Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 181
Like Tree4Одобрявам

Отоплителен уред клас А (но не климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #1

    Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Искам да си купя отоплителен уред, който притежава способността да топли без да хаби много ток, подобно на климатик. Искам същите пропорции ефективност/топлина като на среден климатик, но във формата на стационарна печка. Не ми трябва климатик по следните причини:
    1. Там където живея никога няма нужда от допълнително охлаждане през лятото (първи етаж, почти вечна сянка...).
    2. Искам да местя отоплителния уред от стая в стая когато си искам.
    2. Не ми се дават четири-цифрени суми за покупката и три-цифрени за годишна профилактика .
    3. Не ми трябват свойствата на климатиците да филтрират въздуха, тъй като си имам въздухочистител, който има всички възможни филтри и чисти по-добре от всеки климатик.

    Съществува ли такъв уред? Ако не съществува, защо по дяволите?
    Рових къде ли не в нета, търсих с гугъл и не намерих нищо, което да работи на по-различен принцип от стогодишния маслен радиатор на баба ми !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Ако си вземеш някоя дебела нашенка от село ще ти задоволява всички тези изисквания, че и други мераци дори !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #3

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Не , че много разбирам но съм разбрал че климатика не е отоплителен уред.
    И може би и затова няма и да намериш друг такъв уред които да мести топлината както го прави климатика

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Такова чудо на техниката няма. Щом си купувам въздухоочистител значи имаш пари за клиамтик. Вземи си две китайки за трицифрено число от тика на кака китайка на име Мидеа. А аз занм само един клиамтик, които е климати и въздухоочистител, че даже и овлажнител и влагоуловител, но сумата е много голяма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #5

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Въздухочистителя ми е Ufesa от 180 лв. + на квартира съм и имам алергии към почти всичко дето се движи във въздуха.
    Кофти щом няма такъв уред. Не знаех, че са толкова назад нещата в тази област, да не кажа, че изобщо не са мръднали. Мернах в съседната тема, за отопление на баня, линк към ADAX http://www.bergbg.com/adax.php . Като, че ли това е най-близо до търсеното от мен. Голямо разочарование !

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Не е вярно, че мръднали нещата, но всеки климатик трявба да има кондензатор навънка. Как според теб да стане да имаш вътрешни и вънщно тяло което да си местиш както си искаш. Можеби прозоречия клиаматик е най-близко до това, което търсиш. Има и мобилни климатици за които е необходимо само едно дупка за тръба, но нито е толквова ефективно, но затова пък е доста шумно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #7

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    До всичките ти 100 изисквания , може би най-много се доближава фирмена печка-духалка , а за Адакс, ще ти кажа , че не е кой знае колко икономично, ако го нагласиш да ти е топло. Майка ми се прекара и си купи 3 радиатори и накрая като дойде сметката за ток и стана лошо.
    Сега май ще ходят на вторични суровини тия радиатори и ще се налага покупки на климатици
    Също съм чувал че инфра-червените радиатори лапали по-малко ток в сравнение с друга отоплителна техника, но са скъпи

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Също съм чувал че инфра-червените радиатори лапали по-малко ток в сравнение с друга отоплителна техника, но са скъпи
    Няма такова нещо.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #9

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Имам лъчист конвектор ''Campa" и два климатика "Хитачи"и "Даикин"и мога да кажа ,че конвектора харчи колкото климатик та дори и помалко.Не става да се масти от една стая в друга макар че сам виждал и приносими такива.Ако си от Варна мога да ти кажа каде се предлагат.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Имам лъчист конвектор ''Campa" и два климатика "Хитачи"и "Даикин"и мога да кажа ,че конвектора харчи колкото климатик та дори и помалко.Не става да се масти от една стая в друга макар че сам виждал и приносими такива.Ако си от Варна мога да ти кажа каде се предлагат.
    Dika би ли подкрепил твърденията си с някакви доказателства. Как точно конвектора харчи по-малко от климатик, като не го включваш изобщо или по друг начин?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #11

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    лъчист конвектор Това да не е онова чудо дето топли само хората, а мебелите остават студени. ...И като те топли ,ти създава усещането ,че си пъхнат в микровълнова печка... ...Доста упорит трябва да е тоя, дето ще ме убеди да си купя такова нещо... ...Но е възможно да харчи малко ток.При него до колкото знам, няма човек не работи, има човек работи.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Няма такова нещо лъчист конвектор. Двете взаимно се изключват. Има лъчисто отопление и конвекторно с конвектори.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Не казвам че инфра-червените радиатори харчат по-малко от климатиците, ами в сравнение с маслен радиатор или печки с реотани са доста по-икономични, ще дам пример с един колега:
    Миналата зима /беше топла/ е платил в най-студения месец 780 лева ток при денонощна работа на 3 броя маслени радиатори, а сега последната му сметка с 3 инфра червени радиатори ще плати 410 лв.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #14

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Julian сигурно се нарича лъчисто отопление макар че има и някаква конвекция макар и минимална.blue1 уреда е с мощност 2кВт/ч,с електронно управление като на дисплея мога да видя във всеки един момент на каква мощност работи.При зададена температура 23 градуса уреда работи не повече от 15 минути за час при 20 % от мощността си,надявам се можеш да изчислиш колко харчи.На 100% го виждам само когато проветрявам стаята.220voltov това не е вярно дето го пишеш,работи непрекъснато като комфорта е по добър от климатика,няма шум от вентилатори няма течения,аз го имам в къщи и споделям лични впечатления, а не чул от някаде(Това да не е онова чудо дето топли само хората).Нищо лично.
    http://www.campa.fr/ http://el-otoplenie.com/ тук може да се запзнаете с уредите на тази фирма.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #15

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    здравейте,нов съм във форума.../.хладилен техник съм -промишлени кондиционери/ та по темата--подобие на климатик продават в някои вериги магазини за техника,прилича визуално на климатик ,но е без външно тяло....предполагам че е с реотани...китайска простотия за неориентирани клиенти...не го препоръчвам на никого-тока кои ще го плаща после..? единственото разумно решение е скъп DC инвертор ,но ако имаш познат техник да ти го монтира/демонтира след време...иначе..взимаш китаиска духалка набъкана с електроника и 20-30 копчета и лампи по него с цел да изглежда модерен...и плащаш здраво тока..сори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  4. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  5. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе