Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

дайте съвет за евтин мултицет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #16

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Грешна методика с акумулатор собено , ако е зарядното е импулсно или с еднопътен изправител.
    За проверка - измери ток от стаблизарон токоизточник и товар активен резистор.
    Не не е импулсно нито е с еднопътен изправител....има си грец и след това е схемата за регулиране на тока ....:-) и няма грешка в методиката !!!
    Вземи едни хубави DC клещи , но не такива от 16 лева а някакви от 100 лева и нагоре и ще се убедиш сам :-)))
    Аз направих следните измервания :
    1 . Само с мултицет ..евтин .....показание-- 3А
    2. С мултицет и DC клещи ...показания . -- 3А
    3. Само с DC клещи ..показания ---5 А
    Извода е ... в мултицета ...или кабелите му има голямо вътрешно съпротивление и от там се ограничава и тока !
    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Когато мериш токове от такъв порядък разкарай оригиналните кабеляци на мултицета и използвай нещо по сериозно като сечение пъхнато в дупките. Разликата в токовете ти идва от съпротивлението на кабелите.
    Може и да си прав това не съм го пробвал ..но пак стигаме до същото ..ако човек си купи евтин мултицет ..какво ще вземе да му сменя кабелите ли ...колко струват читави кабели ...а ако вземе сам да си ги прави ...губи се смисъла .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    В заключение ....евтините мултицети имат голямо вътрешно съпротивление и съответно голям пад на напрежението а ат там и ограничаване на тока :-)))) и не стават за мерене на ток..особено в А.
    Ето тук http://www.technica.ru/scheme.html/from_0
    можеш да намериш схемите на около 50 мултицета различно производство.
    отвори си ги една по една и проследи връзките за 10А (20А) и COM и ако забележиш някъде "вътрешно съпротивление" по голямо от 0.01 ома ща черпя. За да ти "изяде" 2А при приблизително 15V ( 14.7 ) зарядно напрежение на акумулаторите означава, че си сложил товар 7.5 ома. А и аз не знам за толкова некачествен кабел който при общо 1м (2х50см) да ми даде това съпротивление, което много лесно можеш да провериш със "надежния" 100левов уред. Единственото обяснение според мен е в окисляване или некачествен контакт при измерването или ( държим кабела и края на сондата на мултицета с пръстчета или осукваме колкото да хване извода на кабела около металното острие )

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #18

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Зарежи тия от 5+ лв и тия с означение DT това са имитации на китайски марки и са пълни боклуци. Имат ниска точност и никаква защита. Предлагам ти да си избереш някой модел на Uni-T или Mastech. Това са едни от добрите китайски марки които се намират в BG. От тях моето предпочитание е към тези на Uni-T. Ето ти няколко интернет магазина от които можеш да си ги поръчаш
    http://www.radimexbg.com/index.php?do=plist&cid=92 ,
    http://www.electroninvest.com/shop/s...hp?s=MS82&ot=0,
    Петров Електроника,
    http://www.k99bg.com/ElC_Catalog.asp...ext=&Groups=31

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #19

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    За да ти "изяде" 2А при приблизително 15V ( 14.7 ) зарядно напрежение на акумулаторите означава, че си сложил товар 7.5 ома. А и аз не знам за толкова некачествен кабел който при общо 1м (2х50см) да ми даде това съпротивление, което много лесно можеш да провериш със "надежния" 100левов уред.
    Не е точно така. В единия случай има консумация 3А при 15V значи съпротивлението е 5 ома. Във втория случай има 5А при 15V значи съпротивлението е 3ома. Излиза че съпротивлението на кабелите би трябвало да е 2 ома за да се получи подобно разминаване, което е много наистина. Особено като се има предвид че при ток от порядъка на 3А колкото и да са тънички кабелите не могат да се нагреят и да си вдигнат толкова съпротивлението. Виждал съм много нагрята бобина на електромагнит от 40ома да стане почти 60при температури преди изгаряне на лака, но дори и това не може да накара въпросните кабели да станат 2ома. Излиза че има лоша връзка във веригата и тя ще грее(почти 6W) при продължително измерване.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Айде да обърнем внимание на заглавието "дайте съвет за евтин мултицет"
    Според мен ако търсиш евтин такъв уред , си наясно с неточността му и ще го ползваш главно за замерване на верига, и някой друг общо известен волтаж ( примерно 220V )

    Една камара постове се изписаха - а отговор никакъв
    Все едно един охранител дето питал " кое е по-важното в една кола - седялка или волан" - и след 2 часа спор , за това кое ако не е удобно как се схващаш , мутрата казала- "не бе - едното ми пречи , трябва да го махна ! "

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #21

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Евтини варианти е серията UT30 за около 20-30лв в http://www.radimexbg.com/index.php?s=UT30&do=search&p=1, друг вариант MAS830 за 15лв в http://www.k99bg.com/ElC_Catalog.asp...ext=&Groups=31. Ако искаш по-добър и сигурен се насочи към по-висок ценови клас от същите фирми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    @espace - да де. Мисълта ми беше, че при изправен уред няма начин да е в кабел или вътрешно съпротивление. Всички започват да мерят с грешка до 20-30% при слаба батерия. Слабата батерия става слаба доста преди да се индицира със символа за слаба батерия а човек си мери неподозиращ и често се диви на показанията. Особенно забавно става ако в бързината или при липса на други му сложиш батерии "никопол".

    Лично аз обожавам писалковите, които дават няколко незаменими предимства:
    - измерване в места където няма възможност да поставиш кутията на уреда, като погледа ти не е необходимо да се отклонява много от точката на измерване ( особенно важно за много близки писти или изводи на интегрални схеми, където едно трепване на ръка при извъртане на глава може да доведе до късо )
    - автоматична смяна на обхватите - само избираш AC, DC или съпротивление и той сам отива в този обхват който му е нужен според измервания сигнал(ниво).
    - едно от незаменимите му предимства е и безконтактното измерване на AC напрежение,просто се приближава острието ( дори прибрано ) до кабел по който тече променлив ток и той започва да мига и свирка като полудял. Чувствителността на безконтактното измерване се нагласява с копчето "sens" като разстоянието от което детектира може да надвиши 20см. Тази опция работи и през стени и е своеобразен кабел-детектор.
    от Конрад наскоро взех 2-3 за по 28лв единия. модел Маstech MS8211

    Недостатък: няма амперметър, но затова си има токови клещи MS2001.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #23

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Сменил съм доста и сега си купих един за 90 лева не сега ми преди година де ... и от тогава сичко е точно много функции много е добър ама е в колата трябва да видя за да ти дам точен отговор за марка и модел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-10-14, 11:51
  2. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  3. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  4. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  5. Дайте съвет за евтин лаптоп.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-05, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе