Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1

    Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Днес извадих от дълбокия резерв един маслен радиатор Смядово.Не е пускан от много години поради факта ,че навремето почна на капе по малко масло от него.Сега погледнах ъгъла където беше зазимен и видях ,че няколко парчета паркет са пропити с трансформаторно масло,явно през годините е продължил да изпуска.
    Ичистих го с пахосмукачката,разглобен,лъснах го до блясък с мокри кърпички и го включих.
    Загря бързо,работеше на маx,около 1500-1600w мисля (дават го 2000w по табела),след като загря го оставаих на най ниската степен,при която показваше 500-550w и излязох .
    Когато го включих,температурата в хола (20 квадрата) беше 17 градуса.Стана бързо 20 градуса, намалих го и излязох.
    След няколко часа се върнах и температурата беше 19 градуса и се чувствах комфортно в хола.За 4 часа беше изхарчил около 2 киловата ,отдаваше топлина и беше почти успял да поддържа температурата.Обаче на вестника под него бяха капнали няколко капки масло.
    Въпросът ми е - долива ли се отнякъде масло на тия радиатори,че аз не видях пробка.При мен теча е долу,където е нагревателя и кабелите с крачетата,от онова нещо дето е като смола ..
    Опасно ли е да се полва при това положение,и какво ли би станало ако маслото свърши,понеже все си мисля че е на критичния минимум.
    Не ми се хвърля на боклука радиатора,много добре си топли,икономичен е,а е и доста запазен външно.Но не бих и рискувал с него,да направя някоя беля .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Май се пълнеше като махнеш нагревателя. Пробвай да попритегнеш там болтчетата или гайките.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3

    Отговор: Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Няма болтчета и гайки,в нещо като епоксидна смола направо е отливка.Пробвах с ключ гарга,да развъртя големия шестак,ама е спекъл много и не мърда,ако натегна ще скъсам заедно с ламарината усещам,трябва да го пръскам с WD ,то явно сълзи от гарнитурата,после ще трябва да правя нова от клингерит,да търся същото масло...абе май ще вдигна ръце,не си заслужават еквилибристиките
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Нищо няма да му стане ако работи без масло, но няма да топли като сега. Доста по-слабо ще е.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Отговор: Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Пробвай вместо с WD40 с Кока-Кола (нормална). Странно, аз имам такъв на 22 години,но теч не съм забелязал. Тук-там се появи ръждичка по корпуса.
    Но си признавам, че се ползва интензивно от 10 години.
    Защо не си купиш нов радиатор, но проверен модел, който не пука и има малък хистерезис?
    emil vasilev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #6

    Отговор: Теч на масло от маслен радиатор Смядово.

    Смядовските радиатори бяха по лиценз на Фогел-нот. Имахме такъв и протече като нов. Помня че всяко ребро имаше винтова връзка с другото, уплътнението изпускаше- при нас теча бе в горната част.При теб трябва да се развие гайката и да се смени гарнитурата. Идеята на радиатора е нагревателя нагрява маслото и то се вдига нагоре по малко масло ще покрие по-малка площ и ще топли по-малко.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. маслен радиатор tesy lb 2007 e04
    От paco7171 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-16, 21:04
  2. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  3. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе