Резултати от 1 до 2 от общо 2

Консумация на ток на дизелова печка в автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Консумация на ток на дизелова печка в автомобил

    Имам едно особено запитване, за което не намерих раздел във форума и реших, че се доближава най-много до ЕЛ и затова пиша тук.
    Искам да поставя печка ( авто - мокра или суха ) в микробус. Съответно, тази печка се захранва от нафтата в резервоара, като топлата има допълнителна консумация на ток за помпата на нафтата и помпата за водата, плюс вентилатора, а сухата - ток за помпата на нафтата и вентилатора.
    Поради причината, че е възможно препалване за зареждане на акумулатора ( или на втори допълнителен ) през 4-5 часа, някой има ли идея тези консуматори каква енергия биха черпили на час, за да разбера ще стане ли идеята ми или не, тоест колко ампера от акумулатора трябва да заделя за отоплението.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Консумация на ток на дизелова печка в автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Имам едно особено запитване, за което не намерих раздел във форума и реших, че се доближава най-много до ЕЛ и затова пиша тук.
    Искам да поставя печка ( авто - мокра или суха ) в микробус. Съответно, тази печка се захранва от нафтата в резервоара, като топлата има допълнителна консумация на ток за помпата на нафтата и помпата за водата, плюс вентилатора, а сухата - ток за помпата на нафтата и вентилатора.
    Поради причината, че е възможно препалване за зареждане на акумулатора ( или на втори допълнителен ) през 4-5 часа, някой има ли идея тези консуматори каква енергия биха черпили на час, за да разбера ще стане ли идеята ми или не, тоест колко ампера от акумулатора трябва да заделя за отоплението.
    Тези данни трябва да са дадени в спецификацията на печката. Прегледай моделите, към които си се ориентирал и виж колко консумират за час работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник-консумация
    От Dimitar Kostov във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 08-10-14, 10:44
  2. Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 80
    Последно: 20-12-13, 06:54
  3. консумация на ГРЕЕ 18
    От freestyler във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 18:43
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе