Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Нови електромери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #1

    Нови електромери

    Наскоро ми смениха електромера с нов, от тези електронните, с дисплея. Съвсем хипотетично и без никакви задни мисли се чудя, ако се случи така, че на въпросния електромер му се подаде силен електрически импулс от електрошокова палка или нещо подобно какво ще стане? Ще спре ли да отчита, ще се промени ли по някакъв начин коректността на отчитането и евентуално в чия полза-на ЧЕЗ или на абоната, или няма да му повлияе на работата по никакъв начин? Ако този импулс може да "прецака" по някакъв начин електромера, в последствие може ли да се установи евентуалната причина за излизането му от строя? Иначе съм си доволен от сметките, просто се интересувам принципно, пък и се чуват някакви такива истории вече за "забили" електромери с чужда помощ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Нови електромери

    Ако го удариш през корпуса с електрошок само се рестартира.
    През мрежата вече нямам идея.
    А и си объркал раздела на темата.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Нови електромери

    Ами пробвай и после докладвай какво е станало.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от volang
    Наскоро ми смениха електромера с нов, от тези електронните, с дисплея. Съвсем хипотетично и без никакви задни мисли се чудя, ако се случи така, че на въпросния електромер му се подаде силен електрически импулс от електрошокова палка или нещо подобно какво ще стане? Ще спре ли да отчита, ще се промени ли по някакъв начин коректността на отчитането и евентуално в чия полза-на ЧЕЗ или на абоната, или няма да му повлияе на работата по никакъв начин? Ако този импулс може да "прецака" по някакъв начин електромера, в последствие може ли да се установи евентуалната причина за излизането му от строя? Иначе съм си доволен от сметките, просто се интересувам принципно, пък и се чуват някакви такива истории вече за "забили" електромери с чужда помощ.
    Каквото и да стане, ако не отчита нищо ще ти начислят мах на база.... И ще го сменят!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: Нови електромери

    Тая практика ако ти е развален електромера да ти начислят служебно за минал период и то почти максимално потребление се използва и от трите енерго дружества. Това според вас не е ли незаконно ?
    Има ли някой сведения за подобни заведени дела

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #6

    Re: Нови електромери

    Четох някъде, че някой ползват устройство, което от време на време консумира голям ток, от порядъка на 130-150А за части от секундата и електромера блокира за няколко секунди и т.н. - с 2 думи спира да отчита.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от fiuri
    Четох някъде, че някой ползват устройство, което от време на време консумира голям ток, от порядъка на 130-150А за части от секундата и електромера блокира за няколко секунди и т.н. - с 2 думи спира да отчита.
    И после ходят да сменят предпазител или да включват автомата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #8

    Re: Нови електромери

    чувал съм че новите цифрови електромери имат EPROM-тоест енергонесависима памет.и мисля че нищо няма да стане ако го удариш с ток

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #9

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от sf7878
    чувал съм че новите цифрови електромери имат EPROM-тоест енергонесависима памет.и мисля че нищо няма да стане ако го удариш с ток
    Дори и да има, след мощен импулс електромера да спре, а пък точно паметта да оцелее. Пък и да оцелее, мислиш ли че някой ще тръгне да я чопли тази памет, че да ти вади показанията.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re: Нови електромери

    при монофазен електромер няма как да стане (хем да отчита по малко хем да не събуди съмнение в инкасатора)виж при трифазен нещата не са съвсем така.прави се каскадно устройство с което може да си изгориш една или две фази.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    при монофазен електромер няма как да стане (хем да отчита по малко хем да не събуди съмнение в инкасатора)виж при трифазен нещата не са съвсем така.прави се каскадно устройство с което може да си изгориш една или две фази.
    Какъв точно резултат очакваш? Най-вероятно ще сработи системата за вътрешна диагностика и той въобще ще спре да работи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Какъв точно резултат очакваш? Най-вероятно ще сработи системата за вътрешна диагностика и той въобще ще спре да работи.
    аз лично нищо не очаквам.но от достоверен източник знам че има хора за които това е бизнес.идват и с описаното устройство от мен по горе, ти лишават електромера от възможноста да отчита една или две фази.след определено заплащане разбира се.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #13

    Re: Нови електромери

    marto68 това е вярно, обаче после ако усетят от енергото (а те все някога усещат).... ти ги начисляват служебно на макс консумация и ще платиш даже повече от колкото си изразходил. Примерно една година ти отчита само 1-та фаза , след 1 година се разбира работата, идват от енергото мерят, сменят електромера, и в следващата сметка ти идва тока служено начислен за период 1 година назад и ти почваш да събираш пари за сметката (най-вероятно 4 или 5 цифрена сума). ЕоН имат цял отдел "Енергийна полиция".
    Пропуснах да спомена: ако не си платиш сметката ти спират веднага тока, дори и да ги съдиш.
    Преди да давате "блестящи идеи" мислете за последствията. Енерго-дружествата вече са частни и имат една едничка цел : максимална печалба. И понеже не могат да се справят с кражбите от циганските магали, наблягат на другите кражби.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Нови електромери

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    аз лично нищо не очаквам.но от достоверен източник знам че има хора за които това е бизнес.идват и с описаното устройство от мен по горе, ти лишават електромера от възможноста да отчита една или две фази.след определено заплащане разбира се.
    Срещу определено заплащане и никаква отговорност.... Ами докато има балъци, ще има и тарикати. Избий балъците и тарикатите сами ще измрат. За останалото виж поста на @muchoto

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #15

    Re: Нови електромери

    за мен тази тема приключи!вицове ни ми се слушат.ако искате изтрийте поста ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 3 нови рутера Belkin - Нови цени
    От ohluva във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-12, 13:56
  2. Отговори: 5
    Последно: 24-07-12, 12:36
  3. MP4 player SONY - нови - НОВИ ЦЕНИ !!!
    От Ewing във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-11, 23:33
  4. xls или mdb решение за отчитане на електромери
    От Humppa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 12:46
  5. Нови хардове , нови Windows - стари проблеми
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-04, 15:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе