Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By ruuni9
  • 1 Post By izzy58

Избор на конвектори за отопление на апартамент.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #1

    Question Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Здравейте,
    ще отоплявам панелно жилище на 2-ри етаж юг,югозападно изложение.Без изолация за момента,но с намерение да се изолира в близко бъдеще.С троен стъклопакет (от този който държи хладно през лятото) и 5-камерен немски профил.Отвсякъде съседните апартаменти са обитаеми.Спрял съм парното,но във всяка стая минават тръбите му.Направил съм схема на жилището.
    Решил съм да го отоплявам с 3 конвектора във всяка стая по 1. Предполагам АДАКС ще взема но не съм избрал още нищо. Та какви ще са най-подходящи в моя случай? Не искам да са от скъпите с уай фай ,но се чудя дали да са с мех. или електронрен термостат,че има съществена разлика в цената?Някъде четох,че електронният пести повече ток (което е целта) от механичният,поради това,че е по-прецизен,но не знам дали наистина е така и дали е чувствителна тази разлика?Също така по колко вата за стая ще вършат работа ,но да се вземе в предвид,че инсталацията е оригиналната ,а тя на панелките не е съвсем силна.И дали това трябва да ме притеснява?
    Хреса ми серията ADAX GLAMOX заради извитият горен край , който не не позволявал да почернява стената след време (поне така се твърди).Но пък те май са само с ел.термостат.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #2

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Май никой не ползва конвектори

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #3

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Намери темата за избор на конвектори и всичко ще ти се изясни.
    Наскоро имаше и тема Atlantic френски ли са или египетски, украински.
    С две думи - електронен термостат със седмичен програматор, възможност за изключване на дисплея. Марката - според джоба.
    Adax се произвеждат в Латвия за нашия пазар от много отдавна.
    Нормална цена за 2000W конвектор с посочените по-горе характеристики, независимо от марката, е 220 - 260, айде 300лв. макс.
    За двете големи стаи - 2000W, малката - 1000 - 1500. Ако под и над теб не се отоплява и мислиш да отопляваш и коридора - и за нея 2000W. Харчат еднакво, но по-мощните загряват по-бързо.
    Помисли с какво ще отопляваш коридора и банята.

    Не знам откъде си и какви са цените на парното, но електрическото отопление ще ти излезе доста по-скъпо. И ще ви е некомфортно, ако коридора истива. Разлика дори от 2-3 градуса се усеща. 700+лв. ще ти са само конвекторите.
    izzy58 одобрява това.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Здравейте,
    ще отоплявам панелно жилище на 2-ри етаж юг,югозападно изложение.Без изолация за момента,но с намерение да се изолира в близко бъдеще.С троен стъклопакет (от този който държи хладно през лятото) и 5-камерен немски профил.Отвсякъде съседните апартаменти са обитаеми.Спрял съм парното,но във всяка стая минават тръбите му.Направил съм схема на жилището.
    Решил съм да го отоплявам с 3 конвектора във всяка стая по 1. Предполагам АДАКС ще взема но не съм избрал още нищо. Та какви ще са най-подходящи в моя случай? Не искам да са от скъпите с уай фай ,но се чудя дали да са с мех. или електронрен термостат,че има съществена разлика в цената?Някъде четох,че електронният пести повече ток (което е целта) от механичният,поради това,че е по-прецизен,но не знам дали наистина е така и дали е чувствителна тази разлика?Също така по колко вата за стая ще вършат работа ,но да се вземе в предвид,че инсталацията е оригиналната ,а тя на панелките не е съвсем силна.И дали това трябва да ме притеснява?
    Хреса ми серията ADAX GLAMOX заради извитият горен край , който не не позволявал да почернява стената след време (поне така се твърди).Но пък те май са само с ел.термостат.

    Кой каквото и да ти говори, вземи си Адакс! Всички марки топлят, но Адакса е безшумен. Имах Адакс Гламокс - просто перфектен! Имах и Айрелек, също хубав, но припукваха ламарините.
    За стаите по 17кв - задължително 2000w. За стаята 8кв - 1000w.
    izzy58 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #5

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Май никой не ползва конвектори
    Все по-малко хора се възврат на въдицата, че може да съществуват икономични електрически радиатори и затова, че между различните марки има различен разход.
    За мен все още са по-добра алтернатива пред климатиците, когато става дума за малки и добре изолирани спални помещения, но са и доста далеч от разхода на тец-а, ако няма междусъседски крадци.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #6

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    @ruuni9,
    Кога си имал ADAX? Аз лично смятам, че мнение за техника, произведена преди повече от 1 година не е меродавно.
    Просто "технологично" е остаряла и вече е внедрено нещо евтино, но за сметка на това с по-висока цена. Резултатът е ясен - клиентите дгд.
    Ето една тема от 2016 за ADAX, но колегата не е написал нищо повече, за съжаление: https://forum.setcombg.com/електриче...кане.html

    @izzy58,
    Лично аз си мисля, че трябва да се съобразиш с бюджета си на първо място и да не се хвърляш на най-скъпите "марки".
    Ако пукане има от сглобката на корпуса, то може лесно да се отстрани. Проблемът е, ако е от реотана (стомана) и радиаторните му елементи, които са от някаква Al сплав. Дори смяната на нагревателния елемент не се знае дали ще доведе до "обезшумяване".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #7

    Отговор: Избор на конвектори за отопление на апартамент.

    Мерси на всички за съветите, в банята минават тръбите и си е топла,вратите на двете големи стаи ще са отворени за да се отоплява и коридора.Мисля да взема 2 х 2квт и 1 х 1,5 квт.предполагам ще свършат работа.Имам и подвижна печка,ако се види зор ще я включвам и нея.Адакс ще взема някой модел който ми хареса като цена .
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-10-19, 22:04
  2. Отопление на апартамент
    От Maradonev във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-19, 11:05
  3. Избор на климатик за отопление на апартамент
    От aby1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-17, 06:23
  4. Избор на климатик за отопление на цял апартамент
    От tnaydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 27-04-17, 21:28
  5. Отговори: 4
    Последно: 07-11-13, 11:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе