Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли Електронен Подпис

Гласували
6. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    2 33.33%
  • НЕ

    4 66.67%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1

    Question Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Аз съм физическо лице и се чудя дали си заслужава да си изкарам електронен подпис, за да плащам всичките си сметки по електронен път - ток, вода, данъци, кабелна, телефон, да си спестя опашките и "приятното" отношение на администрацията? Могат ли да се правят тези неща и без електронен подпис? Ако може, какъв е смисъла от ел. подпис за юридически лица?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Естествено, че заплащането на битови сметки и данъци не изисква притежаването на електронен подпис.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Някои банки предлагат такива услуги.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз съм физическо лице и се чудя дали си заслужава да си изкарам електронен подпис, за да плащам всичките си сметки по електронен път - ток, вода, данъци, кабелна, телефон, да си спестя опашките и "приятното" отношение на администрацията? Могат ли да се правят тези неща и без електронен подпис? Ако може, какъв е смисъла от ел. подпис за юридически лица?
    За нищо от посоченото не ти трябва електронен подпис! За текущите месечни сметки си откриваш разплащателна сметка, регистрираш си всички плащания там и те си вървят автоматично. Тях можеш да плащаш и през ePay. Ти само следиш в сметката винаги да има пари. Към основната си разплащателна сметка си откриваш електронно банкиране. Чрез него можеш да си плащаш данъците и всякакви други плащания към бюджета - такси, глоби и фишове на КАТ, да нареждаш преводи към фирми и частни лица без да ставаш от компютъра. Аз работя така и с фирмените ми сметки и в банката почти не стъпвам. И съм така повече от 10 години. Застраховката на колата си също правя вече 5 години по електронен път, а ми я доставят с куриер.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    С електронен подпис може да пускаш всякакви платежни и да плащаш навсякъде където искаш, трябва само да имаш електронно банкиране и да се знаят сметките на кредитополучателите. Лошото е, че напоследък някои банки искат да прекратят използването на електронен подпис, който засега гарантира най-добрата защита и се връщат към доста по-слаби и ненадеждни методи за оторизация - разни токени-мокени, пароли и потребителски имена, с които няма гарация, че няма да ти източат сметките.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #6

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    За плащане на битови сметки, не е нужен никакъв подпис, още по-малко електронен. Ей сега, мога да ти платя която и да е твоя битова сметка, стига да ми дадеш клиентски номер. Има epay, bpay, банки, банкомати, кеф ти риба, кеф ти паламуд. Млади-прави хора, каквито се предполага да са юзърите на този форум, да се редят на опашка пред каса на някой доставчик, умът ми не го побира. Хайде, пенсионерите, ясно, място за социални контакти , Вие какъв го дирите там.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    За плащане на битови сметки, не е нужен никакъв подпис, още по-малко електронен. Ей сега, мога да ти платя която и да е твоя битова сметка, стига да ми дадеш клиентски номер. Има epay, bpay, банки, банкомати, кеф ти риба, кеф ти паламуд. Млади-прави хора, каквито се предполага да са юзърите на този форум, да се редят на опашка пред каса на някой доставчик, умът ми не го побира. Хайде, пенсионерите, ясно, място за социални контакти , Вие какъв го дирите там.
    Не обиждай пенсионерите! И те имат нужда от социални контакти.
    Аз за себе си съм се убедил, че всякакъв директен контакт със служителите на бюрокрацията е вредно за здравето на данъкоплатеца! Пестете си нервите, господа!

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако може, какъв е смисъла от ел. подпис за юридически лица?
    Електронния подпис замества пълноправно, собственоръчно направения такъв. Примерно шефа Ви е по служебни дела в чужбина за няколко дни, но му се налага да подпише договор с важни контрагенти, които са ни дошли на крака, с крупна поръчка. И какво ще им кажем " поразходете се няколко дни, шефа като дойде, ще видим" Не, разбира се. Праща се договора по нетя, той го преглежда, слага си електронния подпис, и вече този документ е юридически валиден договор.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #9

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Аз обърках понятията в последното си изречение. Въпросът ми беше "Какъв е смисъла от ел. подпис за физически лица?" Не юридически.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    .... Въпросът ми беше "Какъв е смисъла от ел. подпис за физически лица?" Не юридически.
    Почти никакъв на този етап на развитие на държавата и общините ни! Смисъл ще има, когато се изгради електронно управление на обществото. Когато с електронния си подпис ще можеш да удостовериш пред съда, че си ти и да си поискаш свидетелство за съдимост, или пред общината, за удостоверение, че не дължиш данъци, пред здравната каса, че имаш право на безплатни лекарства и ще ги получиш от най-близката аптека, без да е необходимо да ходиш всеки месец при личния си лекар за рецепта. Когато в чипа на личната ти карта е записан и здравния ти картон, и биометричните данни, и електронния подпис и всичките други необходими за функционирането ти като член на обществото и държавата данни. И не на последно място - с електронния си подпис ще можеш да гласуваш на всички избори и да участваш в референдуми!

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    От 2017 година ще се издават нови лични карти.По желание на приносителя им(този на когото се издават и чиято самоличност удостоверяват) ще имат включен електронен подпис, който ще може да изпозлва навсякъде- данъчни, НОИ, Личен лекар и личен зъболекар, здравна каса, банки, съд .... и т.н. ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    За физически лица смисълът от електронния подпис е, че могат да банкират през интернет, да си управляват средствата от компютъра и да разполагат с тях по всяко време, без да се разкарват по банки.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    За физически лица смисълът от електронния подпис е, че могат да банкират през интернет, да си управляват средствата от компютъра и да разполагат с тях по всяко време, без да се разкарват по банки.
    Глупости! Всичко това го правя без проблеми и без електронен подпис.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Ти може да го правиш, но е крайно несигурно. На бая хора таки им изгоряха парите и пиха една студена вода. За по-малки суми може и без подпис.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #15

    Отговор: Електронен Подпис - плащане на данъци, здравни осигуровки, ток, вода, телефон и др. по електронен път?

    Не си прав.
    Пример: Пиреос - имаш достъп до всичко, но ако искаш да направиш превод ти пращат със смс код и трябва да го въведеш, за да се осъществи транзакцията.

    Трудно ще ми изчезне телефонът и до 20-30 мин. няма да е блокиран.
    Ако имаш парите да си купиш техниката нужна да счупиш gsm защитите - няма да се занимаваш с мен, а с по-едри риби, а аз ако съм по-едра риба - ще ползвам по-сериозни защити

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електронен Пътеводител
    От barbaronatheone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-15, 14:23
  2. Безплатен електронен магазин
    От radop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 08-06-11, 19:11
  3. B-Trust универсален електронен подпис
    От Coppermine във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 20:15
  4. Питане за електронен програматор
    От dragozow във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 10-02-08, 15:01
  5. Проблем с електронен подпис!
    От minkov във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 24-06-06, 11:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе