Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Климатик в спалнята

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #1

    Климатик в спалнята

    Здравейте,
    Решихме да слагаме климатик в спалнята. Стаята е 16,5 м2, с една външна стена, като половината от нея е дебела, понеже е някаква носеща, а на другата половина има прозорец. С прилично хубава дограма сме и има изолация 10-12 см. Над нас и под нас също живеят хора. Ще се ползва предимно за отопление и изискването е да бъде възможно по-тих. Бюджет до 1200 лв. Не държа да е Митсубиши, но пускам тук темата, понеже съм чул, че са едни от най-подходящите за спалня. Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #2

    Отговор: Климатик в спалнята

    Трудна работа с този бюджет за нов климатик, ако се държи на безкомпромисна машина. Бих препоръчал Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE или Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZJ-S.
    До 1200 лв виж моделите на Хитачи и Панасоник, но си имат доста резерви.

  4. Junior Member Аватара на nanalai
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    55
    #3

    Отговор: Климатик в спалнята

    Може да погледнеш и LM на Фуджи Fuji Electric RSG-09LMCA стенен инверторен климатик - цена, характеристики
    Тошибите също не са лоши TOSHIBA RAS-107SKV-E5 стенен инверторен климатик - цена, характеристики
    ЛМ-а е много тих, даже има функция за намаляне на шума на външното тяло.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #4

    Отговор: Климатик в спалнята

    Само да уточня, че стаята е много топла. Миналата зима не сме включвали отоплително тяло в нея, а отваряхме вратата и през коридора от всекидневната където има една Нокрия се топлихме. Разликата между двете помещения беше 2-3 градуса.

  6. Junior Member Аватара на nanalai
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    55
    #5

    Отговор: Климатик в спалнята

    Тогава защо ще купувате нов климатик. Нокрията е страхотна машина и явно се справя и с двете стаи. Можете да сложите една седмичка колкото да изравни температурите....

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Отговор: Климатик в спалнята

    Ако няма нужда от охлаждане, аз лично в такава стая не бих сложил климатик.По-добре един конвектор за по-студените дни и това е!Хем и едни хиляда лева ще останат за наместване...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Климатик в спалнята

    Подкрепям горното мнение, спалните помещения са най-капризни откъм климатизация. Няма ли бюджет, конвектор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Климатик в спалнята

    С конвектор по-предната зима 180 лв. ток, миналата зима с Нокрията при стачки и 13% по-скъп ток - 130 лв. най-висока сметка. Конвектора отпада като вариант. Не знам за седмичка, но деветка мисля да сложа та на Нокрийката да не и е много трудно пък и зимата при 23-24 градуса в хола, 20-21 в спалнята, може да ми се наложи по-висока температура да поддържам там. Та въпроса ми отново остава отворен. Каква да бъде машинката.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Отговор: Климатик в спалнята

    Аз съм с климатик в спалнята ... и използването му е мъка... през зимата го пускаме 1-2 часа преди да си легнем за да пречупи въздуха .. при по студените дни работи постоянно за да помага на 18ката в другата стая но легнем ли си никакъв климатик! През лятото използваме тихия режим за около 5 часа и нещата са относително поносими ... реално разликата в шума е драматична спрямо най ниската степен на вентилатора ... друг е въпроса че аз съм холерик и всичко ме дразни
    А и климатика ми не е въобше претенциозен - LG E12SQ ( по времето когато трябваше да го инсталирам бяха кът девятките а разликата в цените беше прежалима) ...

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: Климатик в спалнята

    Е това е разликата, климатика ми е над спалнята. Лятото почти не се спира, зимата работи от октомври до май. Никакви грижи, дори жената не мрънка. Малкия спеше две лета под него като се роди.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Аз съм с климатик в спалнята ... и използването му е мъка... през зимата го пускаме 1-2 часа преди да си легнем за да пречупи въздуха .. при по студените дни работи постоянно за да помага на 18ката в другата стая но легнем ли си никакъв климатик! През лятото използваме тихия режим за около 5 часа и нещата са относително поносими ... реално разликата в шума е драматична спрямо най ниската степен на вентилатора ... друг е въпроса че аз съм холерик и всичко ме дразни
    А и климатика ми не е въобше претенциозен - LG E12SQ ( по времето когато трябваше да го инсталирам бяха кът девятките а разликата в цените беше прежалима) ...
    Е имах такъв клиент всичко го дразни надявам се да нямам повече такива клиенти. Предполагам ти си си сложил климата и няма на кого да се сърдиш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Отговор: Климатик в спалнята

    Велев не се бъркай, когато реших да ползвам климатици за отопление и охлаждане в настоящето си жилище много ясно съзнавах какво ще се случи и какво ще последва от това решение ... в случея споделям личен опит ... от друга страна живота в апартамент от какъвто и да е тип те обрича на климатици или топлофикация там кадето я има... аз за себе си съм решил да се преместя да живея в селата около софия за да редуцирам индустриалните шумове до минимум като за микро климата ми ще се грижи термопомпа въздух вода, подово и няколко конвектора ако някое лято се окаже свръх жежко...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Климатик в спалнята

    много се радвам за вас, но аз искам да си купя климатик ...

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Климатик в спалнята

    Бих се огледал за някоя дърта японка на твое място.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #15

    Отговор: Климатик в спалнята

    Втора употреба климатик не ми се взима.
    Принципно ние не сме капризни и не е нужно климатикът да е супер-мега-тих. Миналата година като избирах климатик и взех Нокрията попрочетох малко и знам, че за спалня освен ниско ниво на шум, трябва да има и ниско минимално ниво на отопление/охлаждане и това го прави по-икономичен и тих. Та попрегледах малко климатици и се спрях на няколко модела. Бихте ли си дали мнението кой от тях е най-подходящ за спалнята. Благодаря предварително.

    General ASHG 09LE
    Fuji Electric RSG 09LEC
    LG E09SQ
    Fujitsu ASYG09LMCA/AOYG09LMCA 2013
    Fuji Electric RSG 12LEC
    Fuji Electric RSG-09LMCA
    Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25ZJP-S
    Климатик General ASHG 12LE
    Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-12, 17:12
  2. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 13:27
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  5. Странно изгасване на лампа в спалнята
    От bo4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 21-11-07, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе