Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1

    Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Здравейте,
    от седмица съм с МЕ-FD25VA и съм щастлив като мида. Забравих за всякакви духалки, маслени радиатори, газови камини, акумулиращи печки и т.н. Благодаря на всички за мненията, които много ми помогнаха за ориентацията ми в огромния избор на марки и модели.
    Сега идва ново предизвикателство за мен. И се казва спалня. За съжаление, след като купих климатика за хола, сега трябва да се вместя в ценовия диапазон 1000-1500 лв. Забравям за хиперинверторите и минавам на инверторни климатици. Малко инфо за спалнята: 13 кв.м., 34 куб.м.,с PVC дограма, гледаща към остъклена тераса с алуминиева дограма. Без външни стени и отвсякъде отоплен. Втори етаж, среден апартамент в ЕПК. Изложение - Северозапад. София. В такова време в стаята е 16* без да е отоплявано с дни в целия апартамент. Желая да постигна около 23* максимум.,
    Гледах, гледах и се спрях отново на МЕ. Модел MSZ-GE25VA. Стори ми се най-добре, като синтез параметри-цена. И почти се бях решил, когато видях и един Panasonic CS/CU-E09MKE Econavi 2011. И настана дилема отново. Хем ме дърпа към ME, хем не мога да забравя Panasonic-a. Но май в крайна сметка ще е МЕ. Помагайте и вие. Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Погледни и този.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Аз има МЕ GE25VA сложен точно в спалня. Малко по-малка от твоята, но пък по-студена защото нямам съседи. Справя се отлично - топли много добре и е много безшумен при условие, че никога не активирам режима сън при тези външни температури. Единствено трябва да прецениш дали би те дразнило ако при по-високи външни температури започне да ти работи он-оф поради относително високия минимум...поне за мен не е никакъв проблем. Супер си е климатика за тази цена, като естествено няма почти никакви екстри. Макар че за мен това да топли и охлажда безшумно...няма по-голяма екстра в спалнята.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #4

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Може и да не съм прав, но това, че ще работи on/off изобщо не ме притеснява, дори ми харесва повече, отколкото да ми вее хладничко без да спира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #5

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    и аз съм за митсубишито

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    ...сега трябва да се вместя в ценовия диапазон 1000-1500 лв.
    С включен монтаж и цена от 1600лв. моето предложение е Toshiba RAS-10SKV2-E Suzumi Plus. Ако ти се струват множко парите вземай МЕ-то.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    Може и да не съм прав, но това, че ще работи on/off изобщо не ме притеснява, дори ми харесва повече, отколкото да ми вее хладничко без да спира.
    evgeniy,то каквото и да вземеш,все ще ти работи он/офф в тази малка и топла стая,а пък и щом ти харесва този режим на работа гледай машината да е тиха, и да тръгва плавно и на малка скорост турбината-нали е за спалня.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #8

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Има ли нещо по-тихо от МЕ? 19-20dB. Тук май и вездесъщите Toshiba се предават.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    От това, което аз съм слушал с ушите си, май не.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Двете Мицубиши (MHI и ME) принципно са от най-тихите машини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #11

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Нещата се изясняват. МЕ-GE25VA за момента май е най-доброто. VIMAX го предлагат на промоция за 1099лв., което е с 400 лв. под цената на Климаком. За тези пари не видях нищо по-свястно. Утре се хвърлям в приключението. Стискайте палци всичко да е наред.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    ME MSZ-GE25VA е 1099 навсякъде, дори и в КлимаКом. Промоцията е тяхна все пак. Но там цената за монтаж е друга.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #13

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    Може и да не съм прав, но това, че ще работи on/off изобщо не ме притеснява, дори ми харесва повече, отколкото да ми вее хладничко без да спира.
    Вярно,не си прав...според мен дори и да спира пак ще ти духа хладничко-при това в по-голямата част от времето в което работи...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #14

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Konan, поне FD25VA духа само топло. И в момента работи над главата ми. Спира и после тръгва полека с топла вълна. Няма хладно. Настроен е на 23*. Може би, ако го настроя на по-ниска температура и навън е по-топло ще се променят нещата, но засега не съм усетил хладен повей от него.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327860739[/time]_________________________________________________

    Mega, би ли споделил, колко струва монтажа в Климаком?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    Mega, би ли споделил, колко струва монтажа в Климаком?

    Започва от 300 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик в спалнята
    От Icetto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 04-10-13, 09:26
  2. Моля за мнения от разбиращите....
    От portinari във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-12, 12:58
  3. Отговори: 6
    Последно: 23-04-11, 21:51
  4. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 12:27
  5. Моля за мнения
    От tnt във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-03, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе