Резултати от 1 до 5 от общо 5

Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

    Здравейте.Купих си жилище и искам да опотлявам за в бъдеще едната стая с конвектор.Проблема е следния.Стаята е 6.75 m2, 18m3-проблема е ,че имам един чисто нов конвектор Adax Glamox 2000 W който го дават за 20 m2 стая.Дилемата е дали си заслужава да го продам и да купя Adax 1200 w,който е за стая до 12 m2 или да си оставя този от 2000 w.Целя икономия на ток и разсъжденията ми са следните-по големия ще работи по-малко за да стопли стаята,но работейки ще харчи по 2 kw ток ,а по малкият пък ще му трябва повече време работа,но по 1,2 kw ток.Понеже не разбирам от тези неща се допитвам до вас-кой от двата конвектора ще харчи по-малко ток и има ли смисъл да си продавам конвекторчето от 2 kw.Предварително благодаря на колегите дали мнението си.
    Ps-стаята е с 3 вътрешни стени и PVC дограма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

    инженерчето : намали го от врътката и го остави да цъка - нали това им е силата на адаксите : точният термостат.
    ако ще си хвърляш парите ги хвърли за изолацийка или прозорци или ролетни щори или енергоспестяващи крушки. нещо кое ток не гори. или прибери парите за ток за на зима че сега могат да променят цената когато им е кеф.
    адакса е прост радиатор - като стигне температурата ще се угаси и ще се пусне пак кога изтине стаята.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

    estqwerty;ако е така наистина, и двата да ми дават еднаква консумация,то колега си прав-няма смисъл да продавам и да се нахендрям с още пари

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

    горе долу еднаква консумация ще имат като с по мощния няма да мръзнеш .. не знам с 1200 вата как се стопля стая при -20 ..

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация

    е то тая стая няма да почваме да я стопляме от -20 до +20. предполага се че само ще се потдържа темп.

    аз миналата зима се топлих със собственоръчно направено радиаторче от гъвкавия нагревател, който така и не успя да стигне до тавите на климатиците : 300 вата. то и зимата беше толкова зима де
    терморегулатор нямаше - бачка нон стоп. а и дайкина помагаше от другата стая доста, но духалката си презимува в склада.
    та така мисля да доизолирам.
    така се добрах до една от екстрите на адаксите - нискотемпературен нагревател, не и че тези модели се внасят в бг изобщо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отоплителен уред клас А (но не климатик)
    От secondshoe във форум Електрическо отопление
    Отговори: 180
    Последно: 24-12-16, 08:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Въпрос за преоразмеряване на .pdf файловете
    От konchetooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 16-03-08, 19:02
  4. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56
  5. Преоразмеряване на хард диск
    От powerpc във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 01-05-07, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе