Резултати от 1 до 7 от общо 7

Аноден протектор на неръждаем бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    2
    #1

    Аноден протектор на неръждаем бойлер

    Имам неръждаем бойлер на "Елдом",който купих в началото на 2001 г. Това лято се наложи да го отворя,понеже прокапа през гарнитурата на анодния протектор. Когато го затварях,на мястото на почти разрушения аноден протектор не поставих нов,а монтирах резбово съединение(болт и гайка) с гумени гарнитури и силикон.Когато отварях бойлера ,дори се учудих че има анодна защита,понеже съм чувал че неръждаемите бойлери не се нуждаят от такава.Бих искал да попитам дали наистина е така и ако не е какво би могло да се получи в този случай?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Аноден протектор на бойлер

    Не си спомням дали неръждаемите бойлерии имаха аноден протектор, но май имаха. С протектор не се трупа варовик върху нагревателя. Разбира се може и без протектор, но след време ще започне да прегрява и да се аздейства термозащитата. Ако не ти е проблем сложи нов протектор.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #3

    Re:Аноден протектор на неръждаем бойлер

    [quote=Julian ]
    Не си спомням дали неръждаемите бойлерии имаха аноден протектор, но май имаха. С протектор не се трупа варовик върху нагревателя. Разбира се може и без протектор, но след време ще започне да прегрява и да се аздейства термозащитата. Ако не ти е проблем сложи нов протектор.
    [/
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не си спомням дали неръждаемите бойлерии имаха аноден протектор, но май имаха. С протектор не се трупа варовик върху нагревателя. Разбира се може и без протектор, но след време ще започне да прегрява и да се аздейства термозащитата. Ако не ти е проблем сложи нов протектор.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #4

    Re:Аноден протектор на неръждаем бойлер

    ужас!!!
    АНоден протектор за неръждаем бойлер... отстраняване на варовик от аноден протектор... мъка, мъка.... за това сме на такова дередже в БГ... Анодния протектор служи за електро-химична защита на емайлирани и подцинковани водосъдържатели...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #5

    Re:Аноден протектор на неръждаем бойлер

    Е, хайде , чак толкова, ужас ! И не "подцинкован", а само си е "поцинкован". Първото не знам какъв термин е, "недопоцинкован " ли е или нещо друго ?
    При бойлери с неръждаем водосъдържател е необходимо ел.нагревателят да е в кожух (тръба) от неръждаема стомана, а не в меден, трудно ще е да е същата марка. Аноден протектор принципно не е необходим, обаче ако фланецът е поцинкован, а не неръждаем, каквито комбинации съм виждал, то протектор е необходим.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #6

    Re:Аноден протектор на неръждаем бойлер

    Приятели, аз до колкото знам, анодния протектор е за да предпазва нагревателя от варовик и окислително редукционни процеси. Така че според мен без значение на водосьдьржателя той е необходим. Лошото обаче е, че след време върху протектора се натрупва варовик-за което всьщност е предназначен и така той престава да си вьрши работата и следващият за смяна след него е нагревателя. Но така като се замислим, за да сменим този протектор, ние трябва да отворим целия бойлер според мене не си струва редовната смяна на протектора, защото в краен случай може да се получи така че да сме сменили примерно преди месец протектора и след месец да се наложи да сменим и нагревателя- тоест като количество работа и цена горе-долу е все тая. Така че аз си ползвам бойлера и когато се наложи да сменям нагревателя, сменям и протектора- никога не съм сменял само протектора.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re:Аноден протектор на неръждаем бойлер

    Има логика, но анодната ЗАЩИТА предпазва и водосъдържателя. За това е добре да се сменя по-често. Това си е така, но от практична гледна точка средно бойлерите си изкарват гаранцията от 5 години и тогава нов. Моят стар бойлер от „Елдоминвест“ изкара без проблем цели 10 години. Отворих го да го почистя, че беше събрал вече много варовик, смених му и анодната защита и взе, че на следващата година му се проби водосъдържателя. Смених го с нов бойлер. Ако бях направил процедурата по-рано, може би още щях да карам с него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер с неръждаем водосъдържател
    От danita136 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 24-01-14, 15:06
  2. Евтино Аксесоари за Ipad 2 - чанта, камера кит и протектор
    От kmonev във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 12:26
  3. Air Protection Guide ( протектор на вентилатора )
    От klimastil във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 18-03-11, 10:54
  4. Продавам протектор INVISIBLE SHIELD за Apple iPod Тouch 2nd/3rd Gen
    От terrawar във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-11, 19:49
  5. Неръждаем корпус на външното тяло ?
    От zz_stefanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-07, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе