Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Въпрос на неук към разбиращите тук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Аз вече го написах как трябва да стане, за да е както трябва. Гледам и Tommorow го е написал. Всичко друго е импровизация.
    Човека казва, че вече си е купил траф от 220 на 12 волта. Един грец, един електролит и две съпротивления са достатъчни. Стабилизация на напрежението не е необходима в случая.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    @Lupus - 12в AC след греца и филтриращия кондензатор ще ти стане някъде 17в DC, което ще му дойде малко множко. Тук е и ролята на 0.80лв-овия безумно скъп стабилизатор - не съм го сложил за красота

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @Lupus - 12в AC след греца и филтриращия кондензатор ще ти стане някъде 17в DC, което ще му дойде малко множко. Тук е и ролята на 0.80лв-овия безумно скъп стабилизатор - не съм го сложил за красота
    Пресметни броя на диодите и умножи по 0.015А на всеки и после сметни общия ток и разсеяната мощност от стабилизатора. После пак ще говорим.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #19

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Ей, драка такава Човека питаше за 2-3 ленти, предполагам 2-3 метра...Стандартна светодиодна лента ( по спецификация ) - 60 светодиода на метър дължина. 4 вата/метър, 0.3А/метър - 7812 достатъчен за 2 метра, 78S12 - достатъчен за 4 метра, 78T12 - достатъчен за 6 метра....разбира се с радиатор.....при повече метри....+2N3055, възможно е и разделяне на клонове като всеки клон съдържа по един (7812,78S12, 78T12) с обща маса ( не и общ изход ). Сега ще кажеш ами трафа колко е? Ами не знам....то така не се прави ( първо се мисли, смята а най-накрая се купува )

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Ей, драка такава Човека питаше за 2-3 ленти, предполагам 2-3 метра...Стандартна светодиодна лента - 60 светодиода на метър дължина. 4 вата/метър, 0.3А/метър - 7812 достатъчен за 2 метра, 78S12 - достатъчен за 4 метра, 78T12 - достатъчен за 6 метра....разбира се с радиатор.....при повече метри....+2N3055, възможно е и разделяне на клонове като всеки клон съдържа по един 7812,78S12, 78T12 с обща маса ( не и общ изход ). Сега ще кажеш ами трафа колко е? Ами не знам....то така не се прави ( ами първо се мисли, смята а най-накрая се купува )
    Дойдохме си на думата! Това исках и аз да ти кажа, че за двете ленти няма да мине без радиатор. И май ще му излезе по на сметка да си вземе един импулсен стабилизатор 12V/2A, а трафа да си го държи за резерва за звонците!
    PS. И като стана дума за импулсни захранвания - тук има едно магазинче, никому неизвестно, където има импулсни захранвания за всякакви нужди на много народни цени. Ако ти потрябва нещо - свиркай.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Мнда... аз просто предложих работещо решение, без да се усложнява задачката, за човека, на който и така му идва нанагорно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    .... за човека, на който и така му идва нанагорно.
    Ако му беше нанангорно, поне щеше да влезе да прочете постовете. А той не е стъпвал тук, откакто е писал. Така че, дано сме били полезни поне на останалите, които имат подобен проблем.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #23

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Извинявам се за това, че не вземам участие в темата ама вие направо ме разбихте , не искам да се карате моля ви . Бях в Гърция за малко и за това не влизах, просто нямах достъп до интернет, съжалявам. Видях от постовете, че не сте ме разбрали. Лентите са от стандартните, които продават в магазините за ел. компоненти, а тя е просто с 3бр. смд светодиода и някакво предполагам съпротивление (да не се изкажа грешно надявам се ). пригодена е да работи на 12в прав ток. Трафа е 220 на 12в. променлив ток. В магазина ми казаха просто да сложа "мост на грец" (който не съм на ясно как да направя) и всичко ще е 6+. За да ви стане ясно - поялник държа колкото да се справя с най-елементарното.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #24

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Цитат Първоначално публикувано от marzykov
    Здравейте, искам да задам един много (предполагам) тъп въпрос, като предварително подчертавам, че не разбирам от схеми и токове, но ми се налага да направя следното - като домоуправител на вход с минимум приходи :
    Идеята е в асансьор да се премахне стандартното осветление - крушка с нажежаема жичка и да се сложат 2-3 светодиодни ленти на 12 волта. Купил съм вече въпросните ленти и трансформатор от 220 на 12 волта, но се сблъсках с проблема, че трансформатора подава променлив ток. Кажете ми възможно най-елементарният начин да го изправя моля ви и ако може да е и елементарно обяснено като за абсолютен лаик в тази област.
    Същото искам да направя и за аквариума си, но естествено с водоустойчива лента с 48 диода . .
    Благодаря ви предварително.
    абе тоз вход толкова ли е беден ,че не може да събере 15 лева някой да дойде да го направи това нещо,по 50 стотинки на човек баси,...ако не дават като изгори остави ги без лампа един месец те сами ще съберат пари...ако живея там и асансьора ще им спра...

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #25

    Re:Въпрос на неук към разбиращите тук

    Дори с грец и кондензатор чак до 17 волта няма да скочи напрежението , не повече от 14,5 волта ще стане , не виждам тук защо се разгаря такъв спор за един прост грец и кондензатор , даже и стабилизатори за къв са нужни не знам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за мнения от разбиращите....
    От portinari във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-12, 12:58
  2. Отговори: 6
    Последно: 10-09-09, 11:39
  3. помощ от разбиращите за ресийвър+колони
    От casa във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 09-03-09, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе