Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Автолак, като заместител на блажната боя.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Автолак, като заместител на блажната боя.

    Трудно ми бе да пиша точно тук, но след като няма раздел "бои и всичко свързано с боите" си позволих да отворя тема.
    Все-пак под техника , в широк смисъл, се разбира и начин на приложение на нещо си, а не точно апаратура.
    Пуснах търсене за "автолак" - нямаше намерено нищо.

    Та по същество:
    Исках да си купя бяла блажна боя за боядисване на дограма (за врати). Какичката любезно ми каза, че само някоя задръстена баба би си купила блажна боя, слвд като всички ползват автолак. До тук - добре - купих си бял автолак и съответната четка. Забравих, обаче за разредител......Чета сега на кутията - ами препоръчват разредител за автолак- от същата фирма!!
    Е , това го разбирам, но дали обикновените разредители за блажна боя ще вършат работа (имам такъв)или наистина си трябва за автолак, а може би и точно за този??
    Та ще съм благодарен за мнение - утре ще боядисвам, та сутринта да знам какво да купя!
    Досещате се, че не е много приятно да ти се стричи боята и четката да стане на камък, когато си се разхвърлял и боядисваш...
    Дано има "патили" , да дадат съвет! Благодаря, за вниманието ви
    Ако модераторите решат, че не е тук мястото - нека преместят темата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Най-изчерпателен отговор щеше да получиш в някой автофорум, ама да се опитаме и ние да помогнем с малко обща култура. Та автобоите са два вида - алкидни и нитроцелулозни и съответно се нуждаят от различни разредители. Не е нужно да е от същата фирма, но трябва да е за съответния вид боя. Затова най-добре си вземи подръка едната кутия и - при продавачката на консултация. То сега едни засукани продавачки са навъдили

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Най-изчерпателен отговор щеше да получиш в някой автофорум, ама да се опитаме и ние да помогнем с малко обща култура. Та автобоите са два вида - алкидни и нитроцелулозни и съответно се нуждаят от различни разредители. Не е нужно да е от същата фирма, но трябва да е за съответния вид боя. Затова най-добре си вземи подръка едната кутия и - при продавачката на консултация. То сега едни засукани продавачки са навъдили
    E няма кола да боядисвам, а врати .... за колата - щях непременно да си взема консултантка - засукана продавачка ....
    За вратите се налага единствена възможност - жената като експерт, и то след като съм ги боядисал - има тънка разлика......
    Утре ще питам каките по магазините, ама като знам аз как ги залъгвах - едно време, де - как да им вярвам сега

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    За авто-емайл лак обикновено разредителя е АМВ,няма значение фирмата(производителя).

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #5

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Миналата година и мен ме подучиха да ползвам автолак и не съжалявам. Боядисах си дограмата и сега свети като нова. Има особен блясък и се почиства лесно. В комплект с боята купих и съответния разредител. Към края на акцията обаче разредителя свърши и не ми се купуваше цяла бутилка само за 100-200гр. та пробвах а АМВ - свърши чудесна работа. Все пак избора си е твой. Успех.



    P.S. Като казвам, че АМВ-то свърши работа е и защото разляхме почти пълна кутия вишнев цвят боя на новите теракотени плочки и само бързата реакция и отличната работа на разредителя ми спести още куп главоболия!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #6

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    И преди да боядисаш матираи повърхностите със шкурка да не питаш после що се бели боята

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Цитат Първоначално публикувано от astra
    И преди да боядисаш матираи повърхностите със шкурка да не питаш после що се бели боята
    Освен това е желателно да се запълнят пукнатините и неравностите с кит, а може и с някаква основа първо да се мине, тогава ефекта е поразителен. Много лесно се почиства после дограмата.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #8

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Ние боядисвахме дограмата на прозорците преди седмица. В магазина ни препоръчаха една блажна боя - Словашка, на водна основа, която се разрежда с вода. Малко скептични бяхме към нея, но се оказа много добра, съхне бързо, а където падне, само с влажна кърпа се забърсва и не оставя следи. Най-важното - липсва тази ужасна миризма на разредител и след като боядисахме до обяд, вечерта вече сложихме прозорците и в стаята се спеше идеално - без следа от миризма на боя, а дограмата си е снежно бяла!

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Благодаря на всички за мненията. След малко проби, се оказа, че МРТ добре се справя с автолака, а АМВ малко "мазнее".
    За боята на водна основа нямаше как да пробвам. Утре ще си проличи и в реални условия (заради слънцето отложих с 1 ден).
    След контрола от жената ще имам възможност да споделя резултата от използването на автолак. Ако не - значи не става....

    Доста добре стана, а и ми се струва , че е по-икономично - по фин слой се нанася. Само с разредителя да се внимава, че аз налях малко в кофичка от кисело мляко - добре, че беше на плочките..... Разтвори се просто.....

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    една блажна боя - Словашка, на водна основа,
    Това ми звучи мноого странно...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това ми звучи мноого странно...
    Предполагам - объркване с латекс 

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #12

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Избягвай автоемайллак на Мегахим(Русе),иначе и аз съм боядисвал прозорци(като бях с дървени) и врати с автоемайллак,става хубаво.Колкото до разредитела те са няколко вида и "препоръката" на производителя на боята да ползваш САМО неговия разредител е просто рекламен трик.Нищо няма да стане ако нарушиш "препоръката".

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #13

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Точно блажна боя си е. И ние с баща ми се учудихме когато продавачката ни каза, че се разтваря с вода... Баща ми е качил последната кутия на тавана и не ми се ходи да проверя за марката сега, но нямахме никакви проблеми при боядисването с нея.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #14

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.



    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    Точно блажна боя си е. И ние с баща ми се учудихме когато продавачката ни каза, че се разтваря с вода... Баща ми е качил последната кутия на тавана и не ми се ходи да проверя за марката сега, но нямахме никакви проблеми при боядисването с нея. 
    Много ще ми е интересно да науча за тази "блажна боя",разтворима във вода.Би ли дал,ако не те затруднява,повече информация?
    По принцип "блажните бои" са на основата на синтетични или естествени полимери (алкидни,формалдехидни,полиестерни,епоксидни смоли).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    18
    #15

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Автобояджиите използват като разредител на авто-емайл-лака най-често БЕНЗИН....... не признават МРТ-та и АМВ-та

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AP като Wi-Fi ?
    От jonia във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-10, 13:41
  2. заместител на микрософт офис...?
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-07, 23:03
  3. Търся заместител на Internet Explorer
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 15-10-06, 23:46
  4. Заместител на Partition Magic
    От parazit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-06, 09:51
  5. Заместител на Mortal Combat?
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 25-01-05, 12:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе