Резултати от 1 до 11 от общо 11

Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #1

    Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва

    проблема с хладилника се появява основно лятно време,(от април до октомври). компресора не спира да работи по 12часа.После изключва за 30 мин и се вкючва отново за 12 часа. При повторното му включване започва да бучи много по силно и след минутка две поотихва но пак е безкраино шумен според мен.
    От това лято започна и да свети червената лампичка за температурата и при сегашните температури днеска с ужас открих 4е е почти разтопен фризера. хладилната част е ок и на нея се иключва вентилатора.
    кайете какъв мойе да е проблема и към кои да се обърна за сервиз защото ми е ясно че не мога да се спрява сам.
    един приятел каза 4е е термостат
    Друг 4е може да има теч на фреон или че не включен правилно към ел мрежата ?
    Дали от тази непрекъсната работа компресора да е за смяна вече.
    Моля ви да ми дадете и някакви цени при възмойните повреди и колко 6те ми вземат за труда и наи вече на кои да се доверя.
    БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!!!!
    marto@gbg.bg

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    Намали термостата и виж как ще се държи. Може да му е прекалено висока околната температура.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    Изключи хладилника,остави го да се размрази и го почисти.После го включи отново и виж как ще се държи.Измери темпратурата във фризера и хладилника.
    Посоченото от теб е крайно недостатъчно за каквито и да е изводи.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #4

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    blagodqrq vi za byrzite otgovori. kato go izklu4a i po4istq ne6tata stavat MALKO po dobre s temperaturata no ni6to pove4e a temperaturata e takava 4e vsi4ko vytre se be6e razmtrazilo . ponqkoga se poqwqwa voda okolo hladilnika otvynka, dali ne e nqkoe uplytnenie ili ne6to drugo

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #5

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    i mnogo 6te sym vi blagodaren ako mi poso4ite tehnik koito da doide v ky6ti da go vidi

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва



    Пиши на кирилица! Иначе едва ли някой ще ти отговори....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    Цитат Първоначално публикувано от marinpetkov
    blagodqrq vi za byrzite otgovori. kato go izklu4a i po4istq ne6tata stavat MALKO po dobre s temperaturata no ni6to pove4e a temperaturata e takava 4e vsi4ko vytre se be6e razmtrazilo . ponqkoga se poqwqwa voda okolo hladilnika otvynka, dali ne e nqkoe uplytnenie ili ne6to drugo
    Човеко ти разбираш ли от дума.Защо мислиш че някой знае какво е положението с твоя хладилник.Колко градуса е температурата в фризера те питам,а не дали е по-добре.Изключи хладилника и го остави поне 1 час с отворени врати.Предполагам че нагревателя на изпарителя или таймера,който го включва е повреден и целия изпарител е затрупан с лед.Изпарителя ти не го виждаш.Затова те карам да го изключиш.
    Другата възможност е пробив на подохлаждането.
    И пиши на кирилица.Ще трия всеки пост написан на латиница.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #8

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    извинявайте за латиницата.
    Довечера като се прибера ще го изключа и рамразя но пак ви казвам че това вече го правих. Но този път ще измеря температурата и утре 6те пиша колко е. не се сърдете че задавам глупави въпроси все пак нищо не разбирам. Каква трябва да бъде температурата и поведението на хладилника като го вкюча след като го замразя, за да прецяня оте довечера.
    И пак моля за координати на сервиз или техник.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    Цитат Първоначално публикувано от marinpetkov
    И пак моля за координати на сервиз или техник.
    Все пак нали трябва да се знае за кое населено място става въпрос.Как да ти даде някой координати.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #10

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    добро утро.
    Аз съм софия - Дружба 2.
    Снощи измерих температурата и беше +2градуса, на маи беше спирал тока през деня.
    Изключих го и го рзмразих. Нямаше никаква вода нито в купичката над компресора нито в хладилника. Влючих го и за един час и половина се охлади фризера до +5градуса а в хладилника горе не съм го мерил но се беше изключила перката която е в него. Иначе въздуха които духа във вризера е доста но не е много студен. Сега сутринта пак беше +4 градуса. червената лампа си свети без да е прекъсвала. Ясно ми е че има голям проблем но какъв и колко е сложен не знам. В помещението е доста горещо +30 градуса западно изложение.
    Настроен е на NORMAL за фризера което е горе долу по средата на скалата а хладилника е на 2 от 7.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re: Проблен с хладилник OCEAN No FROST - неизключва

    Най-вероятно пропуск.Изключи хладилника и не го включвай повече.Режимът му на работа в момента го съсипва.
    Търси сервиз.За София не мога да помогна.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с хладилник Pitsos no frost
    От omurtak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 09:53
  2. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 23:32
  3. Хладилник - не изключва... но изтудява.
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-07-12, 00:15
  4. Покупка на хладилник - No-Frost или обикновен?
    От DEF във форум Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-09-11, 16:00
  5. Хладилник Electrolux - компресора не изключва
    От vasskomih във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе