Резултати от 1 до 4 от общо 4

Отопление за два офиса 55 m³ и 80 m³

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #1

    Отопление за два офиса 55 m³ и 80 m³

    здравейте

    не разбирам нищо от климатици просто търся съвет!

    построих към офиса ми ново помещение с доста добра изолация вътрешна и външна. голямо е около 28м² - 80м³ и е свързано със стария 24м² - 55м³.
    обиколих няколко фирми за климатици и всичките ме посъветваха различни неща и имам чувството че просто искат да ми продадат най-скъпия вариант.
    итересуват ме предложения с един компресор и две тела или един мощен и един по слаб...или каквото предложите

    благодаря ви предварително

    п.с.
    само инверторни системи!!! дайкин или фуджитсу

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:отопление офис 80куб и 55куб

    DAIKIN 2MXS50G

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    3
    #3

    Re:Отопление за два офиса 55m3 и 80m3

    според мен си вземи два отделни климатика ,а не един мултисплит - ще ти кажа защо - ако евентуално се прецака мултисплита няма да имаш климатик и в двете помещения докато го ремонтират , работните температури в двете помещения трябва да са почти еднакви при мултисплита , режимите също трябва да са еднакви, ако евентуално имаш пропуск в системата и двете стаи остават без климатик поради липсата на фреон
    ще ти кажа защо искат да ти продадат най скъпия вариант - защото като го купят да речем за три хиляди лева и като вземат 10 или 20 процента отстъпка и нали се сещаш че печалбата им става доста голяма . не казвам че скъпите модели не струват - напротив

    аз бих ти препоръчал да си сложиш два броя дайкин - модели няма да коментирам - фирмата от която ще ги закупиш ще ти препоръча според големината на помещенията

    тук с дайкина съм малко пристрастен, с фуджитсу не съм работил, слагал съм доста фуджи-та и като цяло цена/качество мисля са доста добри . от друга страна за скромния ми опит който имам като монтажник и от части ремонтчик на климатици мога да кажа че съм ходил само на една рекламация на дайкин и то проблема при него се оказа фабричен пропуск на фреон от вътрешното тяло (беше мулти сплит с 4 вътрешни тела)

    успех

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Отопление за два офиса 55m3 и 80m3

    Тези първите ти редове за увеличената дефектируемост на мултито просто са смешни,ако говориш за Дайкин. Няма никакви подобни статистики. По твоята логика тогава VRV -тата изобщо не трябва да ги монтираме ,като са с 20-30-50 вътр.тела.
    И друго - едно мулти на Дайкин
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...35g_multisplit
    е на същите пари,като два подобни отделни климатика,
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs25g
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g
    отстъпката е същата,и печалбата също. Демек,и това не е довод в полза на моно климите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разчистване на офиса - разпродажба
    От todrako във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-11-11, 17:03
  2. Отговори: 2
    Последно: 12-09-09, 11:30
  3. Продавам РС за дома или офиса 180лв
    От bogy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-07, 10:37
  4. Отговори: 2
    Последно: 30-12-05, 23:59
  5. Реална алтернатива на офиса на М$
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-05, 13:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе