Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #1

    Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????

    Здравейте, имам едно малко питане относно два конвeктора а именно:
    Applimo Quarto SaS 750W http://www.el-otoplenie.com/luchisto...sas/quarto-sas
    Adax Neo 600W http://xn--b1agjfcpgess.org/adax-neo-np-06-kdt-et/

    Каква ми е идеята?
    Искам да помагам на климатиците вкъщи, не че не смогват просто напоследък ме дразнят с прекалено честия си дефрост, и през това време помещенията ми осезаемо изстиват.
    Не искам да затварям вратите на помещенията към коридора

    [img width=800 height=484]http://store.picbg.net/pubpic/51/E4/6b5f29bc60a051e4.jpg[/img]

    От тази схема се вижда къде са климатиците, искам да сложа един от двата конвектора в коридора точно на това място над цифрата "7" на схемата.
    Понеже в коридора не мога да постигна по голям темп. от 17-18гр. и при едно спиране за дефрост на някой от климатиците и веднага студа от коридора влиза по стаите, а и без дефрост студа от тоя коридор си се разхожда както си иска, а това ме вбесява. Във стаите поддържам темп. от порядъка на 22-23гр денем, и 19-20гр. нощем

    Та как мислите? Има ли смисъл от един от тези конвектори който да е настроен на 20гр. в коридора и по този начин да спра студения въздух към стаите?
    Мисля че за тази идея която искам да осъществя не ми трябва по-голяма мощност.
    А тук идва и момента в който с помощта на един конвектор да не си увеличавам драстично сметката за ток

    Като си мисля че по този начин ако ми се наложи спокойно мога и да затворя някоя от двете стаи ако се наложи. Защото съм пробвал и като остане само единия климатик на неговото си помещение и коридора и му става мъка. Има и друг момент, че по този начин конвектора ще се падне точно срещу вратата на малката спалня която сега не се ползва, но ако се наложи може и тя да се отваря, и предполагам че топлината от конвктора ще ходи и към нея.

    Приемам и евентуални други предложения, като пак повтарям искам вратите да ми стоят отворени.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #2

    Re:Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????

    идеята ти според мен е добра, но не забяравяй, че с монтажа на 100 ватови нагреватели с термостат във външните тела на климатиците съществено може да подобриш (все пак това зависи и от конкретния модел климатик) комфорта като намалиш честотата и продължителнодтта на дефроста

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #3

    Re:Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    идеята ти според мен е добра, но не забяравяй, че с монтажа на 100 ватови нагреватели с термостат във външните тела на климатиците съществено може да подобриш (все пак това зависи и от конкретния модел климатик) комфорта като намалиш честотата и продължителнодтта на дефроста
    Много ти благодаря за отговора, но можеш ли да ме посъветваш от къде и кой може да ми направи такова нещо. И най-важното, ще има ли наистина ефект върху дефроста.
    Значи снощи, големия Дайкин дефростваше буквално на всеки 50мин. Настроен на 23гр. тъкмо ги достигне и дефрост, при което темп. по термометър падаше с около 0,8гр. за 10-на мин.
    По този начин той не ми работи и много икономично. Бях писал в една тема за Дайкин преди няколко дни, че вкъщи влизаха апаши по празниците през балконската врата, гадовете я бяха оставили отворена широко точно срещу климатика и целия беше една топка лед като си дойдох.
    Мислиш ли че има вероятност да се е случило нещо с фреона, понеже ми прави впечатление че от тогава не топли както преди.

    Викнал съм техници да замерят фреона, да не е опуснал от някъде. Би ли ми казал какви показатели трябва да им отчете,за да не ми метнат нещо.
    Тръбният му път е към 3-4 метра.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????

    прецизна проверка на хладилния агент може да се извърши единствено по тегловен принцип т.е. изваждане в съд, претегляне с точна везна и връщане обратно като количеството му е задължително записано на табелката на външното тяло
    моята практика сочи, че от 100 групи техници ако една има източваща станция и електронна везна, за да направи това ще е добре, но вероятността да случиш на такава група е малка и е желателно предварително да запиташ как ще бъде извършена проверката на хладилния агент (фреона) трябва да знаеш, че всички останали проверки (по налягане) са крайно относителни и практически безмислени като съществува риска при поставянето и изваждането на манометрите под налягане да се изтърве допълнително количество от хладилния агент в системата
    за съжаление тази проверка освен че е трудоемка е и скъпа, защото е необходимо и сериозно оборудване и при нас тя е 120 лева с ДДС, което някои клиенти като го чуят изтърват слушалката моментално
    поради това моята препоръка хладилен агент да се проверява ако това е наистина наложително, а не при първото малко съмнение за отклонения в работата

    по отношение на дефроста за съжаление не си указал точния модел дайкин, но така и така аз нямам някакъв голям опит с тази марка, която доста нашумя в последните години и тепърва предстои да покаже колко е издържлива при българските условия на експлоатация

    все пак дай модел, дай снимки как е монтирано външното тяло, напиши от къде си, защото по морето и дунава дефроста е тежък и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ в избор на конвектор/конвектори
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 8
    Последно: 27-09-14, 10:21
  2. Въпрос за обединяване на 2 вида сигнал?
    От sawaster във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 25-08-11, 20:17
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-11-09, 17:59
  4. Съвет за вида отопление
    От Ralitsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 26
    Последно: 02-07-09, 15:17
  5. Десет вида форумци
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 12-08-04, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе