Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree2Одобрявам

Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Pri mene slu4aite sa niakolko.



    1 - Pribiram se ot daskalo, i si vklu4vam PC-to. S vklu4vaneto monitora zapo4va da izdava stranni zvuci i da pu6i. Az go poglejdam i go spiram. Sled malko pak go puskal i toi direktno si plamva. Nai-interesnoto e, 4e kato go otvorih i kato mahnah vsi4ko izgorialo, smenih edin diod s podra4en i monitora tragna. Tove s dokazatelsvo kolko sa jelezni Targa Trinitron...





    2- S edin poznat si opanahme 200m koaksialen kabel i si pravejme mreja. Parvo biahme s niakakvi dopotopni karti i transfera be6e okolo 400-500k. Sled tova slojihme 3COM i transfera se ka4i na 800k. I sedim si u tiah i se 4udim ne6to, a pak az si kupih lan protector (tova be6e kogato 10mbit 3COM struva6e 80$ , a protectora 30$), i vremeto otvam e mnogo lo6o. Izvednaj prasva edna gramotevica i na moia 4ovk monitora mu ugasva. Nie sme malko nepukisti i se spoglejdame. Sled malko ot lan kartata izliza edno malko plama4e, pri koeto nie pak se spoglejdame, samo 4e tozi pat po-veseli. Kogato plamaka prerastra v ogan se presegnah i spriah PC-to. Razbira se, vse pak kartata e 3COM i kato ia mahnahme PC-to si tragna vednaga, a kartata ia slemiha s nova, 6toto na vsi4ki 3COM garanciata e lifetime. Mnogo dobri karti - bez nito edni jumper, samo ia slaga6, puska6 PC-to, sled tova edin restart i ima6 lan. Bez nikvi driveri...




  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Пускам си DVD-то да погледам Матрицата. Ама не - я на по-голям екран и тъй като имам MatroxG400 DualHead - никакъв проблем, решавам да го гледам на телевизора. Пускам PC-то зареждам си филма, пускам телевизора, а отвън един дъжд с гръмотевици се сипе, не ти е работа. Естествено не махам кабела от кабелната телевизия, а директно си включвам видеочинча от Matroxa.

    Резултата - нямам телевизор - всички входове и процесора са стопени - беше красиво - много пушек и пламъци.

    Притеснен отивам да погледна има ли нещо останало от PC-то - седи си добричкото като чисто ново без грам поражения. Абе Matrox, кво да ви разправям, марката си е марка)




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #3

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Mi igraja si ve4erta na PC-to -> izklu4vam go kakto si mu e reda - vsi4ko e kakto trjabva. Stavam na sutrinta i go puskam .... aaaa nisto ne trugva ni monitor ni ventilator, spiram go i go puskam na novo -> Sorry primary hard drive not found -> Rezultata - edin HDD po-malko.




  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    имам си аз навремето една горда 486/80 и т.н. пиша си аз поредната дипломна работа и към 24.00 решавам да си инсталирам някава игрица ( quest някакъв беше, един от първите с 3d фигурки на prerend-ван фон - ама не alone-a! ) и този си quest има ~3000 файла от по няколко k. деархивирането се проточва до 00.30 и не дава признаци за привършване при което аз решавам да си легна. прас един ctrl+alt+del и следващия ден заварвам един чудесен тюрлюгювеч на мястото на fat-a си. имам чувството, че главата като писала във fat-a, че заорала братче и все едно съм ритнал харда! единствения файл, който беше останал непокътнат беше дипломната ми работа!!! с помощта на norton diskedit спасих още няколко документа ( като дадеш няколко проби във fat-a за евентуален край на файла, все ще нацелиш



    p.s. за по-младите - това се случва по времето, когато нямаше windows в общи линии. т.е. имаше 3.11 играеше се под dos ( както и спомената игра ) и ctrl+alt+del не беше толкова фатална комбинация, както е сега. редовно си reboot-вахме така



    rozovata pantera одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Hubavi vremena biaha





    4e nie i sega si rebootvame redovno




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Дълго време ми се отлепваше радиатора на процесора. Тогава имах Matrox. Значи сглобявам едно РС за един приятел, който ми носеше частите една по една. Когато донесе Creative GF2MX, не беше купил още дъно и процесор. Та викам дай да я тестваме картата на моя компир, пък и да помлатя малко ботовете на висока резолюция ;-)). Дотук добре, ама картата, както се очакваше излезе боклук (след 2дни доплати и я смени за Abit Siluro)...Та, както и да е, за около седмица и половина го сглобихме неговото PC и вече бях забравил, че е било у нас...Месец по-късно ми се отлепва радиатора и РС-то ми (моето си с Matrox-a!!) забива от прегряване. Понеже Win98SE беше вече много замазан - не го бях преинсталирал от около 1год. и бях сменял много чаркуляци, в първия момент реших че Win98 е овиснал. Ресетвам компютера и виждам, че още на BIOS забива и веднага се усетих, че радиатора пак се е отделил от CPU.

    Веселото е, че компютъра не беше инициализирал още твардия диск, когато заби след ресета, а на екрана имаше:

    - различни фрагменти от POST Screen-a

    - фрагменти от менютата BIOS Setup

    -...надпис от сорта: Creative Labs, GeForce2 MX...

    Питам откъде!??

    ...Драйвера за GF2MX, го бях махнал, веднага след като си върнах Matroxa (т.е. близо един месец по-рано), но и да не съм...откаде тоя надпис на ниво BIOS, когато още от диска не е четено!??



    П.П.

    Е-е-е! Вие пък! Къде ти ще сравнявате DOS и Win9x...Вторият е два пъти по-сложен - за да reboot-не трябва {Ctrl-Alt-Del} да се натиснат два пъти! lol





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Понеже гледам че се пише основно за гадости...хм...спирал ми е тока по време на флашване на BIOS...;-(((



    Миналата седмица пак спря така, че се наложи да принсталирам XP...;-(





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #8

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Аз веднъж се пробвах да сменям хард диска в движение и как Windows 2000 хваща диска. Пробвах веднъж и стана. Реших да пробвам пак. При вързването на захранването на харда захранването на компютъра огасна. Като го пуснах пак всичко беше наред, но незнайно защо bios-а на CD-ROM-а се беше изтрил ((((((



    BEWARE! INTEL INSIDE!



    Променено от exabyte на 30/10/2001 22:53:44

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #9

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Е,и аз си имам история....тъпа,но все пак..:-)

    Става въпрас за компютри Toshiba Eqium 8000D-та въпросните железа пристигат новички в кашони,с преинсталиран 2000 Про,като ние трябва да проверим наличността ,целоста и още някои простотии-в някои от ПС-тата обаче имаше много хубава дискета с цвят отровно зелен металик-интересно беше кво има върте и все една за проба в къщи....ДОБРЕ,ЧЕ НЕ Я ПРОБВАХ НА ШЕВСКИЯ КОМЮТЪР....ИЛИ НА СЧЕТОВОДНИЯ.....мъка.....

    Та слагам я аз във флопито,но естественно я забравям там...,след известно време рестарт и кво да видя ...понеже флопито ми е First boot започна Starting Win98...малко се учудих за кво 98,след като на машините има 2000,но късно батко-действията се развиха светкавично:Инсталира се някакъв Toshiba Utility,след което излязаха няколко надписа на немски и идиотския надпис ERROR-THIS IS NOT TOSHIBA PS и моичкия сам се рестартира.....ЕЕЕЕЕЕЕЕ,НА ДАЛИ НЯКОИ ЗНАЕ ПО ДОБРЕ ОТ МЕН ЗНАЧЕНИЕТО НА ДУМИТЕ:ТОШИБА ,Японската сила-тая сила в първи клас ме върна!Довиждане партишъни...:-(

    Довиждане инфо..само някакви тъпи Тошиба мрежови драйвери и на всичкото отгоре тва utility ми беше флашнало биоса с тошибски...естественно напълно несъвместим-добре че има още хора в София с флашвачки....Е,на тва му викам аз вирус-на ниско ниво мамка му-Японската сила...



    rozovata pantera одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #10

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Offtopic:



    AEHAEHAEH , DPetrov, mnogo iaka e, ne e tupa. LordOfEvil puk e postavil edna ot nai-gotinite temi naposleduk.. tuk.. ne che gi sledia.. ama tazi si struva, evala .. i izglejda niakvo neprinudeno..




  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #11

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Hm, e az kvo da kaja?

    Pri mene nikoga ne sa se sluchvali takiva "istorii" s nishto. Vsichko vinagi si e rabotilo perfekt, i postoianno, nikoga nikakvi problemi s nishto. I kabela mi sedi v videokartata, prez televizora.....i malnii sa padali....nishto....

    Kofti mi e taka, da ne ti se sluchva neshto interesno.....

    Edinstvennoto koeto mi idva na um e kak si schupih edinia HDD.

    Biah go slojil v joba na iaketo, tragnah da izlizam..., dopik...mi se , otidoh v kene...i kato si go izv...HDD se izplazna ot joba i padna na terakota -((

    (aman ot prostotii)



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #12

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    какво се случва като свържеш видео изхода на Creative Dxr3 декодера с телевизора...който обаче е в съседния вход? Добре де, ел. инсталациите се оказаха на различна фаза )

    Пораженията бяха един грец на телевизора и видео изхода на платката.

    ...а, съм с више-електроника, средно-електроника, хоби-електроника...да му имам на българското образование



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963



    Променено от pjmarvin на 31/10/2001 19:42:53

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #13

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    Аз пък се сещам за 2 случая които едва ли са толкова интересни

    1 - Бях на 15 години и бях набарал един диск Caviar 210MB и бях много радостен. Толкова бях радостен че реших да го отворя да му се порадвам. Тъкмо го отворих, хвърлих един поглед на плочите(изглеждаха точно както ги рисуваха в "Тайните на ХДД"-яка книжка навремето) и телефона звънна. Аз разбира се запътих към него с отворен диск в ръка и секунда по-късно го изтървах. След това плочите вече бяха наръбени, с множество боклуци по тях и така- спасих около 100МБ ама стана адски бавен след формата и даваше Бад сектори нон-стоп.

    2- купих си преди 3 години и740. Вадя си старата и яка като пушка С3 Трио64(още си я пазя, слагам новата и ...КРАЙ.. няма никой вкъщи. изобщо не тръгна ПЦ-то. след 10 4аса паника и вадене и слагане на всички компоненти се сетих че ми е изключен спеакера и като чух пронизителното пискане разбрах че е от ЦПУ-то. оказа се че не правило добър контакт(всъщност никакъв) и проработи след няколко зачиствания.




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #14

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>



    1 - Бях на 15 години и бях набарал един диск Caviar 210MB и бях много радостен. Толкова бях радостен че реших да го отворя да му се порадвам. Тъкмо го отворих, хвърлих един поглед на плочите(изглеждаха точно както ги рисуваха в "Тайните на ХДД"-яка книжка навремето) и телефона звънна. Аз разбира се запътих към него с отворен диск в ръка и секунда по-късно го изтървах. След това плочите вече бяха наръбени, с множество боклуци по тях и така- спасих около 100МБ ама стана адски бавен след формата и даваше Бад сектори нон-стоп.



    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    та това е невроятен късмет. цели 50% от иформацията !!!



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Nai tapoto, koeto vi se e slu4valo (s PC)

    KingRex, пази си я! (имам предвид S3-Trio)

    Първо: може да се появи ситуация, в която без нея си "загинал" (наскоро една точно такава карта ми спаси зад--ка).

    Второ: след още 10год. може да стане ценна...от гледна точка на колекционерите...









    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Video na 8MB, koeto raboti na 4?
    От De4ev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-04, 15:04
  2. [?] Lepilo s koeto da lepna radiator?
    От PROKOBA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-02, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе