Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Конвектор Теси CN 201ZF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #1

    Конвектор Теси CN 201ZF

    Здравейте! Интересуват ме различните варианти за отопление на ток. След прочетеното се спрях на конвектор. Не зная дали ще е подходящ вариант, затова реших да се допитам до вас. Става дума за отопление на 1 стая, около 15квм. Има ПВЦ дограма, понякога слаб конденз, но като цяло стаята е доста студена и дори тези дни при температури от 10 градуса навън си има нужда от отопление. Търся нещо икономично и лесно за монтиране(ако може да е на стойка, за да си го пренасяме). Ще го ползваме само вечер и през нощта или събота и неделя като сме повече време вкъщи. Какво ще ми препоръчате така, че сметката за ток да не надхвърля 100лв месечно?
    Това добър вариант ли е? http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-TESY-CN-201ZF
    Четох в една тема от 2006-та за Теси за 130лв, а този е 53лв за същата мощност от 2000 вата.

    А Делонги по-добри ли са? Струва ли си тройно повече за същата мощност?

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    В Метро имаше едни китайски за по 21 лв без ДДС с три степени на мощност 750/1250/2000 вата. Ще плащате между 40 до 80 лева само за конвектора.Имах два единият подарих, другият остана.Имам и 3 духалки.Според мен за 20 лева има едни метални духалки NEO ще ти свършат страхотна работа 25 квадрата офис на един колега го прави баня, само че е малко шумна. Имам същата, нося я по екскурзии, на почвика в планината, по вили и досега не ме е предала и в най-голямия студ-малка и компактна е, не можеш да си държиш ръката пред нея от жега, метална и здрава е ако я ритнеш/настъпиш не се троши, евтина е и да я откраднат не ти пука.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Педи да купиш провери дали вентилатора бръмчи/така боцнат на корпуса ми се струва че ще има резонанс с тенекията и ще се чува/След като в стаята ще се спи не е приятно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318407863[/time]_________________________________________________

    При скъпите конвектори е вкарана повече технология в нагревателните елементи и термостата ,така че рано или късно си избиват парите.Теси не ми е любима марка откакто започнаха да влагат китайски компоненти или поръчват цели производства на отделни уреди в поднебесното царство.

  5. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #4

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    justify , не търся пачка тип "духалка". Имам вече една такава Теси, но не е достатъчно за отопление, тъй като само себе си сгрява. Търся нещо по-мощно, което да сгрява цялото помещение и в същото време да не прави сметките ми за ток огромни.

    VLADO 66, а какво ти е мнението за Делонги? Разликата е тройна, а пак е 2000 вата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #5

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Делонги са хубава фирма ,ако ще даваш три пъти повече пари за него вземи радиатор модел KH 770925V на делонги и пак казвам чуй вентилатора колко е шумен.

  7. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #6

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Имам и още едно питане- каква е разликата между подовите и панелните конвектори-харесах и от двата видя по един 2000 вата, но не ми стана ясно защо разликата в цената е толкова голяма- подовите са по 60лв, а панелните по 140лв. Панелният с какво е по-добър?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #7

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Колега всичко що е на ток и не е климатик харчи еднакво , дали ще вземеш нео или делонги и т.н , все си е реотан вътре и колкото харчи толкова и топли , с обикновен отоплителен уред от типа духалка не очаквай чудеса и ниски сметки , ако искаш да се отпляваш до 4 пъти по евтино си купи инверторен климатик от реномирана марка , там коефициента на топлоотдаване срещу консумация започва от около 3 и стига до 7 при най скъпите клими , останалото като печки духалки е 1:1 колкото дърпа от мрежата толкова и излъчва , ще топли но и ще харчи.
    Сам можеш да сметнеш примерно при 2 кв консумация колко ще харчи за месеца според часовете през които работи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #8

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Цитат Първоначално публикувано от rpl
    Имам и още едно питане- каква е разликата между подовите и панелните конвектори-харесах и от двата видя по един 2000 вата, но не ми стана ясно защо разликата в цената е толкова голяма- подовите са по 60лв, а панелните по 140лв. Панелният с какво е по-добър?
    Ами както казах по-скъпите конвектори имат нагревател тип рибена кост с по-ефективно топлоотдаване и съответно по-ниска темлература на нагревателя.Също така вече се предлагат конвектори предимно с електронен термостат с по точни/в рамките на плюс-минус 0.5 градуса превключвания/ коета води до някаква икономия все пак.Евтините конвектори имат едно нагънато реотанче и това е.

  11. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #9

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Препоръчвам този http://www.tesy.com/bg/products/otop...ektori/mc_201/ , в момента го има и по-евтино по разни магазини.
    Ползвам същия модел вече няколко зими и комфорта е по-голям отколкото при стандартен конвектор. Разликата е, че е с инфрачервен (лъчист) нагревателен елемент, има голяма тема за лъчистото отопление.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Този конвектор не изисква ли поне 60см празно пространство пред него? За да е безопасен и ефективен.

    Нека ме извини колегата, но искам и аз да попитам по темата за конвекторите. Трябва ми такъв с мощност 2000W до 250лв.
    Днес видях едно китайско чудо на техниката на Дипломат DPL CH2000B: http://www.diplomat.bg/bg/product/st...0b-356-29.html Нагревателят му е като на обикновените конвектори, но има дистанционно, дисплей за температурата и електронен терморегулатор, но е доста по-лек от конвектора на Tesy с мех. терморегулатор. Докато гледах в сайта на Tesy открих, че най-сетне са направили конвекторен радиатор с електронен терморегулатор и няколко режима на работа: http://www.tesy.com/bg/products/otop...ermoregulator/ Различава се от механичните (MAS) с буквите EAS след модела и има два регулатора отдясно. Цената е нараснала с 40лв.
    Двуумя се кой да взема. Очевидно е, че са нови модели и едва ли има много впечатления за тях. Надявам се закупилите такива конвектори да споделят опита си. Дори и да са за Tesy с механичния термостат.
    Бях се засилил за Adax, ама от март месец ги чакам да отворят магазин в Бургас, а по търговските вериги вече са поизчерпани Airelec. Ако предложите и друга читава марка с електронен / цифров терморегулатор, ще ви бъда благодарен!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #11

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    Качествена марка конвектори са Noirot -вносител Консим ЕООД .Виж дали могат да го изпратят по куриер с наложен платеж.Иначе ги има в електронните магазини с 5-10% нагоре.При тегло около 6-7 кг.виж колко ще ти излезе транспорта.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #12

    Re:Конвектор Теси CN 201ZF

    А ТОЗИ МОДЕЛ ТЕСИ 201 МC,ДАЛИ Е ЛЪЧИСТ?

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #13

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    ако искаш лъчисти конвектори се насочи към Airelec. това е корава марка- произвеждат се във Франция. аз съм с обикновени конвектори от най-евтината им серия basic, но си топлят добре. тези лъчисти били много добри, но са и с по-високи цени, затова не ми бяха оферта, като си купувах моите. който се интересува да погледне и тази марка, защото наистина е добра, но малко хора я знаят. преди да си купя тези двата airelec бях с един атлантик- също конвектор. слабичък ли беше, не знам, обаче изобщо не топлеше, затова като го смених направо се родих.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Цитат Първоначално публикувано от petyr_velev Виж публикацията
    ако искаш лъчисти конвектори се насочи към Airelec. това е корава марка- произвеждат се във Франция. аз съм с обикновени конвектори от най-евтината им серия basic, но си топлят добре. тези лъчисти били много добри, но са и с по-високи цени, затова не ми бяха оферта, като си купувах моите. който се интересува да погледне и тази марка, защото наистина е добра, но малко хора я знаят. преди да си купя тези двата airelec бях с един атлантик- също конвектор. слабичък ли беше, не знам, обаче изобщо не топлеше, затова като го смених направо се родих.
    Кажи за Аиерлека, той е с механичен термостат, нали, чета по форумите че много шумно цъкал при включване и изключване?

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #15

    Отговор: Конвектор Теси CN 201ZF

    Здравейте. Искам да попитам има ли разлика между подов и стенен конвектор и каква е? Стаята е 14 кв. и ще се топли само вечер, с вътрешна коркова изолация е. Струва ли си да взимам панелния или да си взема подовия. Спрял съм се на тези модели:
    ТЕСИ ООД / Продукти / Отоплителни уреди за дома / Подови конвектори / CN 202 ZF
    ТЕСИ ООД / Продукти / Отоплителни уреди за дома / Панелни конвектори с електронен терморегулатор / CN 02 150 EAS

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 18:10
  3. Проблеми бойлер Теси
    От bobyjuvefan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 03-06-12, 20:00
  4. Проблем с бойлер Теси
    От tony1975 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-10, 15:49
  5. Надигнат капак на бойлер Теси
    От fatmacheto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 06-04-10, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе