Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree3Одобрявам

Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #16

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Здравейте всички!
    Няма нужда да отварям нова тема,затова ще използвам тази.Вчера имаше токови удари и след тях бойлерът/Елдом/ ми не работеше.Отворих го и се оказа,че няма ток след термозащитата.Забелязах,че на нея има едно бутонче и го натиснах и всичко тръгна.Бойлерът е на 7-8 години,но се ползва от последните 2 години и за първи път ми прави този проблем,макар и преди да е имало доста токови удари.
    Имам ли основания за притеснения?
    Благодаря предварително и поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #17

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    [quote=dudi4ek ]

    Имам ли основания за притеснения?
    /quote]





    Не.Нямаш !

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #18

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    [quote=fikata ]
    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek

    Имам ли основания за притеснения?
    /quote]





    Не.Нямаш !
    Благодаря много ,защото виждах няколко стотака да излитат от джоба ми.

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #19

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    E, чак пък няколко стотака..
    Ако продължи да изключва безпричинно термозащитата се подменя с нова.За няколко лева..

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #20

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    E, чак пък няколко стотака..
    Ако продължи да изключва безпричинно термозащитата се подменя с нова.За няколко лева..
    Имах в предвид нов бойлер,а не нова термозащита.Благодаря още веднъж за успокоението!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek
    Здравейте всички!
    Няма нужда да отварям нова тема,затова ще използвам тази.Вчера имаше токови удари и след тях бойлерът/Елдом/ ми не работеше.Отворих го и се оказа,че няма ток след термозащитата.Забелязах,че на нея има едно бутонче и го натиснах и всичко тръгна.Бойлерът е на 7-8 години,но се ползва от последните 2 години и за първи път ми прави този проблем,макар и преди да е имало доста токови удари.
    Имам ли основания за притеснения?
    Благодаря предварително и поздрави!
    Не, напротив! Трябва да си доволен, че след 7-8 годишна работа защитата действа перфектно.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #22

    Re:Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Ако водосъдържателят е здрав няма смисъл да сменяш целия бойлер от един токов удар. Най-много да се наложи да смениш една термозащита, евентуално терморегулатор или мрежов ключ, които не са проблем за смяна и не струват много. Малко проблем може да се окаже ако нагревателя е за смяна, защото заедно с него и анодната защита е хубаво да смениш, които също не са много скъпи, но ще трябва да източиш водосъдържателя и да свалиш фланеца. Задължително после нови гарнитури. Всичко това е далеч по-евтино от закупуване на нов бойлер. За сега не се налага да купуваш нищо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #23

    Помощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат

    Здравейте, взехме си нов бойлер за лошо или хубаво и искам да го свързвам, но специално на тези модели не пише кое е фазата и кое е нулата ( R, L ).

    Затова ще се радвам някой да помогне. Прилагам снимков материал на който е дадения модел, схемата и етц.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #24

    Re:Помощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат

    Колега,схемичката си приложил на втората снимка.ТР -терморегулатор К -ключ Н -нагревател и ТИ -термичен изключвател.Захранващия кабел се свързва на ТИ - на клемите N и L
    Фазата е означена с L т.е live
    Нулата е означена с N т.е. неутрала.
    Ако им размениш местата на клемите на ТИ /термичния изключвател/ никак не е фатално..
    Фатално е ако заземиш/занулиш/ металния корпус на боилера с фазов проводник или изобщо не го занулиш/заземиш/
    Ако жилището ти е ново,съответно и инсталацията е по новия стандарт- трипроводна, и имашДТЗ/дефектно-токова защита/ тогава третото жило /зелено-жълтото/ го свързваш до знака с означение "заземление".При това положение няма значение фаза или нула ако са обърнати на ключа..
    Ако жилището ти е с двупроводна инсталация, тогава определяш нулевия проводник още при ключа/бойлерното табло/ извън бойлера. Преди този ключ с трети проводник от нулевата клема преди ключа до боилера извършваш зануляването на обозначената клема.Идеята когато нулевия проводник се използва като защитен/за зануляване/ да не се прекъсва никъде.Нито в бойлерния ключ,нито в ключ/прекъсвач/ преди бойлера
    Другите два проводника ги свързваш на L и R .....

  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #25

    Re:Помощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат

    Колегата го е казал, но за конкретния случай на клема „А1“ закачаш фазата, а на клема „В2“ - нулата. Пояснявам това, защото обозначенията на клемите в приложената схема не отговарят на обозначенията на самия бойлер.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #26

    Отговор: Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Не съм прочел постовете до сега обстойно но отворих го, махна ли фланеца и изчистили варовика схеми те на свързване ще ги оставим за след това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Отговор: Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Не съм прочел постовете до сега обстойно но отворих го, махна ли фланеца и изчистили варовика схеми те на свързване ще ги оставим за след това.
    Сигурно е успял да го изчисти за има-няма 12 години.Но още по вълнуващо ще е със схемите.Тях наистина трябва да се оставят за после, когато му се пенсионират децата, за да разполагат с повече време.
    Kasap, wladimir1 и ccankov73 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  2. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  3. Проблем с бойлер Дипломат
    От danas1970 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 16-04-13, 11:11
  4. Бързонагреваем бойлер Дипломат Б4 не се включва
    От gkolarov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 01-10-11, 15:14
  5. Бойлер Дипломат-повреда
    От Alamo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 08-06-10, 20:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе