Резултати от 1 до 4 от общо 4

Търся схема а също и идеи за СО2 STRUNA SA350

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #1

    Търся схема а също и идеи за СО2 STRUNA SA350

    Заваръчния апарат е Софийско производство.Не се подава напрежение от платката на моторчето което движи тела.Релето си действа но няма напрежение на контактите.Релето за газта си работи нормално.Проверявал съм всички елементи на платката,естествено без да ги разпоявам и не открих нещо подозрително.ИС 311 я смених и промяна нямаше.Има още 2 таймера 555 тях не съм ги сменял.Ако някой има схема на платката или идеи ще съм му благодарен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #2

    Re:Търся схема а също и идеи за СО2 STRUNA SA350

    Не съм виждал такова нещо, но не разбрах нямаш напрежение на силовите контакти или на управляващата бобинка на релето? Ако е на силовите контакти провери за предпазители или съпротивления от порядъка на 1 ОМ, които ограничават тока.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #3

    Re:Търся схема а също и идеи за СО2 STRUNA SA350

    Няма напрежение на силовите контакти на релето.Предпазители няма,има едно мощно съпротивление,но то не е в тази верига.Днес го пуснах СО2 и моторчето тръгна,но радостта ми беше за кратко,моторчето отново спря.Успях да измеря,че му се подаваха 12V.Навежда ме мисълта че може да има някакво прекъсване по платката.

  5. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #4

    Re:Търся схема а също и идеи за СО2 STRUNA SA350

    Цитат Първоначално публикувано от stojnov_61
    Успях да измеря,че му се подаваха 12V.Навежда ме мисълта че може да има някакво прекъсване по платката.
    Ако тия 12В ги мериш на двигателя, то тогава сигурно двигателя ти прави проблеми. Ако ги мериш на релето, то може да се предположи студена спойка на платката или прекъсване на медното фолио на платката. Провери и кабелните връзки и самите кабели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32
  2. Nippon ASW-12A4 - търся електрическата схема
    От ivan63st във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-10, 22:39
  3. Търся схема за Кирлеанова камера!
    От kafka във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-08, 23:25
  4. Търся схема за плавно регулиране на обороти
    От duksi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-07, 21:20
  5. [Търся схема] За USB IR Adapter
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-10-03, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе