Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Идея за отопление на 30 кв хол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    П.С. Извинявам се на Лазар. Drinks
    Не на мене, а на пишещите и четящите тази тема. Не мисля, че тук има някой, който оспорва икономичността на термопомпата, но някои не приемат за комфортна топлината, която дава реализацията на термопомпата под формата на домашен климатик и затова им се налага да търсят по-класически начини за отопление. Аз просто апелирам да уважаваме желанието на питащите, а не постоянно да се натяква колко ще загубят, ако не си купят климатик. Това е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #17

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    МАКАРОВ, аз бих ти препоръчал да си вземеш един инфрачервен лъчист конвектор. Цената им е мисля от 380 до 450 лв. Но за тази квадратура не трябва да е с мощност по-малко от 2000 вата. Аз ползвам такъв и комфорта е несравним - нито ти духа, нито припуква, абсолютно безшумен, както и терморелето включва и изключва съвсем безшумно. Достатъчно е да работи 1 час преди да се прибереш, защото разбрах, че не искаш целодневно да отопляваш стаята, и след това той си работи достатъчно икономично при достигнати вече градуси. Определено има много голяма разлика с топлината от духалка, калорифер и т.н.
    И не мога да разбера тия хора дето постоянно пробутват съвети за какви ли не климатици и духалки - или са толкова дебелокожи че не усещат тоя постоянен вятър и шум, или просто си гледат търговския интерес...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #18

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    Лично нямам нищо против климатиците, както казах имам такива, но за мое съжаление установих, че за да ми е комфортно и евтино климатика трябва да е по-скъп. Какво имам предвид, ами за да ми е добре климатика трябва да работи на около 25 26 градуса, а като спре да се размразява веднага ми става студено. За това реших, че ако ще слагам климатик трябва да е по-скъп и ефективен. Пък и никой не иска да купува пасиви. Защо да купувам климатик с COP 4 като има такива с почти 6 ? Все пак климатика не се сменя на 12 месеца. За сега ще взема една инфрачервена печка, остава да избера само марка и модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #19

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    MAKAPOB ,2бр.х1,5кв.ще е по-добре за помещение от 30кв. Така мисля,но ти си решаваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    58
    #20

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    Здравейте,
    От 2 години се отоплявам с конвекторна печка HomeFit 2200В, купена от П*ак***ер на промоция за 40 лв. Печката работи на 3 режима: 1000В, 1200В и 2200В. Има дистанционно, термо датчик и часовник с който можеш да я настройваш колко време да работи и кога да се пуска. Стая (изцяло вътрешна, като балкона е остъклен но не усвоен и не се отоплява) от 12 кв. я отоплявам без никакъв проблем до степен да седя потен и гол по гащи (става около 25-26 гр.), та дори и да отварям прозореца за да влезне въздух. Проблема с изсушаването на въздуха го решавам, като закача на печката едно приспособление, което се пълни с вода и служи за овлажняване на въздуха. Проблемен ми е само хола, който е 30 кв. За него тази печка е малка и пускам в употреба една духалка на Теси, с която става доста топло. Хола е с две външни стени, едната от която е близо 10м. Сметките ми за ток в най-студените месеци са по 70-90 лв, при положение че нямам никаква излолация, а печката/печките работят сутрин от 9ч, до 11ч, и вечер от 18ч до 03ч. По мой сметки, ако си бях купил климатици само за хола за Дайкин ми искаха около 3500-3800, за стаята беше към 1200-1500. С тези грубо казано 5000лв., аз ще си плащам тока около 5,5 години и то не само за отопление.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #21

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    Моите сметки пък са 100-130 без отопление, това не е никакъв критерий.Една духалка с мощност 2,4 KW гори 44 ст. на час, по нататък няма да смятам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    като няма да е климатик - няма смисъл да си трошиш нервите с духалки да ти дрънчът и тракат - радиатор 100% тишина, а и няма чак толкова прахоляк.
    има и "евтини" бг неща които се връзват с добър терморегулатор за подово и бачкат "икономично" - все пак ток.
    иначе адаксче но и те са като бг радиаторите 2кв отиват на 200 лева.

    edit : опс ти си написал че радиатори не щеш - сори .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #23

    Re:Идея за отопление на 30 кв хол

    Щом в помащението ще се стои около 4-5 часа на ден една хубава духалка ще свърши работа -разход около 2лв.на ден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Интересна идея за отопление:D
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 29-11-13, 16:20
  2. Интересна идея за отопление:D
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 28-11-13, 22:47
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  4. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  5. съвет/идея за CMS
    От devil във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-04, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе