Страница 26 от 28 ПърваПърва ... 162425262728 ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #376

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз платих 13.08 лв. на бройка. Видно е,че Гената не е платил ДДС.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #377

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Къде са те обрали така?
    Аз купувах 806lm и на по-ниска цена около 3,50лв., но нещо ги няма вече при нас в тази специализирана верига
    Всичко при моята покупка е съгласно данъчното законодателство. Фактура, касова бележка, гаранция и усмивки от страна на консултантките.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #378

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Osram винаги от тези пазарувам.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #379

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    V-tac имаха някаква дефектна партида преди 2-3 години.
    Бях взел десетина от който нито една не оцеля.
    И да - точно така гледаха в магазина като ходех да ги сменям гаранционно -
    гаранцията беше година.
    Преди тази партида и след нея си “умират” в рамките на разумното за китайчета 2-3г.
    А най-ползваната и първия ми V-tac още свети...
    Всичките са дефектни май :D Аз се пристраших и купих 2бр., а едната спря да свети на 10тия ден. Отивам да я върна и продавача реши да пробва новата преди да ми я смени....и тя не светна Иначе за сега си работят вече 2ри месец :D

    Харесва ми 2700к за енерго спестяващите и в момента на всякъде съм с такива, но по стечение на обстоятелствата имам различни марки. Най ми харесват старите Vivalux, които жълтеят. Имам и Osram, но лилавеят, a имам някакви други лукс...нещо си, те много бавно загряват и горят често.

    Стана ми обаче доста интересен Osram-а за който говорите. Сега ще проверя на каква цена мога да го взема, че тъкмо се бях замислил да сменям лампите с такива които не трептят. Но с камерата на смартфон дали е 100% тест-а? Например на забавен кадър 240fps мисля ще е още по показателно какво мислите?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #380

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    https://www.youtube.com/watch?v=f5IekLLWbyU

    Трептят тези дето нямат нищо вътре като електроника,
    4:49

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #381

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Osram винаги от тези пазарувам.
    И аз от тази фирма ги взех, но тогава имаше промоция.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #382

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Снощи ходих от стая в стая с включена камера на 240fps и какво да видя?!?
    Вивалукс енерго спестяваща- трепери
    Осрам енерго спестяваща- трепери
    V-tac лед - не трепери

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #383

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    така е , всички енергоспестяващи крушки в къщи(вивалукс,осрам) треперят на камерата, но osram value led 11W -не. минавам на лед .

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #384

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Китайска LED REO 10W от баумакс за 1.79 лв също няма трептене.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #385

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Минах днес през V-tac на бързо и ми изкараха някаква филаментна 12,5W\1550lm за 24,8лв. ?!? Тея са луди. По слабата от тая пък е 8W\600lm за 10,2лв и нямат среден вариант. Като им споменах, че Осрам са на 2 пъти по ниска цена взеха да смятат и решиха, че могат за ми дадат първите по 12,5лв., Което отново ми е доста скъпо за V-tac. По скоро ще си поръчам Осрам от някой друг в града ми, че ако се наложи да използвам гаранция да ми е по удобно.
    Rado Smilkov одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #386

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Вчера купих 3 8718696742396 . С 5 лв. са по-скъпи от аналогичните на Osram. Но са сметка на това с по грамадни и по хубаво светят.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #387

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Дефинирай "по-хубаво светят", моля! По постовете ти съдя, че си достатъчно грамотен технически, за да пишеш такива неопределени коментарии.
    Osram откакто продадоха производството на Ledvance през 2016 са скъпи боклуци, в което се убедих лично в края на декември. Philips още преди това си бяха такива, но за сметка на това, както сам си отбелязал са по-скъпи. Parathom Е27 100W Osram (Ledvance) са около 10лв./бр. не знам за колко си купил Philips.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #388

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Хубаво светят е много условно за мен, ма всеки е индивидуално.Лаически как стоят нещата при мен - за работилницата купувам няколко вида и мощности по 4 броя, понеже осветлението съм го направил четиристранно на тавана.Пробвам подред всичко и се установява, с кои виждам най-добре машините и мястото на срезовете и най-малко ми дразни очите - обикновено мека бяла.Пробвам същите в къщи и се оказва ,че не стават за там, поне за мен, а другите, които не стават за работилницата, са идеални за в къщи, примерно мека жълта.Изобщо не гледам марка и не ме интересува на колко време горят.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #389

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Дефинирай "по-хубаво светят", моля! По постовете ти съдя, че си достатъчно грамотен технически, за да пишеш такива неопределени коментарии.
    Osram откакто продадоха производството на Ledvance през 2016 са скъпи боклуци, в което се убедих лично в края на декември. Philips още преди това си бяха такива, но за сметка на това, както сам си отбелязал са по-скъпи. Parathom Е27 100W Osram (Ledvance) са около 10лв./бр. не знам за колко си купил Philips.
    Не че лампите на Osram не са добри. Но тези на Philips са с доста по-дълги филаменти и имам чувството ,че дистрибуцията на светлина е много по-добра.Поне в мен остава такова усещане. От миналата година Ledvance е собственост на китайската MLS. Даже имам усещането,че лампите с марка Osram доста са поевтинели.
    Имам в предвид ,че съответната лампа на Osram струва 13 лв., а за Philips--> LED КРУШКА FILAMENT E27 11W 2700K 1521LM A67 PHILIPS.
    Единствените оригинални производители на лампи в световен мащаб останаха Philips и General Electric.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #390

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Осрам имат заводи по цял свят и за цената и донякъде качеството е важно къде са произведени лампите. На кутийката си пише. Купувал съм преди време лампи за метал-халогенен прожектор мисля, беше 125 W, като произведената в Китай струваше около 9 лв., а същата произведена в САЩ, струваше 75 лв. Американските бяха наистина по-добри, но дали 8-9 пъти по-добри не се наемам да кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе