Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Конвектор Теси CN 201ZF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #16

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Разликата е в начина на закрепване.
    Ако имаш пердета, втория не е подходящ.

    Имам малко дете, за повишаване на температурата в стоята за къпане на малкия ползвах същия конвектор като първия посочен от теб, но ударно на 2 кв. Много топли, но и два киловата са си два киловата. Не съм му пробвал термурегулатора и пр. тъй като не съм го ползвал като основен отоплителен уред. Вентилатора добре и безшумно работи.
    Личното мое мнение е, че липсата на инертност, както при маслените радиатори е сериозен недостатък на този вид уред, но за представените от теб цели става.

    Видях, че разликата в цената е доста сериозна.
    Бях виждал в продавалник доста конвектори на цени 40-50 лв. разгледай и там.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #17

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Разликата въобще не е в начина на закрепване!
    Първият е "духалка" на крачка, със същите нагреватели и механичен термостат, който е доста инертен. Панелният е с алуминиеви ребра на реотаните и ако е (XXX EAS), то е с електронен термостат, който ако не друго, то поне е безшумен.
    Аз не бих си купил нито един от двата. Просто разхода на еленергия е доста голям, според собственици на панелния радиатор, но с механичен термостат (XXX MAS).
    Ако можеш да си позволиш още 29лв., в момента в Технополис има промоция на Airelec Tactic 2000W (електронен термостат) за 209лв. и 7 години гранция. Уж е Made in France. Според мен тези 29лв. ще ги избиеш ако не за първия, още на втория месец работа.
    Имай предвид, че каквото и да купиш, освен качествен климатик, сметките ще бъдат големи!
    Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #18

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Вчера ходих до Технополис и наистина разликата е огромна. Тези подовите са с едни "телчета" за нагреватели и са си чисти духалки,докато другите действително са с тези алуминиеви ребра. Направи ми впечатление един конвектор на Елдом инвест за 139 лв. /беше на промоция но нямаше наличности/ с електронен термостат:
    Стенен конвектор 1500W | Елдом
    Някой да каже нещо за тях, те са на пазара от тази есен /нов модел/.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #19

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Колега,
    Не е възможно да получиш реални мнения за уреда, защото още не е "презимувал".
    Същото се получи миналата година и с Tesy с електронния термостат - нито впечатления, нито наличности!
    Отново те насочвам към Airеlec, въпреки, че разликата в цената с останалите "български" конвектори е значителна. Помоли продавачите да ти пуснат един, подчертавам 2000W, за да разбереш как топли. И радиаторите на нагревателите му са от специална сплав, а не чист Al, като на Tesy, примерно.
    Airelec не са върха на сладоледа, но както разбирам си с ограничен бюджет. То кой ли не е де...
    Иначе бих ти препоръчал Glamox серията на Adax, но там цените са с около 100лв. над Airelec.

    Можеш да разгледаш в МЕТРО и лъчист конвектор Tarlington House, но той иска минимум 60см празно пространство пред панела. За да не подпалиш помещението.
    Успех и просто чети упътваннията за уредите и настоявай да ти ги демонстрират, преди да решиш какво да си вземеш!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #20

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Бях се навил, като българин да си купя българско и се ровнах в нета за информация за конвекторите на ЕЛДОМ. Аха да се затичам да го купя (електронен термостат, таймер и прочие), докато не попаднах на блога на ЕЛДОМ за тези конвектори:
    Стенни конвектори с електронно управление ЕЛДОМ
    Основен недостатък - пукат по време на работа.
    Чест им прави, че публикуват тези мнения, но аз за себе си реших да не купувам нито TESY нито ЕЛДОМ, тъй че ще си купя ADAX или Airelec.
    Този пост е редактиран от Капанец; 17-12-12 в 20:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 17:10
  3. Проблеми бойлер Теси
    От bobyjuvefan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 03-06-12, 19:00
  4. Проблем с бойлер Теси
    От tony1975 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-10, 14:49
  5. Надигнат капак на бойлер Теси
    От fatmacheto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 05-04-10, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе