Резултати от 1 до 10 от общо 10

Измервател на активна мощност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #1

    Измервател на активна мощност

    Здравейте.
    Трябва ми уред за измерване на активната мощност на консуматори 220V. Интересува ме повече моментната мощност, а не консумацията за определено време.
    Да знаете дали тези измерватели на енергия, които ги има например в Конрад измерват активна мощност, или си мерят пълната за по-лесно?

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #2

    Re:Измервател на активна мощност

    Дай все пак жокер за порядъка на мощността, която ще мериш..

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Измервател на активна мощност

    Тези измерватели мерят точно активна мощност. Те зи показват всичко, ток, напрежени, енергия, мощност и цена.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #4

    Re:Измервател на активна мощност

    Скоро разглеждах.. Имаше три модела. Най-евтиния, повече наподобява електромер(според това което прочетох - не показва моментна мощност!, има часовник и тарифи..) Аз взех от "средния".Няма часовник(има таймер), но показва моментни и максимални стойности.Класът на точност, никъде не го пише, но горе долу(сравнен с електромер) е добре - показва вярно . Ако ти трябва за "малко" и сме от една околия, ще ти го дам. Не си струва да даваш 40лв за глупости. Дано от Конрад, да не четат форума.. Цената я показват, ако им я въведеш, не я теглят онлайн от енергото. Julian , има впредвид, че пресмята "дължимата" сума, ако въведеш цена за КВтч. . На моя уред, мога да въведа само една цена, т.е. все едно е еднотарифен електромер, на по евтиния, като че ли можеше и две цени, но не съм сигурен... Всички са до ~ 3КВт, едва ли ще мериш нещо по-мощно, но все пак са направени за нормални контакти, а не за проточни бойлери...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #5

    Re:Измервател на активна мощност

    Искам да измеря мощността на компютъра в различни режими - предполагам 100 - 300W и на инверторен климатик 9-ка, защото само по тока едва ли мога да преценя действителната консумирана мощност.
    Притеснява ме това, че климатика HAIER в стендбай харчи около 150mA, малко повече отколкото при работещ вентилатор. Едва ли това е активна енергия, ама... китайска им работа.
    Очо, аз съм от София.
    То оставаше и да тегли цената онлайн от енергото. С тези техни разбити на 99 части тарифи човек трудно ще се оправи, та какво остава за уреда.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #6

    Re:Измервател на активна мощност

    Намери си някой стар електромер, слагаш му един щепсел и контакт и си готов.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Измервател на активна мощност

    Цитат Първоначално публикувано от jijo
    Искам да измеря мощността на компютъра в различни режими - предполагам 100 - 300W и на инверторен климатик 9-ка, защото само по тока едва ли мога да преценя действителната консумирана мощност.
    Притеснява ме това, че климатика HAIER в стендбай харчи около 150mA, малко повече отколкото при работещ вентилатор. Едва ли това е активна енергия, ама... китайска им работа.
    Очо, аз съм от София.
    То оставаше и да тегли цената онлайн от енергото. С тези техни разбити на 99 части тарифи човек трудно ще се оправи, та какво остава за уреда.
    Вярмвай ми, активна е енергиятя. Около 30вата в стенд бай е нещо нормално особено са климатик като Хаиер.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #8

    Re:Измервател на активна мощност

    Уви jijo, далече съм. Бях написал, че показват вярно. Коригирам се. Понякога показват вярно, друг път не. С една дума, вече му нямам вяра... Отчитане от преди половин час. Електромера включен в контакта, уреда след електромера, климатика в уреда. Показания на уреда: консумация - 1.48 А, моментна мощност 222 Вт ?. Според електромера обаче, мощността е малко над 300 Вт. Склонен съм да вярвам на електромера... Или уреда харчи 80 Вт , или пък електромера "хваща" реактиквната енергия, но това не го вярвам...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #9

    Re:Измервател на активна мощност

    Хм. Значи ще трябва да потърся къде закопах стария електромер с шайбата, който ми го свалиха от енергото.
    Не вярвам електромера да отчита пълна енергия, особенно ако е от старите механични. Все пак на тях пише, че са за активна енергия.
    А за новите електронни, знам ли ги вече. Един и същи и ги купува, и ги слага, и ги проверява, и ги отчита... Мога ли да им имам доверие на ЧЕЗ...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #10

    Re:Измервател на активна мощност

    При ЕВН не е так , предполагам и при твоите не е.
    Електромера си го купува енергодоставчика и го дава във външна фирма за мертрологичен контрол, която си слага своя пломба на него и енергото не могат да го отворят. Монтират го те или също външна фирма. За битови абонати на всеки 8 години ги подменят и носят за метрологична проверка, за промишлените беше 3 год.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 23-03-13, 07:55
  2. Антена за TV, активна?
    От svetlik във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-12, 20:05
  3. Компресори и мощност?
    От luboivanoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-03-11, 09:32
  4. Продавам външна GPS антена - активна
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-09, 19:36
  5. Активна директория под Windows XP
    От nocToRHHo 3JIo във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 18-01-07, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе