Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Отопление на хол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #1

    Отопление на хол

    Здравейте,
    Става дума за хол 40м3. вътрешен апартамент, панел без изолация, изложение - югозапад / но първи етаж и едно дърво отпред /, един прозорец, нови ПВЦ.
    Човека няма да излиза много и не обича много климатиците / но в краен случай.../
    Прочетох всичко от клима до.... но отговор не мога да намеря
    Апартамента е сравнително топъл.

    п.п колко би струвало отоплението с климатик / ftxs25g / и примерно с един конвектор

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #2

    Re:Отопление на хол

    Пробвай с конвекторни радиатори, но не от тези от по 35-50 лв в Практикер и Бриколаж, а ADAX.
    http://www.bergbg.com/adax.php - примерен дистрибутор.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #3

    Re:Отопление на хол

    За Пловдив нещо няма. Някой да знае представител ADAX в Пловдив

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #4

    Re:Отопление на хол


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #5

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Мерси
    И аз го намерих това, някой е ползвал услугите на Елит - 2000 ООД.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #6

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Пробвай с конвекторни радиатори, но не от тези от по 35-50 лв в Практикер и Бриколаж, а ADAX.
    И какво значение има дали ще е Адакс или нещо друго? Пак толкова ток ще му харчи, а и човека може да не държи на дизайна има и с по-добър дизайн, ако е решил да има красив и скъп начин на отопление. Понеже не си решил твърдо дали да не е климатик по-добре не хвърляй много пари за електрически радиатор. Точно колко ще са ти сметките не може точно да се каже пробвай един сезон с някакъв радиатор или духалка и си прецени сам. С климатик ще ти е около 3 пъти по-евтино.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #7

    Re:Отопление на хол

    Разликата между Адакс и "нещо друго" е като Дайкин/Фуджицу/Тоши тн и Хаер/Самсунг тн.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #8

    Re:Отопление на хол

    Блажени са вярващите.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #9

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Разликата между Адакс и "нещо друго" е като Дайкин/Фуджицу/Тоши тн и Хаер/Самсунг тн.
    Разкажи де, в какво е разликата?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #10

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg
    Блажени са вярващите.
    За разликата между Фуджицу и Веко ли 'ми вервам, к'во да напра'а

    @BAlexandrov
    пусни Google ще видиш - това е елитна марка, нещо като "мецедес" на радиаторите/конвекторите- поддържат невероятно равномерна температура в цялото отоплявано помещение - на една педя от радиатора и в отсрешния ъгъл усещането за топлина е едно и също, поне моите впечатления са такива. Нискотемпературни са, т.е. не изсушават много въздуха, няма опасност и да се изгориш. Имат добра защита срещу прегряване и т.н. Много са икономични в сравнение с останалите.
    Както и да е, лично аз съм на климатици и смятам че те са по добра инвестиция. Toва е официалният им уебсайт http://www.adax.no/, но по добре провери отзвука в българското интернет пространство - по форумите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #11

    Re:Отопление на хол

    Айде спрете да вЕрвате, а? Чета глупостите, изписани тук (и не само тук) и не мога да се начудя - рекламни агенти ли пишат, търговци ли що ли?!? От личен опит да споделя що не вЕрвам на гигантските глупости за ГОЛЯМАТА разлика в различните ел.уреди: Понеже съм си Тома Неверни, а и си падам малко експериментатор (не се хваля, това ми създава предимно проблеми) сам "горд притежател" на всевъзможни ел. уреди - 2 климатика (един Панасоник 12-ка в хола и един Хайер 10-ка във всекидневната) 1 конвектор (Адакс) в детската стая и 1радиатор Теси в спалнята. Няма да коментирам икономичността на климатиците (факт!), но ако някой седне да ми твърди, че Панасоника е "къде-къде пред Хайера" - е голем смех ше падне! И двата ги ползвам от 5-6 години, препоръча ми ги (първо Панасоника, после настоя за Хайера) един от водещите вносители на Панасоник за Варна, който ми е и добър приятел. Аз лично по примера на много "разбирачи" настоявах и вторият климатик да е Панасоник - е добре, че ме разубеди авера - разлика нула между двата, да не казвам, че в някои отношения Хайера е по-добър (ама няма да влизам в безсмислени спорове с някой, дето няма ПРЕКИ набюдения за дълъг период от време).
    Та така да климатиците. Сега за другите отоплители - взех ги,защото не желая (а и децата ми също) да спя на вятър и шум. И понеже - за децата само най-доброто - значи какво? ами Адакс - ем скъпи, ем престижни, ем ... а бе тръцки!!! Голем смех падна, като се оказа миналата зима, че някой (вероятно като е чистил с прахосмукачката) извадил щепсела от контакта и в най-студената зима настана паника. Та значи веднага Тесито от спалнята - в детската и -О чудо! децата (чисти душички!) заявяват, че с новия радиатор им е по-готино! Не уточних, че и двата уреда са по 2,5 киловата и ДЪЛБОКО мое вътрешно убеждение е, че харчат АБСОЛЮТНО еднакво количество ток, както и че топлят ПОЧТИ АБСОЛЮТНО ЕДНАКВО. Всякакви други твърдения за мен са САМО И ЕДИНСТВЕНО със спекулативна цел. Не искам да агитирам никого за нищо, но вЕрвайте ми няма мерцедеси и трабанчета в тая техника - колкото и да е марков един ел.нагревателен уред, в него няма НИЩО ПО-РАЗЛИЧНО от реотан и ламарина (плюс евентуално някой и друг регулатор, датчик и др. подобни не толкова скъпи дреболийки). Категорично НЕ ПРИЕМАМ, че нещо дето струва 100 лева, трябва (и е възможно) да струва 500, още по-малко мога да приема за нормално в това да ме убеждава някой различен от търговец, който иска да ме набута с едни кинти.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #12

    Re:Отопление на хол

    Eeee
    нямам излишна енергия и време за обяснение и аргументи по спорове. Аз също използвам маркови и немаркови уреди. Като цяло не съм съгласен с теб, по -специално за Адакса и различните марки климатици, пак въз основа на това което ползвам. Всеки си решава за себе си - Адакс или Нео, Дайкин или Веко. Иделани неща и пълно щастие няма, но и не смятам че има индустрия където да липсва разликата в качеството Мерцедес-Трабант /ако щеш и в производството на картофи/
    PS Добър приятел ти е този търговец - Панасоник, Самсунг са един клас с Мидеа и Хаер - говорим за климатици, не за прахосмукачки или телевизори с LCD диспелй. Попитай го обаче дали е вярно че Панасоник в най-елитните си модели достига малко под нивото най-зле представящите се "бюджетни" Дайкини /напр FTX 50 - конкретен пример/ .

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Re:Отопление на хол

    Не обръщайте пак темата в спор за климатици, моля. И двамата сте прави, но частично. За ел.уредите с реотан Georgo е прав, че няма разлика в икономичността - радиатор за 60лв топли и консумира колкото този за 600лв - и при двата КПД=1 приблизително. Gerald е прав, че при климатиците не е съвсем така, но тук не говорим за тях.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Gerald е прав, че при климатиците не е съвсем така, но тук не говорим за тях.
    И защо да не говорим за тях? Нещо - вето ли някакво...?
    yoyo1 споменава 3 пъти думата "климатик" в първия си пост, и нито веднъж думата "радиатор".

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #15

    Re:Отопление на хол

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И защо да не говорим за тях? Нещо - вето ли някакво...?
    yoyo1 споменава 3 пъти думата "климатик" в първия си пост, и нито веднъж думата "радиатор".
    Климатик, но в краен случай. Просто исках инфо и за други уреди, но накрая купих Adax neo. Дали е бил превилен избор или не ще се разбере след някой месец. Ако е много тока отива в спалнята и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  2. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  3. Въпрос за отопление
    От chano във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-11, 11:28
  4. Климатик за отопление
    От denslav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 11-10-11, 22:46
  5. Отопление за два офиса 55 m³ и 80 m³
    От forreal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-09, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе