Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Pat

Хладилник-консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #1

    Хладилник-консумация

    Здравейте! Преди 3-4 месеца ми попадна един Мраз 120А и го купих за крупната сума от 20 лв. Обаче след 3 месеца употреба (единия от които ме нямаше и хладилникът не е дори отварян), се оказа, че мразчето ми е навъртяло 50 лв ток (общо за трите месеца-живея в общежитие и имаме странен начин на отчитане). Знам, че сумата не изглежда голяма, но в общежитието имаме централна топла вода и ток ползваме буквално само са осветление, което е луминисцентно в по-голямата си част. Излиза, че хладилникът ми е навъртял по около 17 лв на месец. Засякох показанията на електромера-за 4 дни 12 киловата. Доколкото знам тоя мраз е с 90-ватов нагревател и както и да го смятам повече от 2 киловата за денонощие не може да харчи. Въпросът ми е-колко ток харчи тоя хладилник, възможно ли е да ме цакат нещо? Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: Хладилник-консумация

    Нагревателите на Мраз 80/120 са по 80вт, а не 90.
    Често обаче те не изключват(причините са различни) и консумират тази мощност постоянно.
    Но дори и този случай не могат да изгорят повече от 10лв.месечно.
    Топлата ви вода може да е не е на ток, но все пак осветление, други уреди като готварска печка, прахосмучка, телевизор, компютър... лесно могат да добавят 20лв консумация.
    Сметката от 50лв за 3м е съвсем незначителна, макар да познавам човек със 3-4лв. месечен разход.
    Това обаче си е мазохизъм.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Хладилник-консумация

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Нагревателите на Мраз 80/120 са по 80вт, а не 90.
    Често обаче те не изключват(причините са различни) и консумират тази мощност постоянно.
    Но дори и този случай не могат да изгорят повече от 10лв.месечно.
    Топлата ви вода може да е не е на ток, но все пак осветление, други уреди като готварска печка, прахосмучка, телевизор, компютър... лесно могат да добавят 20лв консумация.
    Сметката от 50лв за 3м е съвсем незначителна, макар да познавам човек със 3-4лв. месечен разход.
    Това обаче си е мазохизъм.

    Аз знам, че е незначителна по принцип. Но освен тоя хладилник нямам ниакакви други домакински уреди. И изобщо единственото друго, което консумира ток е лаптопа, лампите (луминесцентни) и едно бързоварче за кафето :D Значи ще има разправия за тоя ток. Подозираме, че ни цакат с индустриален ток....

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Хладилник-консумация

    Ето ти една проста сметка: 3 kWh/ден Х 92 дена=276 kWh Х 0,20 лв. /грубо, но не е промишлена тарифа/ = 55,20 лв. Ако някой ти е казал, че луминесцентното осветление е много икономично, те е излъгал!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Хладилник-консумация

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ето ти една проста сметка: 3 kWh/ден Х 92 дена=276 kWh Х 0,20 лв. /грубо, но не е промишлена тарифа/ = 55,20 лв. Ако някой ти е казал, че луминесцентното осветление е много икономично, те е излъгал!
    Хмм, добре, съгласен съм, само че ако действително са верни тия 3 киловатчаса, които засякох на електромера. Щото ако хладилникът е 80W по 24 часа дава под 2 киловчаса на ден. Другия киловат отде са-от лаптоп и една луминисцента лама тип за над мивка, които плюс това не работят постоянно?

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Хладилник-консумация

    Не съм врачка, обаче ми се струва, че се филмираш. Преди да пишеш, провери си мощностите/консумацията/ на уредите, сметни ги общо и тогава виж дали 3 kWh за денонощие са много.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Отговор: Хладилник-консумация

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    Аз знам, че е незначителна по принцип. Но освен тоя хладилник нямам ниакакви други домакински уреди. И изобщо единственото друго, което консумира ток е лаптопа, лампите (луминесцентни) и едно бързоварче за кафето :D Значи ще има разправия за тоя ток. Подозираме, че ни цакат с индустриален ток....
    Лаптоп 15.6 консумира 40-50вт, а сигурно е включен поне 8-10ч.Реотанчето ти за кафе е 500вт.Луминисцентна лампа - 40вт.
    Само от тези може да направиш спокойно киловат.Наистина се филмираш излишно.И нямаш ли поне малко котлонче?
    Та никога ли не се готви или поне да се затопли храната? Струва ми се прекалено екологичен този начин на живот.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #8

    Отговор: Хладилник-консумация

    Сигурно сте прави! Благодаря ви за отговорите!

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Хладилник-консумация

    Изключи хладилника за 3 дни и пак отчети показанията на електромера. така ще видиш разликата.
    Dimitar Kostov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за консумация за пералня
    От steffan във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-14, 14:47
  2. консумация на ГРЕЕ 18
    От freestyler във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 18:43
  3. Консумация на два Климатика Daikin?
    От bullet_pc във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 19-02-11, 14:18
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе