Резултати от 1 до 9 от общо 9

Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1

    Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Понеже собствениците на климатици започнаха да си мерят сметките,реших да пусна тази тема за всички,които се топлят на ток,но без да използват климатизатори.Преди да посочите стойността на сметката и периода й,е добре да се попълнят поне някои основни точки,за да не се получи просто едно сравняване,без покритие.Започвам аз:

    Отопляване с всякакви уреди,различни от климатик,но на ток :

    1. Отчетен период - 23.12.14 г - 22.01.15 г. - 156,59 лв
    2. Консумирана енергия - дневна/нощна тарифа и цена на същата/за трите дружества е различна/ -
    2,1 дневна - 608 кВтч.
    2,2 нощна - 269 кВтч.
    2,3 ЕВН - дневна - 0.17152 лв , нощна - 0,09739 лв.
    3. Вид на жилището/помещението - апартамент,къща,етаж,друго - двустаен апартамент,домакинство-2 души,малка стая~19 куб.,голяма стая ~ 45 куб.,баня ~ 10 куб.,коридор ~ 15 куб.
    4. Изложение на помещението/стаите - предимно южно с 1 външна източна стена.
    5. Етаж - 1 от 8,отдолу изби.
    6. Населено място - Пловдив.
    7. Каква е поддържаната температура - в малката стая денонощно 18°,в голямата без отопление 12-13°,коридор и баня-не се отопляват.
    8. Има ли изолация на стени/таван - вътрешна изолация на външната стена на малката стая - 1 см и на тавана декоративни плочи 50х50 8 мм дебели.Външна-няма.
    9. Вид и състояние на дограмата - малка стая-алуминиева с термомост,голяма стая - дървена,добре уплътнена.
    10. Какви уреди се използват за отопление и на какъв режим работят - малка стая - конвектор,голяма-духалка за 3-4 часа вечер.
    11. Други уреди,работещи на ток -настолен компютър-денонощно,бойлер - 3 кВтч,80 л- само на нощна тарифа,пералня 2 А клас-само на нощна тарифа,2 ТВ-основно вечер,хладилник-денонощно,4 лед и 3 енергоспестяващи крушки,микровълнова,кана за вода-вс сутрин.
    12.Особености - пример - готви се на газ,не се готви,ползва се топла вода от ТЕЦ и т.н. - в моя случай-няма готварска печка.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-02-15 в 15:59.

  2.  
     
  3. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Дали няма нещо пропуснато, примерно ДДС или някоя такса?
    Защото моите сметки за ЧЕЗ са:
    дневна - 0,205896 лв
    нощна - 0,117767 лв
    Разликата е около 20%, прилича на ДДС.
    А не става въпрос за фирми, така че би трябвало да се смята.

  4. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #3

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    При мен е следното - крайни цени на ел.енергия-ниско напрежение /НН/ дневна - 0,17152,нощна-0,09739.Освен да снимам фактурата и да я постна тук,пък който ще да вярва,въпреки че не е това целта на темата.Ето и снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 14-02-15 в 15:25.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Е на тези 130,49 имаш 20% ДДС, та пак става 156,588.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Браво на вас имате добри цени за ел. енергия. На енерго-про цената е 0.219 дневна и 0.121 нощна.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #6

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    За сметка на това пък ви дават по 2 фактури на месец...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #7

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Хаха да. На мен ми е една фактурата, но има хора с по 2.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    Абе какво значение има колко фактури имат. Дали имате една фактура за 31 дни, или две за 32 дни, законодателството е спазено, с пръст не можеш да ги бутнеш. Ама за това, което пише отдолу на фактурите, никой и дума не обелва. Отглеждат си един частен съд, и го използват като бухалка срещу клиентите си, в разрез със законодателство, общи условия, ДКЕВР и т.н. 034863640.jpg

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #9

    Отговор: Колко ми е сметката за ел.енергия с ел.отопление,различно от климатик

    При ел. енергията все пак човек може да си направи прогнозна сметка, колко ще му излезе накрая за плащане, ами при топлофикациите това упражнение е невъзможно. Никой не знае колко струва при тях една отоплителна единица, защото зависела от външната температура, общи части, брой ползуващи или отказали се и т.н.... Дори при ВиК-то човек може да прогнозира, но при топлофикациите е абсурд и си те "връткат" както си искат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  2. Сметката за ток тази зима=?
    От polkut във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 25
    Последно: 04-12-10, 23:51
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  4. Климатик на 100V и реактивна енергия
    От marian1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-09, 17:19
  5. Отговори: 26
    Последно: 31-10-07, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе