Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Бойлер с неръждаем водосъдържател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2
    #1

    Бойлер с неръждаем водосъдържател

    Здравейте, имам нужда от помощ
    Имам бойлер с неръждаема стомана с две серпентини, който е пригоден за парно и ток. Цяла зима нямахме проблеми докато водата в бойлера се затопляше от парното. В момента, в който го включихме на ток се започна. Изгоря нагревателя, смених го, после пак. Накрая направих тръба, вкарах вътре обикновен канталов нагревател и я затапих отгоре., като по този начин го изолирах и стана сух нагревател, но и този сух нагревател издържа 15 дена. Втори сложих. Същото. Сега вече не знам какво да направя. Ако някой има идеи нека ги сподели.




  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Не е ли в гаранция?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,567
    #3

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Некачествени нагреватели. Няма друго разумно обяснение. Едва ли напрежението е толкова високо при вас че да горят толкова бързо. Измери го все пак.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Сложи двоен нагревател 1kw+2kw и ги свържи последователно.И така ако изгори, някакъв дявол се е заселил в бойлера ти.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2
    #5

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Гаранцията изтече преди три години и след оригиналния нагревател вече нищо сруго не издържа.

    относно напрежението, то е в нормите от 215-220 волта. Мерено е. При това на няколко пъти

    Остава да пробвам третия вариант, дано да излезе по-удачен. Решихме че след го изолирахме от водата няма даправи електролиза с неръждавейката но ............................... Благодаря за отговорите и съветите. Ако някой друг се сети нещо по-различноь моля ви кажете го.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,567
    #6

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Смени магазина откъдето купуваш тия боклучави нагреватели. Пак ти казвам, няма друга причина да горят - некачествени са.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    ...или потърси сервиза и се консултираш с тях

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #8

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Нагревателят трябва да е с кожух от неръждаема стомана, ако кожухът е меден, се пробива бързо следствие електрохимична корозия, и естествено собствено реотанът/канталът изгаря/прекъсва се.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    дай производетил и модел на въпросния бойлер

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    При моя неръжд.бойлер имам следните наблюдения-меден нагревател-около 5год.,Cr/Ni покритие и железен нагревател около 10г..Сухия нагревател работи при по-тежък температурен режим, а при теб явно има неприятни стечения на обстоятелствата.Съветвам те да си смениш възвратно предпазния вентил,че нещо ме чопли че бойлера нагрява на сухо.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re:биойлер с неръждаем водосъдържател

    Имам Фламина хоризонтален 100л. с яодосъдържател от неръждаема стомана, заваряван с железни електроди
    Бях като теб 10-на години: през 12 до 15 месеца - смяна на нагревател. Спрях да викам сервиза за смяната (15лв.), намерих си мой начин да правя това. Правиха ми специален, по поръчка, по-дълъг, за по-лек температурен режим на работата му... Нахалост! Докато при поредната ми "аварийна" покупка от фирмения им магазин ми влезнаха в положението, изслушаха ме внимателно и ми продадоха хромиран нагревател. Е, минаха само 6 месеца, но за зарових и намерих това, което и колегите по-горе писаха: електрохимична корозия... Като минат 2 години, може и да се сетя да пиша тук какво става!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #12

    Re:Бойлер с неръждаем водосъдържател

    vlado66 Може и да има нещо вярно в това....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Бойлер с неръждаем водосъдържател

    Да прав е човека /Profy/- нагревателя трябва да е от неръждаема стомана вместо медна.
    Другия вариант е да се произведе от дебела медна тръба 10х1 и после да се никелира много качествено.Второто е по-добрия вариант.
    Но производството трябва да е машинно ,а не ръчно с т.нар. макаронки.
    Това може да стане на две места във Варна и в София.Даже може човек да си поръча по дълъг нагревател и по високотемпературна изолация
    за малко повече пари,но се чака 2-3 дена.С такъв усилен нагревател може да се мине и без анодна защита.А ако се сложи контактор проблемите приключват.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #14

    Отговор: Бойлер с неръждаем водосъдържател

    Здравейте,
    А някъде бях чел, че когато медта е с еднакъв потенциал с казана( има галванична връзка на нагревателя към корпуса чрез кабел, запояване и т.н.) не би трябвало да протичат такива екетрохимични процеси. Имаше и съвет как да се направи - запояваха към нагревателя, на медната тръбичка дето стърчи от долната страна на фланеца едно кабелче или кабелна обувка, а другия край просто се вързва на зануляването на казана.
    Аз вкарах в моя казан медна серпентина, която е заварена за фланеца; вярно, че е минало малко време и казане не е от неръждавейка, но все пак...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #15

    Отговор: Бойлер с неръждаем водосъдържател

    Здравейте, може да прозвучи като реклама, но има един производител в Бг който вече прави и серия със неръждаема стомана.
    А също така и серия мед+покритие хром.
    тези нагреватели могат да се купят от Илиянци, - който се интересува може да поразпита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. бойлер сименс - водосъдържател от пластмаса
    От inici във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 14-11-13, 06:58
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 17:10
  3. Аноден протектор на неръждаем бойлер
    От stoyantz666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 05-06-12, 09:49
  4. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07
  5. Неръждаем корпус на външното тяло ?
    От zz_stefanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-07, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе