Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Бойлер Diplomat Ocean 80л.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #16

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    след като държи температура по 12 ч. как включва по няколко пъти(а не 2 пъти за 24ч.) и при условие че загрява за около 30-40 мин от 15гр. до 80гр. колко време му трябва да загрее от 65 до 80(едва ли е 20 мин)
    А пак да попитам за екстрата да имаш постоянно топла вода?
    Аз по принцип не ползвам бойлерова вода т.к. имам централно парно, но не мога и да си представя за момент противното, все пак са измислени за удобство а не за икономия.
    Стар бойлер в сравнение с нов има огромна разлика в консумацията на ток

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    10
    #17

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Абсолютно грешно!
    Бойлера се включва постотояно в мрежата Diplomat бойлерите са с 2 пъти по дебела изолация от другите на пазара. при такава изолация температурата на водата се запазва по дълго време топла и нагревателя включва когато температурата падне под минимума. Така се спестява електричество ако включиш бойлера използваш водата и го изклиучиш и после като ти дотрябва вода пак го включиш изразходва повече енергия и нямаш топла вода постояно. Дори и специалистите препорачват уредите да не се спират от мрежата.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Аман от пишман специалисти в тая държава! Аз моя си го включвам само на нощна пък ти като искаш си го дръж нон-стоп включен. После да не почнеш да ревеш, че сметката ти за ток била голяма!
    80л. гореща вода са ми напълно достатъчни за през деня.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #19

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Това с 80-те литра го кажи на дъщерята и жената, които не излизат от банята докато не свърши топлата вода. Сега, когато мина на централна газификация се надявам да реша и проблема с топлата вода.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Това с 80-те литра го кажи на дъщерята и жената, които не излизат от банята докато не свърши топлата вода. Сега, когато мина на централна газификация се надявам да реша и проблема с топлата вода.
    Ами аз на моите съм им го казал! - това е водата - да си я делят както намерят за добре!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    10
    #21

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Аман от пишман специалисти в тая държава! Аз моя си го включвам само на нощна пък ти като искаш си го дръж нон-стоп включен. После да не почнеш да ревеш, че сметката ти за ток била голяма!
    80л. гореща вода са ми напълно достатъчни за през деня.
    Не е за реване интересувал съм се и съм питал специалисти по темата - как един не каза да го гася. Не знам всъщност, аз като не разбирам, питам. Само нощна, ама стария беше с вата изолиран и до вечерта познай колко ми беше топла водата.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-07-14 в 09:27.

  8.  
     
  9. smb
    smb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    34
    #22

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    И аз съм на мнението, че бойлера трябва да се зарежда на нощна енергия.
    Ако бойлера стой включен постоянно, при всяко пускане на топлата вода (дори за 2-3 литра) той ще се включва и дозарежда. Потреблението на топла вода обикновенно е през деня. Това означава, че си дозареждаш бойлера на дневна тарифа, а нощем се налага само за малко да се включи за да поддържа. При пълно източване на топлата вода през деня и постоянно включен бойлер е ясно, че икономия няма.
    Друг фактор е, че колкото е по-гореща водата в бойлера, толкова са по големи топлинните загуби.

    Време за загряване с електричество от 12° до 65°C - 1.68h (по данни от сайта на елдом)
    1.68х3KW=5.04KW
    Дневна - 0.94 лв.
    Нощна - 0.56 лв.

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #23

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Я споделете какво представляват тези електронни регулатори. С тиристорно управление ли са (с ШИМ контрол) или действат като конвенционален регулатор - включено-изключено.

    Моят бойлер е на Елдом Инвест от преди 10 години. За първо загряване отива от 2 часа и нещо през лятото до повече от 3 часа през зимата. Много е важна температурата на студената вода и точно до колко градуса е настроен терморегулатора да изключва. Иначе за дозареждане му трябва около 20-30 минути. Последното не съм го засичал точно.

  11. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #24

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    http://eldominvest.com/bg/4/id/11/pa...duct-view.html- ето такъв бойлер взех.Заложих на серията "Океан" главно заради увеличената топлоизолация.В техническата характеристика,дадена на сайта не е посочена коректната дебелина на топлоизолацията-писали са до 40 мм,а всъщност тя е 80 мм.Информация за тази дебелина е дадена в продуктовия им каталог,който обаче има само официалния им дистрибутор-"Рикошет" .
    Друго нещо-аз също съм привърженик на нощната тарифа,тъй като гореща\топла вода ни трябва надвечер.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #25

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    EldomInvest до колкото знам продават само във Варна и областа, а Рикошет им е единствения доставчик за страната (незнам дали имат износ за чужбина) Дефакто марката Дипломат е собственост на Рикошет, а ЕлдомИнвест е единствено производител. На новият сайт на Дипломат има информация за всички бойлери произвеждани от Елдом и внасяни в търговската мрежа от Рикошет. До колкото за това кога да се включват... Най добре е ако изолацията на бойлера е сравнително добра и енергийните загуби са минимални, той да бъде включен постоянно. Ако не го използвате през деня електричеството, което ще му е нужно да "подгрява" водата е в порядъка на някакви стотинки, но по този начин си гарантирате топла вода дори и за инцидентни къпания
    Поздрави от мен и дано съм помогнал!

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #26

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Благодаря, за обяснението! Не бях чувал за Рикошет...
    Не съм съгласен, че е по-добре, бойлера да бъде включен постоянно!
    1. Ако ние "управляваме" бойлера, терморегулатора ще прави "цък-цък", много по-рядко, а това е по-добре за него.(не е болка за умиране..)
    2. Въпреки, че бойлерът е занулен и тръбите са ми метални, предпочитам да не виждам, светеща лампа на бойлера, докато съм: гол, бос, стъпил на цимента и облян с вода отвсякъде! Не съм фаталист, но съм казал в къщи, на всички, преди да пуснат водата отгоре си, да изключат! бойлера,ако не е изключен... Като свършат, да го включат. Като загрее, да го изключат.
    3. А сега и за консумацията. Има различни варианти. Топлата вода се използва: сутрин, вечер, сутрин и вечер, инцидентно, комбинация от всичко...
    А. Няма ме, три дена.Варианти при завръщането:
    а) не го изключвам. Резултат: "нацъкал" ми е едни ватове(пари), но с влизането си имам гореща вода и мога, както съм с ботушите, ватенката и калпака, веднага да се изкъпя (освен, ако завръщането ми, не е заради, "гръмнал" бойлер)
    б) включвам го, като се прибера. Резултат: Може би ще дам по-малко пари, но не мога, да се изкъпя веднага с ушанката(но пък бойлера не е гръмнал..)
    Б. В къщи съм. Да не разглеждам всички случаи... Ще напиша тривиалния..
    а) бойлера е включен постоянно. Някой източва водата.., бойлера непрекъснато нагрява и не го интересува каква е тарифата...след час- да речем, имаме отново гореща вода.(ако ни е необходима, а ако не е ...за какъв чеп я е загрял)
    б) включвам го, през нощта и когато трябва. Ако никой не е "точил" водата, поради отличните изолационни качества на бойлера, аз имам гореща вода, когато ми трябва. Вечерта "източвам" горещата вода, но не го пускам да "загрява" сега, а в 22:00. Ако има инцидентно къпане(и ще ми трябва топла вода), като свърши къпането, включвам бойлера и като се загрее, го изключвам.
    Имаше нещо, за жени,дъщери.. Да не си мислят, че бойлера загрява водата толкова бързо, колкото те я точат? Това да не проточен...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #27

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Хахаха добър коментар Но все пак всички сме различни и на някой им се налага да се къпят по-често. В такъв случай за този човек ще бъде по-добре бойлера да бъде включен постоянно

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #28

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Оо, да, различни сме!Физичните закони(за разлика от другите!) са еднакви за всички! Къпи се, седемнайсет пъти подред, ако искаш. Това не променя "принципа": след последното "къпане",ако не ми трябва гореща вода, да го пусна, когато стане 22:00.(Всъщност, едва ли ще успеем, да се изкъпем, "седемнайсет" пъти, било то и бойлера да е включен постоянно )Автоматиката е направена, за да не участва човек! в управлението(по-евтино и сигурно), но това не значи най-доброто... Все още, човека управлява машините! и не случайно... Той, човека ПРЕЦЕНЯ дали и как...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #29

    Re: Бойлер Diplomat Ocean 80л.

    Тцтцтц... Все пак говорим за топла вода

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  2. Проблем с бойлер diplomat excellence
    От di4ko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 15-05-12, 22:13
  3. малък бойлер Diplomat 3
    От bionicman във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-10, 14:17
  4. Газов проточен бойлер "Diplomat cointra" - проблем
    От taralion във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-10, 11:43
  5. Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва
    От marinpetkov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 29-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе