Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Автолак, като заместител на блажната боя.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tsetso75
    Guest
    #16

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Аз като боядисах дограмата с авто-емайл лак се появи конденз както при ПВЦ-то !
    Този пост е редактиран от avenger; 19-07-14 в 21:14.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    и обикновената блажна, и емайл-лакът запечатват, така че не на разликата между тях се дължи конденза

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #18

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre

    Много ще ми е интересно да науча за тази "блажна боя",разтворима във вода.Би ли дал,ако не те затруднява,повече информация?
    По принцип "блажните бои" са на основата на синтетични или естествени полимери (алкидни,формалдехидни,полиестерни,епоксидни смоли).
    То е ясно, че щом се разтваря във вода вее няма да се нарича "блажна", но важното е, че може да изпълнява функциите на блажната. Т.е. след като изсъхне издържа на влиянието на вода, въздух, слънце, удари и т.н.

    Ето статийкa за водноразтворимите автобои:
    http://www.treehugger.com/files/2006...a_ford_maz.php

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #19

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    То е ясно, че щом се разтваря във вода вее няма да се нарича "блажна", но важното е, че може да изпълнява функциите на блажната. Т.е. след като изсъхне издържа на влиянието на вода, въздух, слънце, удари и т.н.

    Ето статийкa за водноразтворимите автобои:
    http://www.treehugger.com/files/2006...a_ford_maz.php
    Мерси за инфото.
    За мене по-важни са думите,като носител на информация и т.н.
    Иначе,при неправилна употреба - получават се "инфекции" 

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #20

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Здравейте бояджии,

    да кажа и аз няколко думи, тъй като съвсем наскоро си боядисвах дървената дограма на апартамента.

    Има една боя - СУПЕРЕМАЙЛЛАК се казва (или на Оргахим или на Мегахим беше, не е пред мен кутията в момента) - ефекта е почти като на автоемайллака (откъм гланц), обаче струва наполовина от автоемайллака (тази, за която аз говоря струваше мисля към 3,60 лв кутията).
    Аз лично не я разреждам с нищо, ОБАЧЕ БОЯДИСВАМ С ВАЛЯК - с четка става на едни такива "браздички", които лично мен много ме дразнят, а с валяка става на едни такива фини грапавинки. С четка боядисвам само по ъглите и въобще там, където не може с валяка.
    Купих си също разредител АМВ, обаче го ползвам само да си мия ръцете с него.

    Със суперемайллака дограмата придоби доста гланц и според мен стана много добре, въпреки че не съм минавал неравностите с кит, защото не ми се занимаваше (е, естествено с шкурка ги минах).
    Особено за боядисването на врати много по-добре става с валяк, освен твоа става и по-бързо, за по-икономично не знам ....
    Като преди това ако не ви се занимава да сваляте напълно старата боя, просто трябва с шкурка (може и по-едра, Р60 примерно) да се мине цялата повърхност, за да падне гланца на старата боя, ако е останал такъв въобще, а и да хване по-добре новата боя. Обаче ако има някъде напуквания по старата боя, най-добре е да се излющи докъдето може, и да се заравни с кит или нещо подобно. Другия вариант е изцяло да се свали старата боя, но е много трудоемко (аз свалях напълно само на прозорците, и то от външната страна, защото там дето ги е валял дъж боята почти беше паднала старата, имаше и доста напукани места.

    Между отделните боядисвания си държа четките и валяка просто накиснати във вода - после като реша да боядисвам отъркалям валяка/четката в някой вестник примерно колкото да попие водата и започвам да боядисвам.

    Абе въобще за повече информация относно ремонтите в жилището, и за такива като мен, които нямат пари за майстори (а и нямат вяра на повечето майстори), можете да погледнете тук:
    http://napravisam.bg/

    и по-точно форума:

    http://www.napravisam.bg/forum/viewf...47f793e1f63243

    П.П. Боята, за която споменах по-горе е в една тъмнозелена кутия, отгоре и отдолу има бели ленти, и пишеше ДЕКОРАТОР мисля на нея. Има нарисувана една вила на нея и пише, че е особено подходяща за външно боядисване на дървени и метални повърхности, изложени на преки атмосферни влияния.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    като стана въпрос за боядисване с валяк - всички ентусиасти да внимават какво мече използват, че съм виждал изумени физиономии, когато не е от агнешка кожичка, а изкуствено, и се разтваря пред очите в блажната боя

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #22

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Такива валяци ( "с косми" ) се ползват за боядисване само с латекс (и неговите разновидности).

    За боя (каквато и да е) САМО ДУНАПРЕНЕН ВАЛЯК ! ! ! Специално за боя продават едни, нещо между дунапрен и кече, обикновено са оранжеви на цвят. Аз си взех такъв и няма проблеми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    И тъй и тъй темата е за бои я да питам :
    Някой боядивал ли е врати с фасадна боя или Латекс ??Не се смейте преди 3 години съседа ми по офис си боядисва вратите и прозорците с латекс.Стана добе и сега като гледам пак е добре , не се лющи.
    И сега ме карат да боядисвам вратите

    И още нещо много важно и полезно. Научих го от познат бояджия. Прекрасно о евтино , но не калпаво ешение е боядисването вмсто с латекс или фасадна боя - с грунд за минерална мазилка 25л към 26 лв. идеална белота, добра покривност.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #24

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Може и да изкарат 5 - 6 години кото са боядисани със латекс, но просто се губи блясъка .Просто ше стане матирана вратата ,затова боядисаи с боя или автолак

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #25

    Re: Автолак, като заместител на блажната боя.

    Според мен също ако се боядиса с латекс или фасадна боя след време ще си изгуби гланца, затова по-добре с някакъв емайллак да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. AP като Wi-Fi ?
    От jonia във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-10, 13:41
  2. заместител на микрософт офис...?
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-07, 23:03
  3. Търся заместител на Internet Explorer
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 15-10-06, 23:46
  4. Заместител на Partition Magic
    От parazit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-06, 09:51
  5. Заместител на Mortal Combat?
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 25-01-05, 12:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе