Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Странно изгасване на лампа в спалнята

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #1

    Странно изгасване на лампа в спалнята

    В коридора си поставих дивиаторни ключове - две вериги, за двете части на коридора, поради мързел или по скоро спестовнос свързъх вече наличните ключове / обикновенна верига / само с два а не с три кабела - общо 4 за двете вериги. Използвах и старите вериги - при едната верига се ползва фаза а при другата нулата от старата инсталация
    За да се усложни питането - едната част на коридора е на един бушон а другата на друг - така ако се изключи който и да е от бушоните не работят и двете дивиаторни вериги
    Та на въпроса когато работи едната верига в коридора и лампата в спалнята като изключа дивиатора н коридора изключва и лампата в спалнята
    и още малко усложнение - лампата в спалнята има прекъсвач от тези които се командват с каквото и да е дистанционно
    Защо става така????????? така и не се намери човек да ми го обясни това

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Може би е добре да начертаеш една схема с това, което си направил, защото нищо не разбирам.

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от bo4o
    В коридора си поставих дивиаторни ключове - две вериги, за двете части на коридора, поради мързел или по скоро спестовнос свързъх вече наличните ключове / обикновенна верига / само с два а не с три кабела - общо 4 за двете вериги. Използвах и старите вериги - при едната верига се ползва фаза а при другата нулата от старата инсталация
    За да се усложни питането - едната част на коридора е на един бушон а другата на друг - така ако се изключи който и да е от бушоните не работят и двете дивиаторни вериги
    Та на въпроса когато работи едната верига в коридора и лампата в спалнята като изключа дивиатора н коридора изключва и лампата в спалнята
    и още малко усложнение - лампата в спалнята има прекъсвач от тези които се командват с каквото и да е дистанционно
    Защо става така????????? така и не се намери човек да ми го обясни това
    @bo4o, това направо си е за раздела "Логически задачи". Там със сигурност ще ти отговорят.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Определено...местете я в Логически...

    А аз ще се пробвам да позная отговора: като изключиш девиаторния, където ползваш фазата от старата верига, ти гасне лампата в спалнята. Да? А дали това не е и фазата за спалнята?

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Айде сега - на бял боб ми показва - коридор някакъв............
    На шарен - някакъв етаж - май седми......
    Не съм пробвал на черен боб, а там е истината.................

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #6

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Трудно наистина за познаване. Според мен е възможно искренето, което вероятно се получава при задействането на ключа в коридора да влияе на въпросния ключ на лампата в спалнята.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #7

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Жичкаджии от всички страни обединявайтесе , взимайте фазомери и решавайте проблема .
    А решемието май е само едно .
    Нова инсталация , както си трабва
    А иначе като се замислих , искам да попитам.
    Когато пускаш лампата в спалнята във входа на блока светили или не ?

  10. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #8

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    При мен като светна в къщи пристигаха ченгетата, така че има още много да ме гониш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #9

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Значи четох " добронамерените " Ви мнения и с риск да засегна някой /ама изобщо не ми пука дали / се убедих че явно и тук конструкнивните мнения са кът.
    Сега някой от вас че почнат да лаят по мен и т. н. ама какво да правиш

    и така приемам че би трябвало да публикувам схемата - ще го направя - трябва да видя на коя програма ще ми е по лесно да я начертая, НО това не е толкова важно. Както посочи Edin_Lud - да бушона е един и същ, а както посочи Marvin - сигурно това е проблема, но поради факта че тези ключове не са много разпространени няма и до кого да се допитам.

    Благодаря на Marvin и Edin_Lud че порасъждавая а не се опитаха да остроумничат!

    Ще начертая схемата скоро

    Пък на останалите - полайте си на воля сега Ви е паднало пък и е без пари.....

  12. SAGE
    Guest
    #10

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    @bo4o, недей да реагираш като засегнато хлапе, а си прочети въпроса още един път и ми кажи как може да ти каже някой какъв е проблема без да има точната схема на това което си направил. Дори съм сигурен, че като си начертаеш схемата на лист сам ще си откриеш къде е проблема, защото няма нищо сложно в това свързване, но при положение, че знаеш със сигурност как са свързани старите кабели, които си използвал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #11

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Виж сега SAGE ,аз отдавна не реагирам като раздразнено момче, но и нямам желание да чета глупости на хора от рода " Ами светна ли на ..... луната", защото този форум е да си помогнем с каквото можем, а тази тема съм повдигнал аз да споделя един рядкосрещан проблем а не да забавлявам някого.

    Сега на въпроса - да това че не сложих схема беше моя грешка, прав си
    Направих схемата колкото можах - не съм чертал до сега схема на комп.
    дано да е разбираема за Вас.

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4289745

    Счервено съм посочил проводниците които съм ползвал от старата ел. инсталация на коридора



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #12

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Коридора е дълък / 6,4 м/ и така го направих - в двата му края сложих два прекъсвача - дивиатори в една кутия, за да мога да включвам и изключвам и двете части от всеки ключ.
    Иначе лампите не са две а са с по 3 лунички в двете части на коридора / 12 v/ с траф, не го начертах за да не усложня много схемата

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Подозирам, че ти липсва една връзка (N la2) и спалнята+1/2 коридор се захранват от 2 фази!
    Понеже напрежението е 380В , но се дели на 2 - не забелязваш, че светят по-слабо.
    Вероятно си обърнал фаза и нула (N R) щом ти гасне целия коридор от всеки бушон.
    Трябва да се измери с фазомер и мултицет.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #14

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Подозирам, че ти липсва една връзка (N la2) и спалнята+1/2 коридор се захранват от 2 фази!
    Понеже напрежението е 380В , но се дели на 2 - не забелязваш, че светят по-слабо.
    Вероятно си обърнал фаза и нула (N R) щом ти гасне целия коридор от всеки бушон.
    Трябва да се измери с фазомер и мултицет.
    проводника / по схемата по горе / свързващ (N la2), е с червен цвят -тоест от старата инсталация / пояснение /

    В коридора всичко е наред в кутията в единия край имам два девиатора / S1 и S2/ и командвам и двете части на коридора, така и в срещуположния край / S3 и S4/

    Не забелазвам разлика в светенето на двете части на коридора
    Ако изключиш съответния бушон угасва само съответната част на коридора към него, а в единия случай и лампата в спалнята / която е закачена за този бушон/

    Проблема е, че когато изключа лампите/ L2 / с девиатора / S2 / изключва и лампата в спалняна / L3 /

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Странно изгасване на лампа в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от bo4o

    така ако се изключи който и да е от бушоните не работят и двете дивиаторни вериги

    ами....вече не знам кое свети и защо....
    ако не е ясно кога и какво свети - как да ти помогнем?
    схемата ти е перфектна - няма начин да не работи - вероятно не е вярна!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DAIKIN c UV лампа
    От necata2 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-13, 15:34
  2. Климатик в спалнята
    От Icetto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 04-10-13, 09:26
  3. Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-12, 16:12
  4. Инвертор за LCD лампа
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 21:45
  5. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе