Резултати от 1 до 12 от общо 12

консумация на ГРЕЕ 18

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #1

    консумация на ГРЕЕ 18

    някой знае ли реалната консумация на една инверторна 18-ка ГРЕЕ?
    помещението е мансарда, 75м3, запад, с добра дограма и изолация, но все пак гредоред...
    предполагам консумацията е сходна с повечето 18-ки, така че всяко мнение ще ми е от полза.
    конкретно на ГРЕЕ-то му дават 1.62 kW (0.35-2.65)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Зависи от:
    -каква температура поддържаш дали 21гр. или 25.
    –от КОП -а
    –от топлозагубите
    Така никой не може да отговори еднозначно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #3

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Преди 10на дена мерих консумацията на 18ка БЕКО китаиски инвертор Но не съм се интересувал дали е производство на Грии Аукс или някой друг завод При зададени 26 град и 22-23 в помещението дърпаше малко над 1600 вата Свалих го на 24 град и дърпаше 680вата Но температурата на изх въздух от близо 50 град падна на 29(което е нормално за инвертор) и клиента започна да мърмори че му духа хладен въздух Теглих му една на ум и му обясних че ако иска да му духа постоянно топло да си го държи на високи градуси и после да вие като родопска мечка като доиде сметката за тока

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #4

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    Преди 10на дена мерих консумацията на 18ка БЕКО китаиски инвертор Но не съм се интересувал дали е производство на Грии Аукс или някой друг завод При зададени 26 град и 22-23 в помещението дърпаше малко над 1600 вата Свалих го на 24 град и дърпаше 680вата Но температурата на изх въздух от близо 50 град падна на 29(което е нормално за инвертор) и клиента започна да мърмори че му духа хладен въздух Теглих му една на ум и му обясних че ако иска да му духа постоянно топло да си го държи на високи градуси и после да вие като родопска мечка като доиде сметката за тока
    Бих искал да си замеря консумацията на климатика, но да попитам какво ми е нужно като апаратура? Само с мултицет мисля, че няма да стане, нали? Благодаря предварително!

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Ето този уред ти е необходим за да видиш колко ти консумира задаваш му цена на дневна и ношна и направо ти смята в лева изразходваната енергия уреда е страхотен имам от половин година
    http://radimexbg.com/index.php?pid=1...%20%20%2015523

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #6

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Ето този уред ти е необходим за да видиш колко ти консумира задаваш му цена на дневна и ношна и направо ти смята в лева изразходваната енергия уреда е страхотен имам от половин година
    http://radimexbg.com/index.php?pid=1...%20%20%2015523
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Все едно питаш колко гори автомобил с 2,0-литров двигател...

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #8

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Аз имам GREE 18 humer. 28 квадрата без изолация с една външна стена и с открит таван- тераса на месец папка около 100-120 кинта като не се гаси денонощно.Температурата на която го нагласям е 25 -26 като реално прави около 21-23.При температура по ниска от -10 гр се задъхва.Размразява добре дори при мъгла.Относно парите не мога да преценя дали харчи много или малко.

  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #9

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Ммале леле ти си бил патрон толкоз ток да плащаш само от един климатик а ако пуснеш и останалата консумация колко ли ше е тока неми се мисли

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #10

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Много грубо май прави консумация около 1 кW/ч. Не е кой знае какво, особено ако Т* е над 20* постоянно. Oт таванската плоча топлото излита сериозно.
    Или $$ за изолацийка или големи $$ за ток. И аз имах гол таван на къщата, есента метнах 10 санта вата, уж е по-добре така, но не достатъчно, трябва навсякъде.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #11

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    абе незнам някой тук във форума има ли отгоре на тавана открита тераса с 15 квадрата площ без изолация . ако има нека сподели колко плаща за отопление

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:консумация на ГРЕЕ 18

    Това Грии е конвенционал и за такава плоча си е добре разхода. Иначе при добра изолация не би харчило повеяе от 80лв. Преди час и половина сложих едно Грии 12ка конвенционал и за няма и 10мин работа в студена стая си направи 34бара и спря външния вентлатор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за консумация за пералня
    От steffan във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-14, 14:47
  2. Хладилник-консумация
    От Dimitar Kostov във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 08-10-14, 10:44
  3. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  4. Хладилник Samsung RT-22DASW - много грее
    От deadlybeast във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-09, 20:43
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе