Резултати от 1 до 8 от общо 8

Зарядно за батерии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #1

    Зарядно за батерии

    здравеите,
    имам един проблем и ви моля да ми помогнете ако можете! Става вапрос за една батерия коъато е 12V/10Ah. проблема е че не мога да намеръа зарядно устройство за нея. И другия ми въпрос е какво напрежение и какъв ток трябва да и подавам за да се достигне заряда?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Зарядно за батерии

    Желателно е зарядния ток да е една десета от капацитета на акумулатора!В твоя случай зарядното ти трябва да дава ,един ампер в продължение на десет часа.Всеки един адаптор с напрежение около 14 волта и ток 1А.Ще ти свърши работа.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #3

    Re:Зарядно за батерии

    а да попитам друго примерно с смесено свързване дали мога да си направя батерия която да е 12V/10Ah?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re:Зарядно за батерии

    дай повече инфо не ти разбирам въпроса!

    Нема стане твойта работа!Иди си купи един акумулатор за мотор и си готов.С 40 батерии от твоите може да докараш 9.6Аh

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re:Зарядно за батерии

    примерно имам батерия която е 1,2V/2200mAh. ако свържа 10 батерии последователно се получава 12V и 4 батерии паралелно на тях на двата края ще имам ли 12V/11 Ah както си го мисля аз или начина ми на разсъждение е грешен?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Зарядно за батерии

    Цитат Първоначално публикувано от boyan_ranov
    примерно имам батерия която е 1,2V/2200mAh. ако свържа 10 батерии последователно се получава 12V и 4 батерии паралелно на тях на двата края ще имам ли 12V/11 Ah както си го мисля аз или начина ми на разсъждение е грешен?
    Грешен е! 1.2V*10=12V 1.2V*4=4.8V
    От групата с 12V към групата с 4.8V ще започне да тече ток, ограничен само от вътрешното съпротивление на батериите и всичките ще се повредят. Защо не уточниш какви батерии имаш в предвид - оловни или никел-кадмиеви?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #7

    Re:Зарядно за батерии

    Цитат Първоначално публикувано от boyan_ranov
    примерно имам батерия която е 1,2V/2200mAh. ако свържа 10 батерии последователно се получава 12V и 4 батерии паралелно на тях на двата края ще имам ли 12V/11 Ah както си го мисля аз или начина ми на разсъждение е грешен?
    Добре мислиш ама лошо обясняваш. Ако в мислите ти фигурира числото 50 значи си на прав път.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #8

    Re:Зарядно за батерии

    Ако вържеш 5 батерии плюс с плюс и минус с минус ще имаш 1,2 волта и 11Аh, след това ще трябва да навържеш 10 такива петорки последователно плюс с минус за да постигнеш това което искаш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за зарядно за батерии
    От cipollini във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 11-06-20, 21:38
  2. Зарядно за АА и ААА батерии.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-13, 20:22
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Зарядно за батерии
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-09, 17:25
  4. Зарядно за батерии
    От lightmaster във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 7
    Последно: 30-04-08, 07:13
  5. Акумулаторни батерии + зарядно устройство...
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 13-09-05, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе