Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Съвет за вида отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Съвет за отопление

    @Ralitsa
    Може би е добре да пуснеш схемичка на апартамента, както и бюджет - предпочитан->очакван->максимален

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #17

    Re: Съвет за отопление

    Мултисплита не излиза по-евтин от отделни климатици с вътрешни/външни тела. За мое голямо учудване. А си има някои неудобства мултисплита.

    Та, у нас сме с 2 климатика Daikin - FTXG-E 35-ца модел и FVXS 25-ца модел (този е посочения от lupo101 подово-стенен модел).
    Първият отоплява дневната втория отоплява спалнята. FTXG-E ми е малко шумен, но пусна ли компютъра и вече не се чува, а по-добър климатик за спалня от FVXS просто не познавам - никакво течение на създава, като се има предвид, че съм много чувствителна на такова. Много тиха машина.
    В детската стая, която в момента е кабинет има конвекторен радиатор Adax - ами честно, но въздуха е по-сух от стаите с климатиците... (добре, че там стои съпруга ми, а не аз)

    Изключително съм доволна и от двата климатика, както и от сметките си за ток до момента . Фирмата предлагаща Daikin за София е "Тери". Дават 6 г. гаранция

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #18

    Re: Съвет за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от gsm13
    Мултисплита не излиза по-евтин от отделни климатици с вътрешни/външни тела. За мое голямо учудване. А си има някои неудобства мултисплита.
    До колкото знам, мултисплита се прилага масово в САЩ, където имало ограничения за монтираните отвън на сградите тела.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #19

    Re: Съвет за отопление

    Съдейки по себе си, дори климатика на съседа който едва се чува - ме дразни, та камо ли да си сложа нещо до стната където спя и да не мога да михгна цяла нощ. Прецени си дали имаш дебели нерви или не, това е проблема, а колко са безшумнии не знам още какво... рано или късно ще забръмчат - и тогава какво, ще го смениш, едва ли.

    От мен лъчист конвектор! Моля, прочети темите за него а не слушай приказките на някой, който въобще не знае за какво става дума - какви лъчисти печки, тинтири-минтири, той ти говори за лъчиста кварцова печка - ми естествено че те само светят, а не топлят.

  6. DaGa
    Guest
    #20

    Re: Съвет за отопление

    мда... земи си мултисплит и после се бий по главата.. какво да ти кажа... прецака ли се едното вътрешно тяло.. .спира и др. да работи

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #21

    Re: Съвет за отопление

    Виждам, че не е много актуална темата, но имам принципни различия с повечето от мненията.
    За всекидневната мисля, че е ясно - добър климатик. Колкото по-добър може да си позволим.
    За спалнята, обаче - не! Аз и всеки член от моето семейство спим без отопление. Така е било
    винаги, откакто децата поотраснаха. В този случай за мен е по-изгодно да купя най-евтиния климатик
    и да го пускам по час-два на ден: 1 преди лягане и 1 сутрин след ставане. Шумът няма да ми е проблем.
    Дори и за по-малко време. Може и с евтина духалка, но климатикът по-бързо затопля. Освен това
    лятото може да се ползва и за охлаждане през най-горещите дни.
    Обобщено - бих вложил максимално средства за качествено и икономично отопление във всекидневната
    и почти нищо за спалнята.
    Всичко това при положение, че няма бебета в апартамента!! Ако се очакват или са налични - друга работа!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #22

    Re: Съвет за отопление

    Ще ви обърна внимание на нещо.
    Става дума за COP/EER коефициентите, с които страшно се спекулира.
    Много сериозно съветвам всички да се вгледат при какви отдадени мощности са постигнати. На пазара в момента единственият производител, който претендира за COP5 е на мицубиши хеви, но това е при 3квт отдадена мощност. При 4квт нещата си идват на мястото и COP е около 4, както на всички останали.

    Не се лъжете да си купувате маломощни машини с висок СОР, защото ако не им достига мощност за съотв. помещение отново ще сте на студено през зимата.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: Съвет за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Ще ви обърна внимание на нещо.
    Става дума за COP/EER коефициентите, с които страшно се спекулира.
    Много сериозно съветвам всички да се вгледат при какви отдадени мощности са постигнати. На пазара в момента единственият производител, който претендира за COP5 е на мицубиши хеви, но това е при 3квт отдадена мощност. При 4квт нещата си идват на мястото и COP е около 4, както на всички останали.

    Не се лъжете да си купувате маломощни машини с висок СОР, защото ако не им достига мощност за съотв. помещение отново ще сте на студено през зимата.
    Бобо21.И аз това колко пъти съм го обяснявал,че вече ми омръзна.Винаги ме напушва смях когато видя климатик с COP>4 и то при температури -10* -15*.Няколко пъти питам -- на някой да му е паднала сметката за отопление при такива температури 4 или 5 пъти?
    Особено интересно е да прочетеш за on/off марков климатик работещ при -15* -20*.
    Той си работи,а на собственика му тракат зъбите от студ,но тук в форума не е интересно да си признаеш че си сгрешил.
    Вярно обаче е че покупката на марков инвертор е значителен риск поради възможни проблеми със електрозахранването.Това обаче не е проблем на климатика,а на електроразпределителните дружества.
    Ако тази зима се окаже студена сам ще видиш колко теми ще има с заглавие -- Климатика не топли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #24

    Re:Съвет за отопление

    Аз съм за ел. котле на електролиза, по-икономично е от всичко.


  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #25

    Re:Съвет за отопление

    какво е това животно...?дай малко информация...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #26

    Re:Съвет за отопление

    Дълго е , аз поне знам за 4 фирми в София и 1 в Пловдив които ги предлагат,параметрите на тези котлета при правилен монтаж са изключителни ! В София знам за Аквагалан и Берил, а аз съм за Cdm Systems,от там можеш да получиш информация .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #27

    Re:Съвет за вида отопление

    Виж и това. На руски е, но в български форум не съм срещал коментари на собственици на такива котли.
    http://www.izba.su/forum/showthread.php?t=135
    Моето мнение е, че правилно си се насочил да питаш, но не се доверявай само на едно мнение.
    И в този форум са коментирани ЕЛ котлите:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38153.0/all.html
    Сам си решавай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отопление на локално парно,моля за съвет!
    От borisvelkov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-15, 08:41
  2. Съвет за отопление и охлаждане
    От petar79 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 28-01-14, 22:26
  3. съвет за отопление с инверторен климатик
    От maxi1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 16-09-13, 18:24
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Моля дайте съвет за отопление на къща
    От vladko33 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 05-11-09, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе