Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #16

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    подово отопление в баня????на 220волта???това и на най големия си враг не бих пожелал!по добре си купи електрически стол!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    Цитат Първоначално публикувано от flammen
    За да не пускам нова тема,да ви попитам тук - значи,в едно помещение ,което ще се ползва за магазин ще слагам 25 лунички - единствено ,което ме интересува е дълготрайността на светене-т.е.,да не ми се налага всяка седмица да обикалям по тавана със стълбата и заради това ви питам,дали да слагам 12V или да слагам 220V,понеже тук видях ,че наистина 12 волтовите са по издръжливи на влага,но в това помещение влажността е нормална ?И още - 25 броя по 20W ,дали ще осветяват нормално помещението,което е 30 кв.м ?
    Имам доста лунички из апартамента си, всичките работят от 2,5 години. Изгоряла луничка на 12V до сега нямам, но те са работили сравнително малко часове. Тези на 220V работят интензивно - в баните и в кабинета ми и след втората година започнаха да гърмят една по една - при включване. Изглежда окъсяват вътрешно, защото всяка гръмнала лампа изключва и предпазителя, а звуковия ефект е доста силен.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #18

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Имам доста лунички из апартамента си, всичките работят от 2,5 години. Изгоряла луничка на 12V до сега нямам, но те са работили сравнително малко часове. Тези на 220V работят интензивно - в баните и в кабинета ми и след втората година започнаха да гърмят една по една - при включване. Изглежда окъсяват вътрешно, защото всяка гръмнала лампа изключва и предпазителя, а звуковия ефект е доста силен.
    ако ти се занимава препоръчвам ти да смениш ключовете с регулатори на осветление,така поне при пускане няма да гърмят.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ако ти се занимава препоръчвам ти да смениш ключовете с регулатори на осветление,така поне при пускане няма да гърмят.
    Не искам димери, вкарват много смущения в мрежата, защото са предимно китайски боклуци. Имам една стара разработка на Soft Start, ше взема да опитам с него. Лампите са 6 на най-голямото тяло 50W/220V общо 300W. С един 6А триак ще работи и ще пее.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #20

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    смущения по точно характерен брум се получава по време на регулиране.когато потенциометъра е на максимум не би трябвало да ги има,освен ако семистора остава полуотпушен.повечето от регулаторите които съм базикал вътре имат един тример с който се дорегулират нещата при конкретен товар.

  7. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #21

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    Как е при мен: Светодиодни лунички със 18 бр. LED на 220V, около 20 лв. парчето в Бриколаж
    1,2 W / луничка, няколко десетки хиляди часа живот
    Избор на цветове, никакво загряване, работят нон-стоп

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #22

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    flammen,
    биха могли да осветяват достатъчно добре, ако са правилно разположени. Но ти препоръчвам 35W крушки.
    Смятам, че ще бъдат по-полезни.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    2
    #23

    Re: Осветление за баня - въпроси за лампи тип "лунички"

    След две години четене, куп изгорели чаркаля се получи перфектно светодиодно, плавно-управляемо (димируемо) осветление за WC то. Перфектно и безопасно. Сичко друго е ветър и мъгла. Не грее, не бие ток, гадинчетата го заляха след като им казах че е безопасно, работи и си пее. Са ако ми остане фреме мислиа да пусна и RGB вариант за музичка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Бръмчене на трансформатор за лампи "лунички"
    От MitkoS във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-08, 00:34
  4. Отговори: 8
    Последно: 02-09-07, 11:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе