" модели не е в основната TV-функционалност, картината, а в малоумните екстри, които служат за оправдание на производителите за поддържане на висока цена. така че няма как да не свалиш цената на "стария" модел, като трябва да продаваш и новия

    в метро има 47" lcd philips за 1050 лева
    в техно-тата има 50" плазма panasonic за 1150 лева

    това ако не е спад в цената, здраве му кажи

    няма значение качествата на модела, 47" са си 47"...
    за плазмата няма да коментирам, защото съм плазма фен и не искам да разпалвам страстите

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #6

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Има и друг виновник за цените а той е USD. От известни време върви нагоре спрямо еврото а основните производители си обявяват цените в долари. Силния долар вдигна цените на голяма част от електрониката в световен мащаб.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #7

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Добре де, в крайна сметка кое е по-добре LED или плазма. Нали не говорим за качеството на картината защото е очевидно и като махнем skype, интернет и др. питам по принцип

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Понякога има изключения т.е. някой модели забравят да им свалят цените.Отдела на Тм, които се занимава с това често забравя да свали цената на старите модели.Тук във форума един господин се опитва да си продаде плазмата на цена 900лв като е посочил линк към ТМ с цена 1100лв.47 инчов модел от 2008г.за такава цена е срамота при положение,че 5 години е мостра.Вярно като излезе на пазара цената бе друга ,но сегашната също не може да претендира за актуална. Да не говорим,че са ги купили на килограм едва ли не и последните бройки могат да ги разпродадат по 400-500лв и пак няма да са на загуба.С две думи липсва свестен контрол сред екипа им.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #9

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Колега не съм съгласен......че 47 си е 47 инча ОК , НО ,,без да речем С и мпге4 тунер.... нали се сещаш ,че ако трябва да го купиш отделно скачаш с нови 200 лв и щайга под телевизора...а предимно е закачен практично на стена... иначе Филипса Метро и на 940 го пускаха 47-мицата..на не съм фен на плазмите и качеството им на картината за това не съм ги съобщил в размилите ми наистина политиката на БГ фирмите е объркана доста ...преди 20 дни бях в Германия 47-мица с всички екстри 3Д всички тунери беше на приличната цена от 600 евро !!!! тук едно че са с по 200-300 лв от горе едно ,че тази цена ги прави супер недостъпни...едно че на каквито цени ги купува немеца от Китай на такива и ние ...но нашата политика е ...скуби докато се прецакват хората...и с долара се оправдават...повечето им залежели модели са ги купували на долар 1.28 !!!

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    explod , ако ще робуваш на телевизора ...плазма.Има по-добър образ но ...при продължително стоене на неподвижна картина (лого на телевизионна програма, часовник и т.н.)се получава ефект на запомняне и остава отпечатъци ... което мен изключително много ме дразни. Да, след изключване на телевизора за известно време изчезват ама ... дразни ме


    Колкото е по-голям един пазар, толкова повече отстъпки имат при покупка на количества. Едва ли нашият може да се доближи до този в Германия. Ако да кажем , за швабите годишната продажба на телевизори е "Х" то едва ли нашата дори се доближава до "Х/2". Точно по тази причина цените са различни при покупка защото всеки производител прави отстъпка за количества.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #11

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Има го и това нещо с количеството на продажби ....моите познати там взимат по 150 евро надница..тоест по 300 лв и ЛСД-то им струва 300 евро ...той за 2 дни си го е взел без да мисли....да то това че колкото повече бройки вземеш...цената е друга не съм много съгласен ...работим с китайци дето цената е една за и за 1000 чифта обувки и за 5000 ....ако са 50 000 тогава се мърда в рамките на 20 цента !!!! други мои познати се занимават с техника ..нещата стоят по същия начин...цената е една за всеки купувач..Българин , Немец....Техномаркет има много магазини по Европа.... едва ли взима по малко бройки от сравнително малкия магазин в Селския мол в някое градче в Германия.... просто тук всеки си позволява ТВ веднъж на 5-10г и за това идва всичко за това и в ИКЕА цените са по високи щото си купуваме диван на 20години веднъж...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #12

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Ще се изненадате ако знаете в какви количества поръчват телевизорите си ТМ.Виждал съм по 2000бройки от модел да чакат да минат митница.Само за България и то през 2 седмици.Когато е по голяма поръчката в Панасоник примерно влизат на по ниска цена и с една бърза промоция -леко свалена цена се разпродават като топъл хляб.Тук пишат малък брой от хората ,които искат да си купят тв,а в деиствителност по магазините продажбите са други.Като консултант още преди години съм правил по 30 продажби на ден на плоскопанелни тв.Оставете това,че сме били малък пазар.Печалбата е сигурно по голяма от колкото в други държави защото и цените са ни завишени доста.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ...при продължително стоене на неподвижна картина (лого на телевизионна програма, часовник и т.н.)се получава ефект на запомняне и остава отпечатъци ... което мен изключително много ме дразни.
    продължително... продължително... колко да е продължително? 3-4 дена
    а махането (когато е видимо)... на следващата сутрин го няма

    освен ако не говориш за марки, различни от панасоник

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #14

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    @casparcho ке паднат цените ама след месец два малко като остане за новите модели да разчистят място...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #15

    Re:Колеги защо не падат цените на ТВ-тата ?

    е..и преди 2-3 месеца си мислех същото ма не е мръднало положението...а се нанасям на етажа и ....за кухнята има освен там да гледам докато малко се вразумят цените

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-12-10, 16:10
  2. Intel пуска нови Itanium процесори, цените падат..
    От DeathKnight във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 13-05-04, 20:31
  3. Защо се вдигат цените?
    От ilf във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 22-02-04, 02:53
  4. Защо ми се скапват CD-RW-тата толкова бързо?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-10-03, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе