Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Маслен радиатор - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Привет, ще се радвам ако има някой да даде съвет какво да избера - маслен радиатор или конвектор. Това ми е дилемата, без други алтернативи.
    1. Какво е КПД-то на масления радиатор - чувал съм че някои само си топлят около себе си, а за стая 30 кв.м.? И след като вече е загрят, това масло което е вътре колко може да акумулира (респ. да икономисва ел. енергия).
    2. Каква марка и мощност ще ми препоръчате - искам да е над 2.5 KW. Виждал съм модели на TESY комбиниран с духалка+реотан 750 W. Значи за да съм сигурем че ще може да отоплява голяма стая - или 3 кВт или...Ако е някоя чужда марка мощността не е повече от 2 кВт.

    Досега съм ползвал конвектор Dimplex и съм доволен, но по-скоро искам да разбера ако го заменя с маслен радиатор дали ще има ефект акумулирането на топлина от маслото за сметка на някаква икономия или не.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Ако целта ти е икономия на ел.енергия- просто забрави: все тая е.... :choice:

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #3

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Кратко и ясно - НЕ!

    Колкото дълго изтива, толкова и се загрява - енергията е една и съща - ефекта е по-голяма инертност. *До миналата есен бих ти препоръчал TESY, но сега бих ти препоръчал всичко друго, но не и TESY, защото:

    1. *Почнаха да ги правят от много тънка ламарина - да станат по-евтини;
    2. Всички терморегулатори, нагреватели таймери и разни там джуджавки са китайски - имаме китайски радиатор, сглобен в БГ - преди бяха италиански;
    3. Носачите на крачетата ги правят от пластмаса - ужким температуро-устойчива ала-бала - на 3-тия или най-късно на 5-тия ден омеква и се огъва от топлото;
    4. Понякога има доста влага в маслото, което създава ефект на "ПЪРЖЕНЕ" докато радиатора загрява.
    5. Духалката на радиатора е по-скоро маркетингов трик, отколкото полезна опция. *Друг въпрос е, че пластмасата, от която се шприцва решетката на този "термовентилатор" е долнокачествена (за да е по-евтин) и след известно време започва да почернява, да се топи и да прегаря.

    Мога да изброявам още недостатъци, ама ще спра със следното заключение: *"Хубава работа, ама Българска (в случая Смядовска)" *Ако искаш радиатор ЕВТИНДЖОС - вземи си TESY, NEO (Пак са произведени от Фикосота, но са стари модели на TESY), SANG - Същата работа, като NEO, някои от моделите на TAURUS също ги правят в Шумен. *De'Longhi-тата само името им е De'Longhi - 110% мейд ин чайна........Общо взето - пълна скръб е на пазара на радиатори. *Има и тук-таме нещо свястно - гледах един SIEMENS, много пипнат. *От задната страна си има вграден резервоар за вода - да не изсушава въздуха. *И въпреки всичко, аз бих заложил на стенен ЛЪЧИСТ конвектор.

    п.п.* Понеже llll ме изпревари в писането на отговор - не им обръщай внимание - сега ще се появят поне 7-8 поста, които ще те убеждават, че от конвективна духалка на стената, която може и да охлажда - тип климатик* * по-добро няма!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #4

    Лъчист конвектор???

    :Super:
    Tazmaniak, благодаря ти, ти наистина ме развесели, въпреки че вече уби и последните ми надежди за маслените радиатори...както и да е.
    Извинявай, но аз сефте чувам за ЛЪЧИСТ стенен конвектор - би ли пояснил малко повече, каква е разликата с нормалните конвектори, примерно както казах че съм с Димплекс.
    И сега се сещам за още нещо - по-старите модели конвектори са с реотан във вид на пружина, а по-новите вече са тип - игли. Има ли значение това?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Първо типа на реотана - новите са по-добри.

    За ЛЪЧИСТ конвектор - някъде стана въпрос за едни холандски или шведски ADAX, NOIROD или нещо от сорта. Обикновените конвектори - TESY, De'Longhi, TAURUS, Elite и т.н., които са на крачета и предтавляват една кутия с реотан - та те топлят само въздуха - конвективно. А най-комфортното отопление е лъчистото. Има такива отоплителни уреди - панелни радиатори, панелни конвектори или както там са ги кръстили....ето един норвежки производител:

    http://www.adax.no/glamox/default.asp?id=4&k=7&l=eng

    п.п. Ако не се лъжа, и DIMPLEX имат такова изпълнение?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #6

    Re: Лъчист конвектор???

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    :Super:
    .....
    Извинявай, но аз сефте чувам за ЛЪЧИСТ стенен конвектор......
    Ето ти и едно линкче:
    http://www.sag.bg/heating.html
    Там е описано какво е лъчисто отопление.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #7

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Това е едно супер решение!!! Ако ще правиш ремонт - провери колко струва и такъв начин за отопление!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #8

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Много thanks!
    Тръгвам да търся по магазините лъчист стенен конвектор
    Само едно не ми е ясно - имам място под прозореца около 50 см., а моделите които видях в нета са доста по-високи. Предполагам, а май и съм виждал по-издължени варианти, но всъщност къде се постига най-висока ефективност на уреда? Ако е окачен на средно ниво на страничната стена (не стената под прозореца) или ниско под самия прозорец?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: Лъчист конвектор???

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Ето ти и едно линкче:
    http://www.sag.bg/heating.html
    Там е описано какво е лъчисто отопление.*
    Там нещо не можах да им схвана идеята на тоя линк. Какви са тия 560 нанометра магнитни полета и прочие дивотии? Това е дължината на вълната на жълтата светлина (не знам точно нюанса).
    Или не са го обяснили както трябва или са тинтири-минтири, за да се поукраси идеята за подово (или подобно) отопление...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Лъчист конвектор???

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Там нещо не можах да им схвана идеята на тоя линк. Какви са тия 560 нанометра магнитни полета и прочие дивотии? Това е дължината на вълната на жълтата светлина (не знам точно нюанса).
    Или не са го обяснили както трябва или са тинтири-минтири, за да се поукраси идеята за подово (или подобно) отопление...*
    Мен ли питаш (защото пуснах линка..)? Идеята е да се обясни що е то "лъчисто отопление"- човека питаше, та за това... Принципът е верен- за подробностите и аритметиката там- всеки да си я тълкува като иска. Лично аз си се придържам към мнението си от по-ранния си пост:"Ако целта ти е икономия на ел.енергия- просто забрави: все тая е.... ". Не може да "налееш" 5kW и да очакваш да получиш 10kW...Та явно става дума за комфорт.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Лъчист конвектор???

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Не може да "налееш" 5kW и да очакваш да получиш 10kW...Та явно става дума за комфорт.
    100% съм съгласен и в тоя ред на мисли някой може ли да сподели дали има във Варна да се продава ЛЪЧИСТ конвектор - от този линк - http://www.adax.no/glamox/default.asp?id=4&k=7&l=eng
    Направо не е истина как ми хареса . Точно такова нещо търся :Super:
    Айде дайте инфо, пък черпепенето от мен :dock:

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #12

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    ADAX България:
    Варна, тел.: 052/60 20 61, 61 40 39

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Лъчист конвектор съм гледал в Мр.Бриколаж,но цената му май беше над 300лв.Марка не помня

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    @Pat,
    Истината е там , където те праща Bibi!

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    @Bibi, @Lupus - благодаря. Още утре ще звънна!

    @Vanquished - благодаря и на теб, гледах тия в Бриколажа, но определено не са като този за който питам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  3. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Отговори: 36
    Последно: 11-11-08, 07:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе