Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Електронен термостат на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #16

    Отговор: Електронен термостат на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Miro40 Виж публикацията
    Дали няма да изразходва повече ток така,отколкото ако се изключваше и включваше в по-голям интервал от време?
    Еднакво ток ще гори когато поддържа еднаква температура. В твоя случай обаче ще я поддържа по точно с по щадящ нагревателите температурен режим.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Само, който не е имал котел на природен газ с висока минимална мощност, по-висока от тази на инсталацията, не разбира каква напаст е котелът да се включва стотици пъти на ден за по 30-40сек. , после да изключи за 2-3мин. и пак да включи и така в безкраен цикъл.
    Ти ако имаш такъв цикъл и стоиш на топло ще трябва да черпиш. Това са 5 минути работа на час с мощност около минималната. Сумарно 2 часа за денонощие по кубик и половина на час = 3лв. Не е толкова черен дявола колкото някои се опитват да го изкарат. И основната причина при големи сметки в 98% от случаите не е котела.
    Този пост е редактиран от espace; 31-12-19 в 09:36.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #17

    Отговор: Електронен термостат на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Само, който не е имал котел на природен газ с висока минимална мощност, по-висока от тази на инсталацията, не разбира каква напаст е котелът да се включва стотици пъти на ден за по 30-40сек. , после да изключи за 2-3мин. и пак да включи и така в безкраен цикъл. Това е сериозна тема, за да се прави майтап с нея, но няма никакво място в теми със съвсем друго съдържание. Не е моя работа разбира се, а на съответните модератори да преценяват.
    Еми този който го е имал кой го е карал да си го закупува и да му цъка по цял ден да не би да му се е паднал от тото или насила са му го дали.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #18

    Отговор: Електронен термостат на конвектор

    Дискусията ни е напълно излишна, но не мога да се сдържа. РРР1, умен човек си очевидно, но не знаеш от пряк опит някои неща от тази област. Преди години други газови котли освен с 9-10KW минимална мощност не се предлагаха на пазара. Не подлежи на избор или тото. От около 2-3г. вече се появиха прилични модели.
    espace мислил съм го това, но на практика (нали ти си ми правил системата) след оптимизациите и спирането на цък-цък режима и разходът падна (20-25%) и комфортът се подобри доста. Котелът почива дълги периоди след като затопли за един цикъл горене радиаторите.
    Както и да е. Темата е за съвсем друго. Мисля че модератор може да изчисти ненужните постове.
    Този пост е редактиран от VanDan; 31-12-19 в 11:33.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #19

    Отговор: Електронен термостат на конвектор

    ADAX-а ми в спалнята така си работи от 2002г и никакви проблеми. Е, съотношението се променя, както и продължителноста на цикъла вкл/изкл. Но често е и около посочените от теб стойности.
    Малко закъсняло включване, но имах проблем с компа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    11
    #20

    Отговор: Електронен термостат на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    ADAX-а ми в спалнята така си работи от 2002г и никакви проблеми. Е, съотношението се променя, както и продължителноста на цикъла вкл/изкл. Но често е и около посочените от теб стойности.
    Малко закъсняло включване, но имах проблем с компа.
    Е, това вече напълно изясни нещата около така зададения ми въпрос,Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 25
    Последно: 10-01-16, 15:05
  2. Електронен Пътеводител
    От barbaronatheone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-15, 14:23
  3. Безплатен електронен магазин
    От radop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 08-06-11, 19:11
  4. osCommerce - електронен магазин
    От Lupus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-10, 10:55
  5. Търся електронен блок za BMW 318
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе