Резултати от 1 до 12 от общо 12

Климатик за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #1

    Климатик за отопление

    Здравейте,
    искам да отоплявам едно помещение спалня-35куб.м. - панелен апартамент, последен етаж, без изолация със североизточно изложение. Бюджета ми е 1100лв(с възможност за минимално увеличение до 200лв.). Бихте ли ми препоръчали ефективен климатик за тази цел. Нямам претенции към марката, а към качествата на уреда и експлоатационните му разходи.
    Кухнята има остъклена тераса, ако външното тяло се монтира в нея, а не отвън много ли ще се увеличи шума и ще пречи ли на спящите в спалнята?

    Бих се радвал да получа съвети и мнения за конкретни качествени модели.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Re:Климатик за отопление

    Задължително трябва да оставиш 1-2 прозореца отворени за да може да има циркулация на въздух на терасата иначе ето това http://v-clima.com/prod.php?id=klima...itsu_asya09lgc мисля е подходящо но нека спецовете кажат по точно.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Климатик за отопление

    Аз бих предложил Toshiba, RAS-107SKV-E3 - серия Avant. Машината е изпитана и я предпочитам пред LGC

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Климатик за отопление

    Аз бих се спрял на този Шарп. По-тежко външно тяло, по-голяма максимална мощност на отопление в сравнение с предложените досега модели.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #5

    Re:Климатик за отопление

    Ако не те бърка тръгването и спирането поради по-високият минимум това http://www.**********************/klim...25va-817.html#
    , а външното тяло е най добре отвън.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #6

    Re:Климатик за отопление

    В момента съм се спрял на предложения модел на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA( А КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА: Ако не те бърка тръгването и спирането поради по-високият минимум!) и модела Fujitsu General ASYA09LGC.
    Поради българският ми манталитет все се опасявам да не би да не могат да топлят достатъчно през зимата. Имате ли конкретни впечатления как топлят тези от тези модели през зимата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от denslav
    В момента съм се спрял на предложения модел на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA( А КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА: Ако не те бърка тръгването и спирането поради по-високият минимум!) и модела Fujitsu General ASYA09LGC.
    Поради българският ми манталитет все се опасявам да не би да не могат да топлят достатъчно през зимата. Имате ли конкретни впечатления как топлят тези от тези модели през зимата.
    Ами то зависи от човека който е в стаята с климатика дали ще топлят.

    Един под "топло" разбира 20 градуса, друг 25 градуса.За жените обикновено "топлото" е 25-26 градуса, че има и такива които искат 30 градуса или поне климатика на толкова го държат...

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    има и такива които искат 30 градуса или поне климатика на толкова го държат...
    Да, има и такива''енергоспестяващи'' на които е зададено 30°,но реално е около 23°-то и от там пестят де!

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #9

    Re:Климатик за отопление

    Моето разбиране за "достатъчно" е да може да поддържа 22-25 градуса през зимата без проблеми.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #10

    Re:Климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от denslav
    Моето разбиране за "достатъчно" е да може да поддържа 22-25 градуса през зимата без проблеми.
    На пръв поглед разликата е малка, едва 3 градуса, но при ниски температури /-10гр./ консумацията на климатика при настройка 22гр. може да е 500W, а при настройка 25гр. може да е 800-1000w. Разбира се всичко зависи от конкретниет условия Това, което искам дакажа е, че 3 градуса не са малка разлика за климатик. Не случайно често тук питаме бъдещия потребител на този вид техника "каква температура смята да подържа"

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #11

    Re:Климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от denslav
    В момента съм се спрял на предложения модел на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA( А КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА: Ако не те бърка тръгването и спирането поради по-високият минимум!) и модела Fujitsu General ASYA09LGC.
    Поради българският ми манталитет все се опасявам да не би да не могат да топлят достатъчно през зимата. Имате ли конкретни впечатления как топлят тези от тези модели през зимата.
    Имам в предвид следното: Като достигне желаната температура климатика си намаля топлоотдаването до толкова, че да надминава желаната температура, но ако минималното топлоотдаване е повече от необходимото в случая 1,3 KW той спира, и след малко тръгва отново, специално за този модел е около 3 минути престоя, не повече.Освен ако не му намалиш зададените градуси тогава ще престои повече без да включи компресора. За зимата имам добри впечатления и до минус 15 градуса си духаше доста топло, за по-надолу не знам не е ставало по-студено.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #12

    Re:Климатик за отопление

    Благодаря за отговора. Почти сигурно ще взема него, дори днес го намерих на 1200лв с вкл. монтаж.
    Според мен това е добре оферта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  2. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 13:34
  3. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 23:37
  4. Отговори: 8
    Последно: 26-06-11, 23:41
  5. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 30-04-11, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе