Резултати от 1 до 13 от общо 13

Алармени системи за офис и къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #1

    Алармени системи за офис и къща

    Здравейте. Нека започнем така, имам къща на три етажа. Първият етаж е моят офис и помещение в което има хранителен магазин. Хранителният магазин се охранява от СОТ, но си е вързан отделно, тоест няма общо с къщата. Сега искам да си сложа аларма в моят офис. И се чудя каква да сложа, каква бихте ми препоръчали, от къде да си я купя, бихте ли ме насочили към някои сайто където мога да намеря информация относно този тип аларми и дали това е също добро ( или е много по- добре СОТ) ? Не ми се иска да се обвързвам със СОТ, а да си имам отделна аларма. Не съм наясно с цени, кое как работи и така. Ако може да ме информирате малко или поне да ме насочите към форуми, които са специализирани в този тип техника. Благодаря Ви.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Ако искаш да има някакъв ефект от алармата трябва да я вържеш към СОД. Иначе какъв е смисъла от аларма, която ще има сирена и никой няма да и обърни внимание и вероятно ще те уведоми на ГСМ-а. Ти докато реагираш ще са ти ограбили офиса. То и СОТ-а не винаги върши работа. Ако крадците са печени ще имат и заглушител за радиосигнала. Ако има и връзка с кабел ще го прережат. Затова трябва да си подсигурен от всякъде. Аларма, камери и добре заключени врати. Може да звучи параноично, но това е реалността в България.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #3

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Прав си, но това изисква допълнителни ресурси, които в момента не мисля да използвам за там. Честно да Ви кажа изобщо незнам кое колко струва, ако малко ме ориентирате. Знам, че PARADOX били най- добрите системи. За камери, мисля да сложа, но да са само за фаца, ако ме разбирате .
    колко струва да си свържа към СОТ , колко е на месец, първоначално колко се плаща.

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #4

    Re: Алармени системи за офис и къща

    PARADOX наистина са лидери в областта на охранителната техника.Малко разяснения:
    1.СОТ-това са частните охранителни фирми.При тях обикновено се извършва комплексната услуга-купуваш си техниката,те ти я монтират,обслужват и т.н.Ако искаш да си "вързан" към такава фирма се подписва договор,който урежда правата и задълженията,но има и нещо много важно-съдържа сумата,която охранителната фирма ще ти изплати ако има щети в охранявания от тях обект-в случая къщата ти.Цените на услугата са:месечна такса за охрана-в зависимост от броя датчици,устройства на вратите и т.н,брой стаи.По-добрият вариант е да си закупиш СОТ-техниката,вместо да я ползваш под наем.Така дори да се откажеш от фирмата,техниката си остава за теб.
    2.СОД-това е звеното за охрана към полицията,но за тях не съм чувал добри отзиви и нямам представа за цените им.
    Ето 1 сайт на такава фирма www.telepol.com -тук има цени и т.н.
    Посоченият от мен сайт да не се счита за реклама!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Ако ще вързваш само офиса без къщата, то най-удачния вариянт според мен е да го направиш като допълнителна зона към вече съществуващия СОТ (т.е. обаждаш се на фирмата и тя ти го прави).

    Не знам колко ти е голям офиса и как е разположен, но ако ще вързваш и горните етажи на къщата тогава една Spectra 5500 ще ти свърши перфектна работа. Но трябва да се съобразят доста работи като например какви датчици да се ползват в зависимост дали имаш климатици, домашни любимци и др. подробности. Не знам дали си в състояние да се спарвиш сам, като гледам какво питаш - по-скоро няма да можеш. Като цена - в момента не мога да кажа точна - зависи от много фактори, но определено е над 1000 (за цялата къща).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Аларма без СОТ има файда само ако се пазиш от "гладни крадци" - т.е. такива, които биха влезли, с цел да търсят луканка, лютеница, консерви, компоти .... Ако е за някой, който влиза с идея, смисъл няма.


  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Хм, то и аз имам някой идеи.... като да направя излизането по-трудно от влизането
    А и две сирени по 120dB ако пищят неистово 15-20 мин във входа и навън все ще привлекът някакво внимание. Към всичко това ако се сложат и 2-3 камери които да записват на отдалечен компютър и известяване по GSM - ето ти една съвсем прилична система която може да мине и без СОТ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #8

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Ами да, може би ние търсим момента на уплахата, ще сложим и няколко камери предполагам. Благодаря Ви за меннията и препоръките. За първи път се "сблъсквам" с този въпрос и поради тази причина съм малко неук в тази област . Аз гелдам някакви по 150 лв средна цена ( тъй като на мен ми трябват два датчика в офиса- един пред вратата и един в другото помещение). Такива дали ще свършат работа за пищенето и това със силата на сирените може ли допълнително да се уговори или то си влиза в комплекта? Примерно един PARADOX със 2 датчика е към 150 лв някъде. А знаете ли дали примерно мога да си взема камери, обаче те да не са вързани, някакви примерно втора употреба или нещо което имитара камери. Тъй като казаха, търсим ефекта на уплахата от извършването на някакво действие. Ще застраховаме всичко, така че.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #9

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Май ще купя едни кожуси за камери само. Да се вижда, че все едно има камери. От къде бихте ме насочили да си взема. Гледам към 40 лв струват и отделно стойките по 6 лв. Има и едни където са фалшиви камери които реагират на движение по 20 лв. са. Какво бихте казали за това?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #10

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Днеска получих едни оферти за алармени системи. Ако може погелднете ги и ми кажете как ви се струват цените. монтажа е 140лв.- могат по всяко време да се вържат към СОТ.
    Paradox Evo48- 263 евро
    Paradox SP6000- 232 евро
    Paradox SPECTRA 1827 ( тука може д агреша за цифричките )- 190 евро

    Къде мога да проверя на каква цена са попринцип, да ме насочите към някои достоверен сайт.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Цитат Първоначално публикувано от squash
    Днеска получих едни оферти за алармени системи. Ако може погелднете ги и ми кажете как ви се струват цените. монтажа е 140лв.- могат по всяко време да се вържат към СОТ.
    Paradox Evo48- 263 евро
    Paradox SP6000- 232 евро
    Paradox SPECTRA 1827 ( тука може д агреша за цифричките )- 190 евро

    Къде мога да проверя на каква цена са попринцип, да ме насочите към някои достоверен сайт.
    http://www.sectron.com/library
    Разгледай тук цените.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #12

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Мерси.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #13

    Re: Алармени системи за офис и къща

    Така като гледам май и техните цени са същите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заземяване на къща
    От MitkoS във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 30-06-17, 15:03
  2. операциоони системи
    От reihi във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-09, 20:16
  3. Да си построим къща...
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-07, 10:04
  4. CMS системи
    От pro във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 02-07-05, 11:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе