Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

Бойлери - проблем с възврътния клапан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Не е нормално, както не е нормално да не ни уважаваш!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #17

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    nickk, трудно се чете, написаното на български на латиница! (Повечето не сме тийнейджъри). По-добре с правописни грешки, но на кирилица! отколкото да прикриваш "нещо" пишейки на "шльокавица".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #18

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    здравейте,моето клапанче не капе но за сметка на това, когато пусна водата изсвирва като корабна сирена.Може ли някои да помогне? Благодаря


  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Пробвай с отваряне или притваряне на крана на бойлера.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #20

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Възможно ли е да ми прави тапа, и боилера да хване пътя на някъде?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #21

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Свиренето означава движение на въздух. Навън или навътре се движи този въздух? Направо ме шашна, дали да не отида да слушам моя...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    13
    #22

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Да обясня (до колкото са ми ясни) за тези клапани. Едно време бяха два, а сега има и комбинирани (2 в 1).

    Възвратния клапан служи водата от бойлера да не се връща в мрежата при спиране на водата. Ако не работи този клапан могат да се получат следните неща:
    1. При празен и включен бойлер - възможно е изгаряне на нагревател.
    2. При изтичане на горещата вода - се поврежда водомера.
    3. "Изтича" и енергията, която ти е отчел електромера.

    Предпазния клапан служи при повищаване на налягането в бойлера да изпуска вода и да поддържа налягането в определени граници. Моя предпазен клапан е от сарите и има място за манометър. В упътването пишеше, че е за 8 атмосфери. Като нов поддържаще налягането от 8 до 9 атмосфери (по упътване 8.8 атмосфери). Сега манометъра ми не работи. Ако налягането в мрежата е под 8 атмосфери (за моя клапан, чета във форума, че имало и за 6 атмосфери) клапана не капе. Когато бойлера нагрява, водата се разширява и налягането се повишава (скороста зависи от мощноста, на кято е включен бойлера), достигайки 8 (6) атмосфери започва да капе и налягането не превишава повече от 9 атмосфери.
    При повреда на предпазния клапан, като се вдигне достатъчно налягането може да се спука бойлера и да изтече горещата вода, а ако е станала на пара, бойлера - става бомба (както сме виждали по телевизията). Виждал съм отместен панел. За да се получи бомба трябва и електрическите защити да са отказали.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    1
    #23

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    здравейте и аз имам проблем с теч от клапана на бойлера. установих, че налягането във водопровода е много високо и сега търся да си купя редуцил вентил 1/2, но се оказа че е трудно да намеря. ако някой може да ми помогне с информация къде да потърся и какви са цените ще съм много благодарен.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #24

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от pldimitroff
    Да обясня (до колкото са ми ясни) за тези клапани. Едно време бяха два, а сега има и комбинирани (2 в 1).

    Възвратния клапан служи водата от бойлера да не се връща в мрежата при спиране на водата. Ако не работи този клапан могат да се получат следните неща:
    1. При празен и включен бойлер - възможно е изгаряне на нагревател.
    2. При изтичане на горещата вода - се поврежда водомера.
    3. "Изтича" и енергията, която ти е отчел електромера.

    Предпазния клапан служи при повищаване на налягането в бойлера да изпуска вода и да поддържа налягането в определени граници. Моя предпазен клапан е от сарите и има място за манометър. В упътването пишеше, че е за 8 атмосфери. Като нов поддържаще налягането от 8 до 9 атмосфери (по упътване 8.8 атмосфери). Сега манометъра ми не работи. Ако налягането в мрежата е под 8 атмосфери (за моя клапан, чета във форума, че имало и за 6 атмосфери) клапана не капе. Когато бойлера нагрява, водата се разширява и налягането се повишава (скороста зависи от мощноста, на кято е включен бойлера), достигайки 8 (6) атмосфери започва да капе и налягането не превишава повече от 9 атмосфери.
    При повреда на предпазния клапан, като се вдигне достатъчно налягането може да се спука бойлера и да изтече горещата вода, а ако е станала на пара, бойлера - става бомба (както сме виждали по телевизията). Виждал съм отместен панел. За да се получи бомба трябва и електрическите защити да са отказали.
    А как е по-добре да се регулира стар български предпазен клапан - "отворен" /врътката максимално нагоре/ или "затворен" /врътката надолу/?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #25

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Работното положение е когато клапана е максимално завит.Един път месечно се препоръчва развиване с цел продухване от боклуци.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #26

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Работното положение е когато клапана е максимално завит.Един път месечно се препоръчва развиване с цел продухване от боклуци.
    Мерси, да разбирам ли, че завит е на 8 атмосфери?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #27

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Ако пише толкова на него.Разбирай че ще отвори на 8 атмосфери.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #28

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Ако пише толкова на него.Разбирай че ще отвори на 8 атмосфери.
    Пише 8-8.8 и затова питах, но май става въпрос за диапазон, в който се отваря, а не зависи от отвъртането на крана, ако съм разбрал правилно.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #29

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Много сериозен проблем. Бойлерът ми капеше, реших да пусна клапана да видя дали ще се оправи и после не се върна в изходна позиция, а водата почна да излиза под налягане. Спрях водата от кранчето. Утре сигурно ще говоря с хазяйката някой да го види. От какво може да се получи това?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #30

    Re:Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Сменяй го не го мисли, на мен ми беше корозирала до счупване пружинката и една пластина дето е навита вътре в клапан като зегерка. Оправяне няма. Причината за бързата корозия, освен китайската изработка може и да е отечка на ток през корпуса. А за засядане, натрупан варовик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  2. Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест
    От kriso.3206 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 09:02
  3. Аспиратор без клапан
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 04-02-12, 23:28
  4. Проблем с възвратен клапан-спира топлата вода
    От wlwlwl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-11, 00:14
  5. смяна на възвратен клапан
    От kolev703 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-11, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе