Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #1

    Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

    Здравейте, моля за съвет относно правилната експлоатация на електрически котел на Екотермал 10MRE с вграден програматор. Самият котел е конструиран така, че при зададена температура на водата винаги има разлика от 5-6 градуса между зададената и действителната температура на водата. При това положение котелът никога не изключва и винаги работи минимум на 3Кв. Аз отоплявам жилище от 45кв.м., много добре изолирано и имам 3 радиатора и 1 лира в банята, температурата вътре е около 22-23 градуса - сметките ми за ток са около 300лв(което ми се струва доста за този апартамент). Прави ми впечатление, че нямам термовентили на радиаторите( или поне на мен не ми приличат на такива, затова прилагам снимка, за да може по компетентните да кажат дали е така). Мисля си, че са само кранове, защото съм ги затягал до половината и не съм забелязвал да затварят(чува се как водата преминава през тях постоянно) или котелът да промени работата си.
    Бих искал да разбера ако имам термовентили на радиаторите и те затворят по едно и също време, как би реагирал котелът - дали ще се изключи постепенно или ще се включи системата за прегряване,тъй като той ще продължава да се опитва да достигне зададената температура ?
    Кой вариант би бил по- добър - да регулирам температурата с термовентили и вграденият програматор или ако си закупя стаен програматор?
    Ето снимки на крановете които имам :
    http://prikachi.com/images/862/6936862A.jpg
    http://prikachi.com/images/869/6936869v.jpg
    Благодаря много на хората, които ще се включат в темата !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

    съвсем нормална ти е сметката ,котела ти харчи около 9-10 лв на ден щом работи нон стоп на 3+ кВ .. да не би от енергото да са ти го подарили тоя котел ? не виждам друг вариант да го притежаваш

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

    Това аз съм го сметнал вече. А някакви идеи относно въпросите, които имам по-горе ?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

    аз не виждам как ще стоплиш 45 квадрата с по малко от 3кв .. даже като захладнее ще станат поне 6

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Как да се използва правилно ел. котел на Ecotermal 10MRE

    Аз не казвам, че искам да стопля с по-малко от 3 кв. Почти всеки ел.уред за отопление след като затопли помещението в което е, изключва за определено време и после пак се включва, нали така ? Котелът, който имам никога не изключва напълно- описал съм за какво става въпрос още в началото, да не се повтарям сега. Искам да рабера какъв ще бъде ефекта ако имам термовентили и т.н. Описал съм всичко по-горе...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как се използва USENET ?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-13, 00:53
  2. Ururu - Sarara - как да се използва?
    От bodlivez във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-12, 18:32
  3. правилно ли смятям..
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-11, 12:43
  4. Проблем с котле Ecotermal 30 MRE
    От niksan88 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 02-11-10, 20:15
  5. За какво се използва- Clone CD???
    От deveca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-08-04, 01:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе